У Херсонській області загальна кількість установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, які використовують природний газ на опалення, приготування їжі, тощо становить 365 одиниць (пунктів споживання - 946). Всі установи та організації, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів зобов'язані проводити закупівлю товарів та послуг через систему електронних торгів за принципом вільного вибору постачальника природного газу.

Усі ці організації повинні завчасно провести закупівлю природного газу на 2018 рік задля забезпечення безперебійного газоспоживання, а також для уникнення негативних наслідків пов’язаних з відключенням від газопостачання та/або додаткових нарахувань, у тому числі штрафних санкцій.

Відбір природного газу із газорозподільної системи без укладання договору на закупівлю є прямим порушенням Закону України «Про ринок природного газу» і розглядається, як несанкціонований відбір. Тому, у разі не проведення закупівлі природного газу та не укладання договорів на постачання природного газу, дані установи не мають право споживати природний газ та, відповідно, зобов’язані самостійно припинити власне споживання природного газу, у протилежному випадку ПАТ «Херсонгаз» вимушене буде у примусовому порядку припинити такий відбір газу.

ПАТ «Херсонгаз», перш за все, зацікавлене в безперебійному розподілі природного газу, але, у разі не виконання або порушення бюджетними установами вимог чинного законодавства в частині несвоєчасного або взагалі не укладання договорів на постачання природного газу та/або відсутності підтвердження обсягів газу від постачальників, вимушене невідкладно проводити відключення незалежно від температурного режиму та соціальної вагомості установи.