За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п'ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу. На кожну неповнолітню дитину до досягнення 18 річного віку, якщо мати не працює і не отримує на неї державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства, призначається надбавка в розмірі 150,00 грн. Розмір призначеної пенсії з 01.12.2016 року не може бути меншим за 1247,00 грн.

Відповідно до п. 8 статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" в редакції, чинній на сьогодні, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому також враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із Законом, у розмірі від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, в залежності від кількості дітей яких народила та виховала жінка та наявності нагород чи звання Мати-героїня.

Отже, розмір такої надбавки встановлюється в розмірі відповідно від 436,45 грн. (1247,00 х 35%) до 498,80 грн. (1247,00 х 40%) до визначеного розміру пенсії.

Більш детальну інформацію можна отримати безпосередньо звернувшись до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі (м. Олешки, вул. Пролетарська 52) або за телефоном “гарячої” лінії 4-40-39.