Back to Top

Здоров'я

«Херсонщина обирає здоров’я»: перша в області дієва соціальна програма профілактики онкозахворювань

IMG 8721 1Соціальна медична програма профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань «Херсонщина обирає здоров’я», яку запровадили в 2018 році Спілка жінок Херсонщини, Благодійний фонд Євгена Рищука, Медичний Центр «Taurt Medical» спільно з партнерами Тойота Центр «Хе­рсон» і Херсонським обласним онкодиспансером – унікальна ініціатива по-справжньому небайдужих людей, покликана допомогти мешканцям віддалених сіл, селищ і містечок отримати кваліфіковану лікарську допомогу, виявити патології на ранніх стадіях.

Підсумки впровадження соціальної програми «Херсонщина обирає здоров'я» в Каланчацькому районі

3945Щорічно в Херсонській області виявляється понад чотири тисяч нових випадків захворювання на рак, а помирає від цієї хвороби понад дві тисячі херсонців. Станом на 1 січня 2019 року на обліку в обласному канцер-реєстрі перебуває 29 659 хворих на рак – це майже 3% від усієї кількості мешканців області. Це не просто страшні цифри, це одна з найбільших і медичних, і соціальних проблем в Україні та на Херсонщині зокрема. Захворюваність і смертність від раку постійно зростають через несприятливу екологічну ситуацію і значне постаріння населення області. Однією з причин високого рівня смертності є пізнє виявлення недуги.

Минулого року на Херсонщині зафіксовано понад 4 тисячі нових випадків онкології

maxresdefault 64 лютого – Всесвітній день боротьби з раком. Мета цього Дня – підвищення обізнаності населення про рак як одне з найстрашніших захворювань цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цієї недуги. Поряд з серцево-судинними захворюваннями онкологія забирає найбільшу кількість життів громадян України. Пише видання «Український Південь».

В області затвердили Програму боротьби з онкологічними захворюваннями

gordeev30 січня під час колегії Херсонської обласної державної адміністрації присутнім було представлено обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки.

Очима лікаря: як це – бути фтізіатром в умовах епідемії і змінювати систему

zel.fon 1Це був 1987 рік. Тоді у Херсонському обласному протитуберкульозному диспансері розпочалася історія Галини Коваль як лікарки-фтизіатра.

Упродовж усього часу роботи у фтизіатричній службі Галина працювала і з хворими на нові випадки туберкульозу, і на поширені мультирезистентні форми туберкульозу, з дорослими та дітьми.

Регіональна програма «Електронна охорона здоров’я» працює

28 01 201925 січня в Департаменті охорони здоров’я під час круглого столу з представниками громадськості і ЗМІ розглядався стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки.

Щороку в області виявляють 4 тисячі нових випадків раку

ліакарУ Херсонській ОДА відбулося чергове засідання колегії. Головним питанням, яке розглянули члени колегії була обласна Програма профілактики онкологічних хвороб, яка діятиме на Херсонщині майбутні 5 років.

Про первинну медичну допомогу на Херсонщині

рефПрийняття Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», №2168-19 від 19.10.2017 р. визначило початок реа­лізації реформи фінансування медичної допомоги в Україні. Після прийняття різних регуляторних актів реформа розпочалася зі змін фінансування первинної ланки медичної допомоги.

Жителів Великокопанівської громади запрошують на вакцинацію

vacinУ Великокопанівській лікарській амбулаторії кожен житель громади може отримати щеплення від дифтерії та правця. Про це йдеться на сайті ОТГ.
Комунальне неприбуткове підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великокопанівської сільської ради проводить профілактику дифтерії та правця.

Херсонська область повністю забезпечена вакцинами проти кору

vakcinaЯкісні і ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, наявні в усіх кабінетах щеплень області. Загалом станом на 1 листопада в області є 11 588 доз вакцини КПК. Це складає 99% від річної потреби області. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі кілька місяців. Рівень охоплення щепленнями КПК в області залишається незадовільно низьким, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком отримали лише 64% дітей.

Стартувала соціальна програма «Херсонщина обирає здоров'я»

bf onko«Херсонщина обирає здоров'я» - соціальна програма проведення онкообстежень, яку реалізує Благодійний Фонд Євгена Рищука в команді зі спеціалістами з приватної клініки Херсона, онкодиспансером області та громадською організацією.

Лікарі області поговорять про Програму «Електронна охорона здоров’я»

ліакарДепартамент охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації проведе зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Стан реалізації регіональної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки». 

Відділення гемодіалізу в Голій Пристані працює в штатному режимі

гемодіаліз гоприМинулого тижня перші 6 пацієнтів з Голопристанського району, які хворіють на ниркову недостатність, отримали якісну процедуру гемодіалізу в новому відділенні із сучасним обладнанням.

Три лікарські бригади працює у зонах можливого ураження

photo523824110935904522710 вересня у зонах можливого ураження працює три лікарські бригади, до яких увійшли 5 лікарів з Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні: пульмонолог, 2 педіатри, 2 сімейних лікаря-терапевта. Медики працюють у трьох селах: Олексіївка, Новоолександрівка, Хорли.

Дітей в прикордонних районах Херсонщини обстежили фахові лікарі

40893082 2111999668874934 1603798057420324864 n5 вересня, зранку група обласних лікарів виїхала до сіл Каланчацького та Чаплинського районів для обстеження, в першу чергу, дітлахів, адже за неофіційною інформацією хімічні викиди заводу «Титанові інвестиції», що знаходиться в окупованому РФ Криму, збільшилися в рази. Лише до обіду лікарям вдалося обстежити більше 300 людей, серед них 270 дітлахів.

МОЗ про причини харчових отруєнь та профілактику небезпечних хвороб і станів

1207 15292780 1829897157251952 1669888009 o 6Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз, – усі ці небезпечні хвороби і стани об’єднує те, що до нашого організму бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.

У Херсонському онкодиспансері ділитимуться досвідом науковці з інших країн світу

рак22-23 серпня у Херсонському обласному онкологічному диспансері (смт.Антонівка, шосе В’ячеслава Чорновола, 26Б) відбудеться міжнародна науково-практична конференція Таврійської онкологічної школи на тему: «Шляхи удосконалення онкологічної та паліативної допомоги».

Херсонському малюку провели екстрену унікальну операцію на серці

00112 n7 серпня лікарі в Інституті серця при Міністерстві охорони здоров’я України під керівництвом всесвітньо відомого українського кардіо­хірурга Бориса Тодурова провели унікальну операцію на серці малюку із Херсона.

Корь и дифтерия: комментарии херсонских специалистов

kirСитуация с корью продолжает быть напряжённой в Украине. По данным МОЗ, за последнюю неделю заболели 1,2 тыс. человек. Всего с начала года зарегистрировано больше 23 тыс. случаев заболевания с 12 летальными исходами (4 взрослых и 8 детей). И это только количество случаев, которые попали в официальную статистику.

Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні

thumb zoom 710x687 121dМОЗ України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.

В Білозерському районі вживають заходів з локалізації збудника АЧС

хрюшаВ особистому селянському господарстві села Кізомис Білозерського району зафіксували випадок африканської чуми свиней (АЧС) .

Херсонщина отримала значну гуманітарну допомогу з Індії

vaccinationХерсонщиною централізовано отримано лікарські засоби, наданих Посольством Індії в Україні, у якості гуманітарної допомоги на значну суму понад 17,5 млн. грн.. для профілактики та лікування населення України від тяжких інфекційних захворювань (дифтерії, правця, сказу, та зміїних укусів).

ГО «Спілка жінок Херсонщини» про проблеми онкології на Херсонщині

nikolaevaНа святкуванні «Івана Купала», що відбувалося 7 липня в КСК «Grand Priх», вдалося  зібрати понад 137 тис. грн. на благодійність. Цього року, як і анонсувалося організатором свята Спілкою жінок Херсонщини та генеральним партнером заходу Благодійним фондом Євгена Рищука, було задекларовано благодійну мету: зібрати кошти для організації гематологічних обстежень дітей, жінок та дівчат із найвіддаленіших куточків Херсонщини.

У деяких районах Херсонщини тривають карантині обмеження щодо сказу тварин

782 beshenaya sobaka 1Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Сказ серед тих хвороб, які завдають найбільших соціальних та економічних збитків.

З липня лікарі прийматимуть усіх пацієнтів

vrachЗа інформацією МОЗ, українці зможуть і надалі отримати медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, чи підписали вони декларацію з лікарем, чи ще продовжують його шукати. Незалежно від того, уклав медзаклад договір з Націо­нальною службою здоров’я чи тільки готується це зробити, всі заклади продовжать отримувати бюджетне фінансування.

Лікарі вже виписали 330 тисяч рецептів за Програмою «Доступні ліки»

доступні лікиЗ початку року понад 166 тис. осіб отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки». Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА.

Бази відпочинку в Залізному Порту та Приморському розпочали сезон без дозвільних документів

snimok pljazhi nachaloЗ метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час оздоровчого сезону, спеціалісти обласного управління Держпродспоживслужби проведели обстеження оздоровчих закладів (пансіонатів та баз відпочинку) в с. Залізний Порт та с. Приморське (Більшовик).

Доступні ліки для мешканців Херсонщини

180410 news 10 55З 1 квітня 2017 року в Україні запроваджено Урядову програму «Доступні ліки», яка передбачає повну або часткову державну підтримку лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. За інформацією Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, на 2018 рік затверджено коштів у сумі 27 204,3 тис. грн., станом на 4 червня профінансовано 11 335,3 тис. грн. з яких використано 11 120,6 (98,1%).

Лікарям бригад екстреної медичної допомоги дякують

17 05 2018 5З 1 травня в Обласному територіальному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запроваджено додаткову нову форму контролю якості медичної допомоги, яку надають бригади екстреної медичної допомоги по всій Херсонській області. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА.

Хіміорезистентний туберкульоз у дітей Херсонщини зріс в 2 рази

pediatr dutunaПід час засідання колегії обласного Департаменту охорони здоров’я обговорювали поширення захворювання на туберкульоз серед дітей. Про це йдеться на сайті Департаменту.

Депутати Олешківської райради реорганізували місцевий Центр ПМСД

ліакарВідповідне рішення народні обранці прийняли під час останньої сесії. Отод, віднині юридична особа КЗ «Олешківський районний центр ПМСД» припинила своє існування.

Виноградівська громада збирає кошти на медобладнання

прискорювачХерсонському обласному онкологічному диспансеру потрібне нове дорого вартісне обладнання. На сьогодні розпочато організаційну роботу по збору коштів для співфінансування у всіх місцевих радах області. 

Сторінка 1 із 3