rozvitokСело Костогризове Олешківському району – відроджується. Це відчувають місцеві, за змінами у селі стежать сусіди, з візитами до голови сільради постійно приїздять гості з району та області. Ініціатором змін виступив, власне, сільський голова Олександр Стаднік. Він впевнений, що за розвитком села – майбутнє держави.

Ідучи вулицями села, досить легко дізнатися про Олександра Стадніка. Перехожі вітаються, запитують звідки гості та розповідають про стан справ. Так сталося і цього разу, коли до Костогризового завітали гості на День сільського голови.

«Ой, ви про нашого голову хочете почути? Та він кращий за всіх!», «Це ось два роки, як життя в селі почалося, бо ми обрали потрібну людину», «Знаєте, він нікого і ніколи не цурається», - такі відгуки про Олександра Стадніка можна почути від звичайних селян. Додають позитивних вражень й об’єкти соціальної сфери – там життя й справді відроджується.

- У нас зараз постійно працює сім осіб, - розповідає директор будинку культури Любов Напаснюк. - Є різні гуртки, є хореографічний колектив, вокалісти. Нещодавно взяли керівника хореографічного гуртка, адже зараз в будинку культури постійно танцюють та репетирують два колективи. Раніше людина працювала на добровільних засадах, а тепер – в штаті. У нас за останній час все змінилось. До цього було таке затишшя, наче село завмерло. Я сама не працювала до цього. Якось всім байдуже було… Наш голова прийшов восени, нас взяли на роботу взимку. На 8 березня ми зібрали 800 чоловік на свято... І це було просто фантастично, ми з дівчатами повірити не могли. А потім сільрада «взялася» до справи. Ремонт покрівлі, система опалення нова, а головне – гарне ставлення до нас. Дуже приємно працювати, коли тебе розуміють.

Загальноосвітню школу в Костогризовому зараз теж активно ремонтують. Нову систему опалення встановлюють саме зараз. За словами керівника закладу, навчальному процесу це не зашкодить.

- За літній період нам зробили вимощення, зараз закінчуємо ремонти в санвузлах, – повідомила директор школи Тетяна Кузіва. – Кошти на всі роботи були виділені як з районного, так і з сільського бюджету. Але левова частка грошей з’явилася завдяки підтримці Євгена Миколайовича Рищука. Нині в нас іде повністю ремонт котельної. Та проводитиметься повністю заміна системи опалення. Буде демонтовано старе опалення та повністю проведено нове. Ці зміни стали можливими завдяки тісній співпраці адміністрації з нашим теперішнім головою Олександром Миколайовичем. Він звертається до нас, ми до нього. Він бачить усі наші проблеми і взяв на себе зобов'язання вийти на вищі рівні та допомагати нам зі шкільними проблемами. Тому я дуже вдячна і Олександру Миколайовичу, і Євгену Миколайовичу. Вони бувають у нашій школі дуже часто. Ось і минулої зими, коли у нас вийшов з ладу один із котлів, і ми звернулися до Євгена Миколайовича, він тут був особисто, у нас. Фактично, Євген Миколайович ще тоді пообіцяв, що систему опалення нам замінять – і ось зараз тривають роботи.

Поки що школа в Костогризовому не опалюється. Батьків та учнів попередили, що в школі тривають ремонтні роботи.

- Зараз ми навчаємося в одній половині школи, поки там замінюють труби, пізніше переведемо дітей до іншої половини будівлі. Підрядна організація пообіцяла виконати все в короткі строки – сподіваємося, що вони встигнуть до холодів. На даний момент в нас у класах 15-16 градусів. Щоденно ми контролюємо цей процес. Якщо температура знижується, ми терміново скорочуємо тривалість уроків, – наголошує Тетяна Кузіва.

Про зміни в селі говорить і редактор місцевої сільської газети «Світанок» Василь Столярчук. Друковане слово Костогризового, до речі, теж почало виходити в світ нещодавно.

- Ремонт покрівлі будинку культури, музична зала в дитсадку, ладнаються дороги в селі – триває ямковий ремонт, - розповідає Василь Митрофанович. – Це ось трохи з того, що було зроблено сільрадою за останній час. Та і люди почали змінюватися трохи. Гадаю, то все гарне ставлення у сільраді. Прийдеш до голови, він завжди тебе прийме. Ми знаходимося зараз в стадії відродження. Є кошти, і ці кошти вкладаються у реальні справи. Багато допоміг Євген Рищук. Приємно, що він не цурається сільських проблем, і досить часто тут буває. Якщо порівняти з іншими депутатами, то його допомога дуже помітна. Євген Миколайович спочатку приїхав, познайомився зі всіма проблемами, добився фінансування, діло пішло. Тепер Костогризове потихеньку йде на розвиток. З медициною у нас поганенько. Приї­жджають до нас лікарі з амбулаторії з Раденська, бо ми до них приписані. Але ж бажано мати своє. В нас і приміщення є таке. Половина ФАПу в нас задіяна, а половина приміщення не використовується, та воно напівзруйноване. Якби відремонтувати ту частинку пункту, там можна було влаштовувати і лабораторію, або стоматологічний кабінет чи зробити тимчасове житло для лікарів. Там досить місця. Все впирається в кошти. Можна було б звичайно зробити проект, виділити для того кошторис. І ми мали б тоді свою амбулаторію.

Сам голова сільради Олександр Стаднік впевнений, що розбудова Костогризового лишень починається. Кошти в селі будуть, адже зовсім скоро до села приїде досить амбітний інвестор:

- Було виділено на капітальний ремонт та заміну опалення в школі, заміну сантехніки 3 мільйони гривень. Це все зараз робиться, все в процесі. Думаю через місяць всі роботи вже будуть виконані. Дитячий садок профінансували на 750 тисяч грн., на ці кошти зроблено ремонт покрівлі та музичної зали. Останнє, що хочу встигнути в цьому бюджетному році – це встановити освітлення на вулицях села. Загалом це коштує 600 тисяч гривень. У нас уже готові схеми та проекти вулиць. Думаю, що до кінця року на вулицях будуть ліхтарі.

Гадаю, що все це було б неможливим без участі Євгена Рищука. Я з ним тісно співпрацюю вже два роки і дуже вдячний за всю допомогу, яку він нам надає. До нас йде серйозний інвестор – будуватиметься станція з сонячних батарей. Це досить амбітний проект, і ми готові до співпраці з такими підприємцями, які несуть в наше село розвиток.

Голови сільрад з сусідніх населених пунктів приїздять до Костогризового постійно. Поглянути «а як у сусідів», і, можливо, взяти кілька ідей для реалізації в себе в селі. Проблеми у сіл Олешківського району досить схожі. Адже останні десятиріччя в село коштів ніхто не вкладав.

- Зараз в Раденську по загальноосвітній школі є проблема, - ділиться наболілим голова Раденської сільради Олена Кравченко. - В принципі до кінця року ми її не вирішимо. У нас проблема в тому, що наша школа просідає. І потрібно робити її укріплення, робити вимощення. Разом з тим ми робимо проекти на цокольний поверх, на вимощення, на дах. Зрозуміло, що ми не обмежимося тільки місцевим бюджетом. Будемо просити допомоги з державного бюджету, співфінансування з району. Бо це дуже великі кошти. Школа у нас дуже велика, майже на 500 дітей, але зараз навчається 400 осіб. Тож братимемо приклад з сусідів в цьому напрямку. Дошкільну освіту ми довели до ладу – дитячий садок в порядку. За кошти державного бюджету зробили утеплення фасаду минулого року. Цьогоріч – зробили цоколь, під’їздну дорогу. Зараз лишилася тільки покрівля, але це питання часу. Інші об’єкти соціальної сфери в селі теж потребують нашої фінансової підтримки. Але, дивлячись на досвід Костогризового, я розумію, що треба стукати в усі двері, і тоді допомога до села прийде.

 

Єлизавета Адамчук