Back to Top

Здоров'я

Соціальна програма «Херсонщина обирає здоров'я» у с.Шевченко

60559150 737403639990176 1170376689784455168 nНа мапі реалізації соціальної медичної програми "Херсонщина обирає здоров'я" ще один населений пункт Чаплинського району - с.Шевченко.

Про охоплення вакцинацією. Україна. Херсонщина

grippa bВ кінці квітня на всеукраїнському семінарі «Старт Національної стратегії імунізацї та дорожньої карти», що тривав у Херсоні 2 дні поспіль, була розглянута низка важливих питань імунізації в Україні. Протягом першої сесії прозвучали виступи провідних фахівців України. Зокрема, Олександр Заїка, завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України, та Вусала Аллахвердієва, експерт ВООЗ з питань попередження розповсюдження хвороб та імунізації представили поточний стан програми імунізації в Україні.

Придумывают ли врачи диагнозы, чтоб заработать денег?

picture2 kak sozdavalas el 337408 p0Ошарашили диагнозом? А сходите-ка еще к одному специалисту…Оказывается, что это может сберечь не только ваши деньги, но и здоровье в целом.

Медичні послуги: рішення депутатського корпусу обласної ради

обласна радаНещодавно Херсонська обласна рада ухвалила ряд питань, які стосуються збалансованої діяльності комунальних закладів охорони здоров’я та надання ними якісних медичних послуг в області. Про це повідомляє прес-служба Хе­рсонської обл­ради.

Пояснення МОЗ щодо рішення про припинення оплати медпослуг для пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем

MOZ ukrМОЗ України надало роз’яснення щодо постанови Кабінету міністрів України про припинення фінансування пацієнтів без декларацій з лікарем на первинці з 1 квітня 2019 року.

Зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я: гроші мають іти за пацієнтом ефективно

Що це означає?

Трансформація системи охорони здоров’я першою чергою змінює модель фінансування медичних закладів. Зміни розпочались саме з первинної ланки, де з липня 2018 року запрацював принцип “гроші йдуть за пацієнтом”. Людина обирає свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а Національна служба здоров’я платить кошти за договором у той заклад, де працює лікар. Таким чином, якщо раніше держава утримувала медичні заклади, то тепер — оплачує конкретний пакет медичних послуг, наданий пацієнтам у цьому закладі.

Щоби перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяв перехідний період. З липня 2018року медзаклади отримували за договорами з НСЗУ одночасно оплати за пацієнтів, які підписали декларації з лікарями медзакладу («зелений список»), і за пацієнтів, які мешкають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря («червоний список»). Тариф за пацієнтів без декларацій у 2018 році складав 240 грн на рік на людину, незалежно від віку, а з січня 2019 року — 120 грн.

За рік з початку національної кампанії «Лікар для кожної сім‘ї» ⅔ жителів України — 26 млн людей — обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Динаміка підписання декларацій про вибір лікарів і зараз дуже висока.

Тому з квітня 2019 року пропонується закінчити перехідний період та повністю перейти на оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за єдиним тарифом — 370 грн на людину на 2019 рік із застосуванням вікових коефіцієнтів.

Ця модель уже продемонструвала свою ефективність. Медзаклади отримують більше фінансування за медичні послуги, які надають конкретним пацієнтам. Це дозволяє покращувати сервіс, орієнтуватися передусім на потреби і комфорт пацієнта: попередній запис, оновлене обладнання, увага медперсоналу.

Чи зможуть пацієнти, які ще не підписали декларацію про вибір лікаря, отримати медичну допомогу?

Кожен зможе отримати медичну допомогу за необхідності. З квітня 2019 року пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Водночас сімейний лікар може запропонувати пацієнтові укласти з ним декларацію. Або якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів — порадити укласти декларацію з іншим лікарем його Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

Щоб скористатися гарантованим безоплатним пакетом послуг на первинній ланці, пацієнт має підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Адже тепер ваш особистий лікар — ваша точка входу до системи медичної допомоги. Наприклад, з квітня 2019 року без підписаної декларації не можна буде отримати рецепт на «Доступні ліки».

Якщо ви не обрали свого лікаря, саме час це зробити. Ви можете знайти свого лікаря або найближчий медзаклад на інтерактивній мапі Національної служби здоров’я https://nszu.gov.ua/gromadyanam/elektronna-karta-misc-nadannya-pmd.

Екстрена медична допомога виїжджатиме на звернення, незалежно від наявності декларації з лікарем.

Чи будуть заклади отримувати менше грошей?

Заклади з високим рівнем укладення декларацій не відчують різниці в оплаті. Ті ж заклади первинки, які ще недостатньо попрацювали для укладання декларацій, повинні активніше це робити. По-перше, піднімати рівень сервісу так, щоб люди саме їм довірили своє здоров’я. Друге, не менш важливе, — пояснювати пацієнтам необхідність обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію.

Це стане стимулом для медзакладів швидше переходити на нову, більш ефективну модель оплати медичних послуг.

Нагадуємо, що в обгрунтуванні відповідного рішення Кабінету міністрів про припинення оплати медичних послуг для населення без декларацій, йдеться про економію понад 300 мільйонів гривень бюджетних коштів. Ці ж кошти мають направити на інші потреби галузі.

КІР набирає обертів в Олешківському районі

55535235 879877219019774 5784320628353925120 nВсього випадків по Херсонський області-201, 148-дорослі та 53 дитини. Госпіталізовано 128 чоловік: 95 дорослих та 33 дитини, повідомляє Олешківська лікарська амбулаторія.

З 1 квітня МОЗ більше не оплачуватиме медичні послуги за пацієнтів без декларацій

MOZ ukrВ.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно повідомила про рішення припинити оплачувати медпослуги для пацієнтів, які досі не підписали декларацію з лікарем.

До села Строганівка завітала «Херсонщина обирає здоров’я»

54434544 2796741757218436 5259967445782757376 nБлагодійний фонд Євгена Рищука разом з командою соціальною медичною програмою «Херсонщина обирає здоров’я» завітала до села Строганівка, що у Чаплинському районі.

«Херсонщина обирає здоров’я» у селі Хлібодарівка

53841490 405093293384971 1380326244674961408 nСоціальна медична програма «Херсонщина обирає здоров’я», яку з партнерами започаткував Благодійний фонд Євгена Рищука розширює свою географію. На цей раз спеціалісти завітали до села Хлібодарівка Чаплинського району.

«Херсонщина обирає здоров'я»: спеціалісти оглянули 75 жителів села Хрестівка

53111002 694419270955280 4361552457457729536 o1 березня команда Благодійного фонду Євгена Рищука відвідала село Хрестівку Чаплинського району, разом з партнерами соціальної програми "Херсонщина обирає здоров'я" Спілка жінок Херсонщини та Медицинский Центр Taurt-Medical.

«Херсонщина обирає здоров’я»: перша в області дієва соціальна програма профілактики онкозахворювань

IMG 8721 1Соціальна медична програма профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань «Херсонщина обирає здоров’я», яку запровадили в 2018 році Спілка жінок Херсонщини, Благодійний фонд Євгена Рищука, Медичний Центр «Taurt Medical» спільно з партнерами Тойота Центр «Хе­рсон» і Херсонським обласним онкодиспансером – унікальна ініціатива по-справжньому небайдужих людей, покликана допомогти мешканцям віддалених сіл, селищ і містечок отримати кваліфіковану лікарську допомогу, виявити патології на ранніх стадіях.

Підсумки впровадження соціальної програми «Херсонщина обирає здоров'я» в Каланчацькому районі

3945Щорічно в Херсонській області виявляється понад чотири тисяч нових випадків захворювання на рак, а помирає від цієї хвороби понад дві тисячі херсонців. Станом на 1 січня 2019 року на обліку в обласному канцер-реєстрі перебуває 29 659 хворих на рак – це майже 3% від усієї кількості мешканців області. Це не просто страшні цифри, це одна з найбільших і медичних, і соціальних проблем в Україні та на Херсонщині зокрема. Захворюваність і смертність від раку постійно зростають через несприятливу екологічну ситуацію і значне постаріння населення області. Однією з причин високого рівня смертності є пізнє виявлення недуги.

Минулого року на Херсонщині зафіксовано понад 4 тисячі нових випадків онкології

maxresdefault 64 лютого – Всесвітній день боротьби з раком. Мета цього Дня – підвищення обізнаності населення про рак як одне з найстрашніших захворювань цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цієї недуги. Поряд з серцево-судинними захворюваннями онкологія забирає найбільшу кількість життів громадян України. Пише видання «Український Південь».

В області затвердили Програму боротьби з онкологічними захворюваннями

gordeev30 січня під час колегії Херсонської обласної державної адміністрації присутнім було представлено обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки.

Очима лікаря: як це – бути фтізіатром в умовах епідемії і змінювати систему

zel.fon 1Це був 1987 рік. Тоді у Херсонському обласному протитуберкульозному диспансері розпочалася історія Галини Коваль як лікарки-фтизіатра.

Упродовж усього часу роботи у фтизіатричній службі Галина працювала і з хворими на нові випадки туберкульозу, і на поширені мультирезистентні форми туберкульозу, з дорослими та дітьми.

Регіональна програма «Електронна охорона здоров’я» працює

28 01 201925 січня в Департаменті охорони здоров’я під час круглого столу з представниками громадськості і ЗМІ розглядався стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки.

Щороку в області виявляють 4 тисячі нових випадків раку

ліакарУ Херсонській ОДА відбулося чергове засідання колегії. Головним питанням, яке розглянули члени колегії була обласна Програма профілактики онкологічних хвороб, яка діятиме на Херсонщині майбутні 5 років.

Про первинну медичну допомогу на Херсонщині

рефПрийняття Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», №2168-19 від 19.10.2017 р. визначило початок реа­лізації реформи фінансування медичної допомоги в Україні. Після прийняття різних регуляторних актів реформа розпочалася зі змін фінансування первинної ланки медичної допомоги.

Жителів Великокопанівської громади запрошують на вакцинацію

vacinУ Великокопанівській лікарській амбулаторії кожен житель громади може отримати щеплення від дифтерії та правця. Про це йдеться на сайті ОТГ.
Комунальне неприбуткове підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великокопанівської сільської ради проводить профілактику дифтерії та правця.

Херсонська область повністю забезпечена вакцинами проти кору

vakcinaЯкісні і ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, наявні в усіх кабінетах щеплень області. Загалом станом на 1 листопада в області є 11 588 доз вакцини КПК. Це складає 99% від річної потреби області. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі кілька місяців. Рівень охоплення щепленнями КПК в області залишається незадовільно низьким, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком отримали лише 64% дітей.

Стартувала соціальна програма «Херсонщина обирає здоров'я»

bf onko«Херсонщина обирає здоров'я» - соціальна програма проведення онкообстежень, яку реалізує Благодійний Фонд Євгена Рищука в команді зі спеціалістами з приватної клініки Херсона, онкодиспансером області та громадською організацією.

Лікарі області поговорять про Програму «Електронна охорона здоров’я»

ліакарДепартамент охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації проведе зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки». 

Відділення гемодіалізу в Голій Пристані працює в штатному режимі

гемодіаліз гоприМинулого тижня перші 6 пацієнтів з Голопристанського району, які хворіють на ниркову недостатність, отримали якісну процедуру гемодіалізу в новому відділенні із сучасним обладнанням.

Три лікарські бригади працює у зонах можливого ураження

photo523824110935904522710 вересня у зонах можливого ураження працює три лікарські бригади, до яких увійшли 5 лікарів з Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні: пульмонолог, 2 педіатри, 2 сімейних лікаря-терапевта. Медики працюють у трьох селах: Олексіївка, Новоолександрівка, Хорли.

Дітей в прикордонних районах Херсонщини обстежили фахові лікарі

40893082 2111999668874934 1603798057420324864 n5 вересня, зранку група обласних лікарів виїхала до сіл Каланчацького та Чаплинського районів для обстеження, в першу чергу, дітлахів, адже за неофіційною інформацією хімічні викиди заводу «Титанові інвестиції», що знаходиться в окупованому РФ Криму, збільшилися в рази. Лише до обіду лікарям вдалося обстежити більше 300 людей, серед них 270 дітлахів.

МОЗ про причини харчових отруєнь та профілактику небезпечних хвороб і станів

1207 15292780 1829897157251952 1669888009 o 6Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз, – усі ці небезпечні хвороби і стани об’єднує те, що до нашого організму бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.

У Херсонському онкодиспансері ділитимуться досвідом науковці з інших країн світу

рак22-23 серпня у Херсонському обласному онкологічному диспансері (смт.Антонівка, шосе В’ячеслава Чорновола, 26Б) відбудеться міжнародна науково-практична конференція Таврійської онкологічної школи на тему: «Шляхи удосконалення онкологічної та паліативної допомоги».

Херсонському малюку провели екстрену унікальну операцію на серці

00112 n7 серпня лікарі в Інституті серця при Міністерстві охорони здоров’я України під керівництвом всесвітньо відомого українського кардіо­хірурга Бориса Тодурова провели унікальну операцію на серці малюку із Херсона.

Корь и дифтерия: комментарии херсонских специалистов

kirСитуация с корью продолжает быть напряжённой в Украине. По данным МОЗ, за последнюю неделю заболели 1,2 тыс. человек. Всего с начала года зарегистрировано больше 23 тыс. случаев заболевания с 12 летальными исходами (4 взрослых и 8 детей). И это только количество случаев, которые попали в официальную статистику.

Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні

thumb zoom 710x687 121dМОЗ України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.

В Білозерському районі вживають заходів з локалізації збудника АЧС

хрюшаВ особистому селянському господарстві села Кізомис Білозерського району зафіксували випадок африканської чуми свиней (АЧС) .

Сторінка 1 із 3