kolocovaНа даний час значний відсоток населення Херсонської області має автомобілі, в процесі експлуатації яких утворюються автомобільні шини. Зношені шини не піддаються біологічному розкладанню. Висока екологічна небезпека шин обумовлена токсичними властивостями матеріалів, які застосовуються при їх виготовленні. Гумові покришки у нашому місті можуть просто залишити десь на вулиці, їх часто вкопують для облаштування місць для сидіння і навіть обгороджують ними дитячі ігрові майданчики і пісочниці. «Окраси» із шин біля прибудинкових територій, дитячих садків – приватна ініціатива мешканців навколишніх будинків. А ще можна бачити цілі «зоопарки» із шин – слоників, крокодилів, конячок, лебедів, все, що спаде на думку. Виглядає справді креативно, але з огляду на сказану вище токсичність цих «будматеріалів», біля такої краси довго краще не дихати!

Побутові відходи, що містять речовини від першого до четвертого класу небезпеки — ось чим є звичайні автомобільні шини, що вийшли з експлуатації. Особливо гострим це питання є у тому випадку, коли шини зберігаються на несанкціонованих сміттєзвалищах, де у складі твердих побутових відходів міститься велика кількість небезпечних речовин. Внаслідок таких взаємодій у довкілля можуть надходити такі шкідливі речовини як сульфіди металів, газоподібні сполуки сірки, оксиди вуглецю і азоту та інші.

Що потрібно робити зі старими покришками? Якщо ви є власником автомобілю, відпрацьовані покришки маєте залишати на вулканізаціях. Там їх збирають та відвозять на подальше зберігання або утилізацію.

Згідно закону «Про відходи» та Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення -тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 грн до 1700 гривень.