DSC 7645 1Третій рік поспіль кращі учні Олешківського району за свої досягнення в кінці навчального року отримують спеціальну стипендію від Благодійного фонду Євгена Рищука.

 

Нині гарні новини: Євген Миколайович повідомив, що стипендіальний фонд розширює свої межі, тож розумні і найстаранніші діти не тільки з Олешківського, але й Голопристанського, Скадовського, Каланчацького та Чаплинського районів матимуть змогу отримати за свої старання стипендію.

- Вже не вперше я говорю, але ніколи не боюся повторюватися, діти – це те, заради чого живе нормальне суспільство, людина. В них ми прагнемо вкласти все найкраще, що є у нас. І от настільки це в нас вдає­ться, настільки і розвиваємося в майбутньому. Я переконаний, що українці – дуже розумна нація, у нас велике майбутнє. Тому підтримка дітей – це те, з чого всі ми маємо починати, аби змінити світ навколо нас. Саме тому Благодійний фонд, керівником котрого я є, працює й у цьому напрямку. Діти отримують іменні стипендії – це 15 тис грн. за І місце, 10 тис грн. за ІІ місце та 5 тис грн. за ІІІ місце в рейтингу успішності. На моє переконання, з отриманням такої стипендії дитина може вперше інвестувати в себе кошти. І, що досить важливо, дитина може відчути, що цього він чи вона досягли самостійно, своїм розумом, працею. Якось під час вручення премії одному із переможців, я почув від нього: «Дякую, що не обманули». Для мене ці слова дорогого коштують – діти, як ніхто, відчувають людей, - з радісним блиском в очах про свою ідею та втілення її в життя розповів нам Євген Миколайович Рищук.

Гідна оцінка знань від Євгена Рищука

Серйозну оцінку власних досягнень та знань отримали минулого року троє учнів зі шкіл Олешківського району. Грошові премії за високі результати та активність отримали в кінці навчального року Данило Макуха, Андрій Миргородський та Володимир Кучеров.

Треба відзначити, що на досягнутому юнаки не зупинились. Журналісти вже розповідали про нові перемоги і Данила Макухи, і Андрія Миргородського.

Хлопці впевнено прямують до мети – стати найкращими в обраному фаху.

До своєї цілі прямує і Володимир Кучеров, нині учень 10 класу Олешківської спеціалізованої школи № 2. Школяр відзначає, що премія стала для нього справжнім сюрпризом.

DSC 2694 1

- Добре пам’ятаю ті емоції, коли мене викликали до директора і розповіли про премію. Спочатку подумав, що так пожартували. Це було за два дні до свята Останнього дзвоника. Ще перепитав у директора, кажу, може Ви помилилися? Одним словом, довго не вірив. Сказав батькам – ось вони одразу повірили, і були дуже раді, пишалися моїми досягненнями. А вже коли на святі мені вручили конверт, от тоді емоції переповнювали, - розповідає Володимир.

Цього року юнак теж не пас задніх у школі: після районних олімпіад штурмував обласні з біології, хімії та географії, де посів призові місця. І вдача усміхнулася – нещодавно Володимир повернувся з Тернополя, де брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з географії. Перемоги на жаль не здобув, однак хлопець вважає – ще все попереду. Цікавиться Володимир і шкільним самоуправлінням – він входить до складу обласної ради старшокласників. Хлопець мріє вступити на медичний або хімічний факультет. Точно спеціальність ще не обрав, говорить, що час для роздумів ще має.

- Медицина – це цікаво, однак в університетах небагато бюджетних місць, тож треба мати й запасний варіант. Мені дуже подобається хімія, і, на мою думку, це досить перспективний фах. Саме хіміків нині не вистачає на різних підприємствах, - впевнений Володимир Кучеров.

Премію, що отримав від Євгена Рищука, хлопець витратив на новий телефон. Однак розповів, що частину коштів залишив на власний, так званий «спецфонд». Володимир розповів, що перемогами та гарними знаннями завдячує педагогам, і звісно ж, батькам:

- У нас в школі всі вчителі – чудові. Але особлива моя подяка тим, хто навчав мене хімії, географії та біології. Степанська Алевтина Володимирівна, Петрова Світлана Анатоліївна та Бутенко Анжела Анатоліївна. Ці педагоги змогли настільки зацікавити мене, що їхні предмети я вивчаю із задоволенням. А батьки – вони завжди й у всьому мене підтримували, постійно радіють моїм перемогам. Також, користуючись нагодою, хочу подякувати Євгену Миколайовичу. Ця премія стала своєрідним стартом для мене. Безумовно, приємно, коли твої досягнення оцінюють, і ти розумієш, що на правильному шляху. Тобто, тебе не годують обіцянками, і не говорять, що ти в майбутньому чогось досягнеш. А тут, одразу, на місці відзначають такою премією, і виконують обіцянки…

Ольга Краснюк