Back to Top

Соціальна інформація

Що таке безоплатна правова допомога

Novyna 13 SuspПраво на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість для певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу, у випадках передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Фонд дбає про здоров’я працюючих

1918На сьогодні Олешківське відділення спільно з медичними закладами продовжує реалізацію програми медичної реабілітації застрахованих осіб Олешківського і Голопристанського районів.

Нові можливості для професійного, особистісного зростання

1111111У часи економічних труднощів ще гостріше постають питання працевлаштування. Деяким громадянам знайти роботу важче за інших, приміром, це стосується  як молоді, яка отримала базову або повну загальну середню освіту і не має можливості отримати професію з певних причин, так і людей старшого та передпенсійного віку.

Про переваги обслуговування пенсіонерів в банках

49675a3e4f1995752Для майже 17 тисячі пенсіо­нерів Олешківського району сьогодні є два основних способи одержання пенсії - на пошті та у відділеннях або банкоматах банків. За останніми статистичними даними 9,6 тисячі пенсіонери – це одержувачі пенсій через банківські установи, 7,2 тисячі – через поштові відділення.

Борги, які з'явилися у червні в субсидіантів, в більшості випадків незаконні

subsidiya1Субсидіанти, які мали невикористані субсидії за жовтень 2018 – січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого-квітня 2019 року. Тому борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є не законними.

«Херсонобленерго» пропонує споживачам нові способи передачі показників електролічильників

5cf0de66aa9f4АТ «Херсонобленерго» розширює свої можливості та пропонує споживачам нові способи передачі показників електролічильників за допомогою Viber, SMS - повідомлення та електронною поштою.

З 1 липня зміниться вартість оформлення біометричних документів

pasport 124 квітня Урядом ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг при оформленні паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які будуть сплачуватися після 1 липня. Зміниться також і вартість бланків згаданих документів.

УДМС Херсонщини попереджає: порушив міграційне законодавство – неси відповідальність

shtrafУправління Державної міграційної служби України в Херсонській області нагадує іноземцям та особам без громадянства: перебуваючи на території України, необхідно дотримуватися норм міграційного законодавства.

Відбулися зміни в процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Zmini Avtoshkoli IIКабінетом Міністрів України внесено зміни до низки постанов, пов’язаних з порядком видачі посвідчень водія, підготовки водіїв, а також акредитацією автошкіл.

Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

original1Якщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.

Щодо перерахунку пенсій з 1 березня

1515162023 5200На виконання ч.2 ст.42 Закону України «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Про проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі – постанова №124) головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області проведено автоматизований перерахунок пенсійних виплат з 1 березня 2019 року, з урахуванням 50% зростання показників середньої заробітної плати в Україні та рівня інфляції.
Затверджений постановою №124 Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої ст.42 Закону визначає механізм щорічного осучаснення пенсійних виплат шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні.

Не проґавте можливість вчасно передати показники лічильника

5c77e03987ccd«Херсонобленерго» нагадує споживачам електричної енергії, що показники лічильника Ви продовжуєте надавати до АТ «Херсонобленерго» зручним для Вас способом.

За лютий субсидіанти отримають від уряду готівку для оплати комунальних платежів

monetУже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом Міністрів України.

Змінили паспорт, зверніться до органів Пенсійного фонду

5c580ab3462aaГоловне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повідомляє, що органами Фонду проводиться робота в рамках верифікації та для актуалізації даних осіб, щодо яких отримано інформацію Державної міграційної служби про визнання недійсними, втраченими або викраденими документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

«Херсонобленерго» інформує про зміну реквізитів рахунків

5c5d2a0f8e0e8АТ «Херсонобленерго» повідомляємо споживачів, що починаючи з 1 січня 2019 року за електроенергію спожиту у січні поточного року та в подальшому необхідно сплачувати ТОВ «Херсонська обласна ЕК» за наступними реквізитами:

Розмір мінімальної заробітної плати зріс

dengi9За інформацією головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з січня 2019 року на рівні 4173 гривні. У зв’язку з цим розмір мінімального страхового внеску становитиме: 4173 грн х 22 % = 918,06 гривень. Тобто, роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру. Це стосується як юридичних, так і фізичних осіб - роботодавців.

Благодійна акція в Олешках

akciyaУ рамках діючої резиденції Святого Миколая проходитиме благодійна акція Центральної районної лікарні для залишених дітей. «Якщо ви маєте можливість та бажання допомогти немовлятам – долучайтеся!», - пише у соцмережі Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т. Г. Шевченка.

Куди звертатися ветеранам АТО/ООС для реабілітації

1510933607 52659697В Україні функціонує мережа госпіталів ветеранів війни, де демобілізовані учасники АТО/ООС можуть пройти комплексну реабілітацію - медичну, фізичну та психологічну. З листопада 2014 року комплексну реабілітацію пройшли понад 55 тисяч українських воїнів.

Роботодавці можуть через Веб-портал отримувати інформацію про страховий стаж працівників

biznesПоліпшення якості обслуговування громадян - одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, для виконання якого створюються нові сервіси та можливості для наших громадян.

Офіційно про воєнний стан

91f5eecbc1ff49797ebe24f668b4e2ea9b59efbaЗ 28 листопада в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану терміном на 30 днів. У переліку – Одеська, Миколаївська, Хе­рсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24-ох, передбачених у документі. Більшість – стосуються Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ та МВС.

Якщо не вистачає кілька місяців до страхового стажу – можна укласти договір

trud knijkaДо страхового стажу не вистачає кілька місяців, – можна укласти договір про добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з одноразовою сплатою єдиного внеску.

Пробне ЗНО-2019: Хочете себе перевірити – реєструйтеся

Probne 1Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua/regions/).

7 основних змін у програмі житлових субсидій

subsidЗа результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів України в Постанову №329.

Українці можуть обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла

teplaКабінет міністрів України схвалив постанову «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів – розподілювачів теплової енергії», яка розроблена Мінрегіоном на виконання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

На яку пенсію можна розраховувати без страхового стажу?

pensiya1На яку пенсію можна розраховувати без страхового стажу або сплачуючи мінімальний страховий внесок і як нелегальна заробітна плата впливає на отримання права на пенсію?

В Олешковському районі видано 27 «пакунків малюків»

43880294 1016024578568363 8449805528711823360 nКожна мама (інший законний представник новонародженої дитини), яка виписується з пологового будинку починаючи з 1 вересня 2018 року, має отримати під час виписки одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка», яка є безповоротною адресною соціальною допомогою та видаватиметься по одному на кожну новонароджену дитину.

Олешківський терцентр надає допомогу

20246108 107077493294377 4289467774723900512 nВідповідно до Законів України «Про основи соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», прийнята районна програма «Медико-соціальна допомога бездомним громадянам, безпритульним дітям та особам звільненим з місць позбавлення волі на 2018-2019 роки».

Пенсійний фонд інформує щодо легалізації оплати праці

Pensijnyj fond 2На сьогоднішній день питання детінізації та легалізації заробітної плати набуває великої актуальності, адже від розміру отриманої заробітної плати залежить рівень соціального захисту людини. Багато хто веде розмови про справедливі зарплати та пенсії, виплачуючи при цьому робітникам зарплатню «у конвертах».

«Херсонобленерго» пропонує онлайн послуги

5ba1f685ad5c5Товариство постійно працює над покращенням якості обслуговування своїх абонентів та над спрощенням доступу до усіх послуг підприємства. Про це повідомляє прес-центр АТ «Херсонобленерго».

Безробітні мають право на субсидію

2018 08Не є ні для кого секретом, що чимало українців працюють за кордоном, при цьому в Україні вважаються безробітними. Гроші в сім’ю надходять, держава субсидію надає, а інколи такі люди ще й допомогу з безробіття отримують в Україні.

Нові терміни передачі показників електролічильника

svitloАТ «Херсонобленерго» нагадує побутовим споживачам електричної енергії про можливість вчасного повідомлення до Товариства показників електролічильника.

Відбулися Законодавчі зміни у боротьбі з неплатниками аліментів

zastavka aСтаном на 1 серпня 2018 року у відділах державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області підлягало примусовому виконанню 87 318 виконавчих проваджень на суму майже 13,3 млрд. грн. (з яких 55 935 – залишок виконавчих проваджень за 2017 рік та 31 383 – виконавчих провадження, що надійшли на виконання в поточному році).

Роботодавці Херсонщини надали до служби зайнятості 17,5 тис. вакансій

biznesУ січні-липні поточного року послугами Херсонської обласної служби зайнятості скористалось 20,9 тис. безробітних громадян. Наразі послугами служби зайнятості користуються 6,7 тис. зареєстрованих безробітних, з яких більше половини складають жінки, третину - безробітна молодь віком до 35 років.

До 1 вересня приймаються заяви на 700 грн. від уряду за зекономлений взимку газ

9AZ 2018 03Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

За паспортом – до Олешківської райдержадміністрації

За паспортом до Олешківської райдержадміністрації27 червня в центрі надання адмінпослуг Олешківської райдержадміністрації відкрився паспортний сервіс. Таким чином, жителям і гостям Олешшя стала доступна маса нових опцій. Серед них: оформлення, видача паспорта громадянина України – ID-картки – і пов’язані з цим послуги (для людей, прописаних в районі), а також оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон (для дорослих і дітей, прописаних в будь-якій точці України).

Адаптація до мирного життя учасників АТО

ato2Багато бійців повертається із зони АТО з величезним багажем переживань, які пов'язані з бойовими діями на території проведення антитерористичної операції. Їм дуже важко пристосуватися до мирного життя. Для здійснення заходів щодо адаптації до мирного життя постраждалих учасників антитерористичної операції постановою КМУ від 31.03.2015 року № 221 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті.

Професійна адаптація учасників АТО

809846 1669639Шановні захисники

Батьківщини!

Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації доводить до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 4.04.2018 р. №239 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» затверджено нову форму заяви про надання послуг із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

Кому у травні повторно потрібно подати документи на переоформлення субсидії?

subsidiyiЗ 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за кошт всіх платників податків. Пише teplo.gov.ua.

До уваги громадян – користувачів веб-порталу Пенсійного фонду

portalОлешківський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області у зв‘язку з численними питаннями, які виникають у ході користування порталом електронних послуг, повідомляє про деякі особливості відображення персональних даних.

Роз'яснення щодо отримання субсидій

subsidiyaУправління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрація попереджає: своєчасно сповіщайте про зміни у ваших родинах для вчасного перерахунку субсидії.

До податкової знижки включаються пожертвування неприбутковим організаціям

big imgres 18Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Моніторинг дитячого апетиту

SkolozubЗ 12 березня в трьох загальноосвітніх школах Олешок стартувала програма гарячого харчування для школярів молодшої ланки. До цього в навчальних закладах за бюджетні кошти харчувалися лише діти, які належать до категорії пільговиків.

Військові пенсіонери почали отримувати вже перераховані пенсії

podatki1Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області розпочало виплату збільшених розмірів пенсій військовим пенсіонерам.

Автоматичний перерахунок субсидій здійснюється в травні та жовтні

subsidiyaКожного року у травні органи соціального захисту населення здійснюють перепризначення субсидій на новий період, відповідно, розраховуючи розмір допомоги на літній період, а у жовтні - на опалювальний сезон. Тобто автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів людей здійснюється двічі на рік - у травні та жовтні.

Дотації на утримання ВРХ

korovaВідповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року №107 «Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» передбачена спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

В Олешках функціонує пункт обігріву

obogrev2На базі Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олешківської районної ради в осінньо-зимовий період 2017-2018 року функціонує пункт обігріву де можна отримати допомогу та зігрітися. 

Розмір страхових виплат потерпілим на виробництві збільшено на 20%

minЗ 1 березня здійснюється перерахунок страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також членам їх сімей на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей».

Фонд соціального страхування впроваджує адресну допомогу

1524 1Фонд соціального страхування України є соціальною інституцією, яка реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту громадян у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, охорони їх життя та здоров’я у процесі трудової дія­льності.

Військовий призов: весна-2018

192120У березні стартує весняний призов на строкову військову службу. Про основні питання забезпечення військовослужбовців, порядок проходження строкової служби та порядок призову повідомляє Херсонський обласний військовий комісаріат.

В Олешках проведено чергову щорічну атестацію соціальних працівників

narada6 березня в Олешківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг ) Олешківської районної ради членами атестаційної комісії, під головуванням директора - Косенко С.П. було проведено чергову щорічну атестацію соціальних працівників Олешківського району.

Відтепер усі маршрути практичних іспитів з ПДР доступні онлайн

map 2Сервісні центри МВС оприлюднили онлайн усі маршрути, за якими складається другий етап практичної частини іспиту на отримання права керування транспортними засобами. Усі схеми маршрутів було оновлено після перегляду відповідно до актуальної ситуації на дорогах.

Пункти обігріву на території Олешківського району

obogrev1До уваги громадян! В зв’язку із суттєвим ускладненням погодних умов в Україні в Херсонській області Олешківський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) нагадує про функціонування пунктів обігріву на території Олешківського району.

Декларування доходів громадян триватиме до 1 травня 2018 року

declaracijaОлешківське відділення Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомляє, що з 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року.

Перелік препаратів і порядок отримання безкоштовних ліків

besplatnie lekarstva aptekiУкраїна має вкрай високі показники захворюваності населення на цукровий діабет II типу (близько 1 мільйона чоловік) і бронхіальну астму (понад 200 тисяч пацієнтів). А за кількістю смертей через серцево-судинні захворювання наша країна, на жаль, знаходиться на другій позиції світового рейтингу.

ДПА у формі ЗНО: уточнення інформації про заклади освіти

DPAДо Українського центру надходять звернення випускників закладів освіти, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО про те, що вони не можуть обрати іноземну мову, яку вивчають або рівень вивчення, на їхню думку, вказано не вірно. Про це повідомляє Український центр освіти.

Про апеляційні скарги та строки оскарження судових рішень

sud115 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIIІ від 3 жовтня 2017 року, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

Селянин отримає від уряду 2,5 тис. грн. на утримання телят

groisman8 лютого під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення, яке забезпечить підтримку аграрного сектора країни по 5 важливим напрямкам на загальну суму 6,3 млрд грн. Це дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я і здешевити утримання худоби, здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво і виноградарство, а також сприятиме розвитку фермерства в Україні. Також ця програма сприятиме економічному зростанню країни, створенню робочих місць та позитивно вплине на ціни на харчові продукти в Україні.

Про апеляційні скарги та строки оскарження судових рішень

news15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIIІ від 3 жовтня 2017 року, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

В Олешківсьвкому ЦНАПі можна отримати закордонний паспорт та ID-картку

pasportСьогодні за дорученням голови Олешківської райдержадміністрації Олени Кравченко-Скалозуб у районному Центрі надання адміністративних послуг успішно проведено тестування онлайн-послуг, що надаватимуться ним вже найближчим часом за допомогою системи державних адміністративних послуг iGov (https://igov.org.ua).

В Олешківському районі людина може отримати допомогу та тепло

obogrevЗа даними Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій в зв’язку із суттєвим ускладненням погодних умов в Україні протягом 21-23 січня 2018 року у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій та Луганський областях, Олешківський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олешківської районної ради нагадує про функціонування пунктів обігріву на території Олешківського району із зазначенням адреси, де кожна потребуюча тепла людина може отримати допомогу та тепло:

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО

Page1 768x463Абітурієнти можуть самостійно зареєструватися для участі в пробному ЗОН на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме з 9 до 31 січня 2018 року.

Вступ-2018: для розподілу бюджетних місць в магістратуру застосують «широкий конкурс»

21409 w 647Під час вступної кампанії 2018-го МОН розширить практику використання широкого конкурсу – коли бюджетне місце надається не конкретному вишу, а йде до ВНЗ за вступником з найкращими балами. Зокрема, використання такого підходу розширять для бакалаврів і вперше застосують для вступу на магістратуру. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Просьба о помощи

helpСегодня наша помощь очень нужна 17-летней Софии Козловой из Олешек. Она борется с тяжелой болезнью – ювенальным ревматоидным артритом сис­темным (ЮРА). Девушка постоян­но испытывает сильную боль в суставах, позвоночнике, наблюдаются изменения в опорно-двигательном аппарате.

Руководство района выносит вопрос о выделении материальной помощи подростку на ближайшую декабрьскую сессию, однако этого, безусловно, недос­таточно. Ежемесячно на лечение Софии необходимо более 65 тысяч гривен, родительский ресурс на исходе. Сначала планировалось, что курс затянется на год, однако позже медики продлили его на неопределенный срок.

Каждый из нас может помочь Софии Козловой побороть недуг, перечислив посильную сумму на карту мамы – Светланы Борисовны – 5168 7427 0699 9475 (Приватбанк). Ее контактный телефон 0954635385.

Давайте не будем равнодушными к чужому горю, даже маленькое участие способно принести большую пользу!

Доступну освіту – кожному!

osvitaДо уваги вступників з тимчасово окупованих територій і територій, не підконтрольних українській владі в зоні проведення АТО відео-ролік "Доступну освіту – кожному!".
Інформацію про консультативну телефонну лінію для школярів та студентів з Донбасу та Криму з питань здобуття української освіти, яка діє за підтримки МОН України ("Гаряча лінія” – 0800-504-425 – безкоштовно; +38068-951-25-13 (Viber); +38050-550-54-11 (Viber). Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 18:00).
 

Оприлюднено зразки тестів з іноземних мов

demo inozДля майбутніх абітурієнтів оприлюднили демонстраційні варіанти тестів для зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, повідомляє прес-службу УЦОЯО.

«У 2018 році до сертифікаційних робіт з іноземних мов додано нову частину – «Аудіювання».

Для того, щоб полегшити підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, а також ознайомити майбутніх учасників із структурою тесту, публікуємо демонстраційні варіанти зошитів з англійської, французької, німецької, іспанської мов, примірники бланків для перенесення відповідей, а також зразки аудіотекстів до частини «Аудіювання».

До демонстраційних варіантів уміщені завдання, що за типами та кількістю аналогічні тим, що використовуватимуться під час основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.

Зразки зошитів та аудіотекстів розміщено у розділі «Предмети ЗНО» у підрозділах «Завдання сертифікаційної роботи» з предметів: англійська мованімецька мовафранцузька моваіспанська мова. Ознайомитися з демонстраційними варіантами тестових зошитів можна, відкривши зошит у форматі пдф.

Потенційні учасники тестування також мають можливість прослухати фрагменти текстів частини «Аудіювання» та потренуватися у виконанні завдань. Аудіофайл можна відтворити безпосередньо у підрозділі «Завдання сертифікаційної роботи» або на каналі YouTube, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, реєстрація на ЗНО розпочнеться 6 лютого.

Програму дії «теплих кредитів» продовжено на три наступні роки

teplii kreditiКабінет міністрів України виділив додатково 100 млн. грн. на урядову програму з енергоефективності та продовжив дію програми «теплих кредитів» на наступні три роки.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 8 листопада 2017 року.

Ці кошти буде направлено на компенсації фізичним особам, які утеплили індивідуальне житло за програмою.

Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити».

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України. Її надають державні банки – «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк» та «ПриватБанк» - у розмірі:

 • - 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
 • - 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
 • - 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації. Якщо у складі таких об’єднань є субсидіанти, то таке ОСББ чи ЖБК безповоротно отримає відшкодування до 70% коштів на проведення енергоефективних заходів.

В Олешківському районі працюватиме пересувний флюорограф

flurografНа території с. Великі Копані, с. Добросілля та с-ща Абрикосівка з 20 по 24 листопада поточного року з 8:00 до 14:00 години працюватиме пересувний флюорограф. Про це повідомляє КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великокопанівської сільської ради. План роботи та місцем обстеження:
1. с. Добросілля 20.11.2017 р., у парку;
2. с. Великі Копані 21 – 22 – 23.11 2017 р., на території ринку «Неждана» з 8.00 до 13.00 години;
3. с-ще Абрикосівка 24.11.2017 р., у парку біля продовольчого складу.
Профілактичне обстеження необхідно пройти один раз на рік у віці з 15 років і старші. (Вагітним протипоказано).

Олешківській районний терцентр провів нараду з нагальних питань соціального захисту

kosenko13 листопада під головуванням Директора – Косенко С.П. в Олешківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олешківської районної ради було проведено щотижневу розширену нараду. Про це повідомляє Олешківський районний територіальний центр соціального обслуговування Олешківської районної ради на власній сторінці у Фейсбук.
На нараді були присутні завідувачі всіх відділень районного територіального центру, заступники директора – відповідно до покладних посадових обов’язків та головний бухгалтер.
Апаратна нарада проводилась з Порядком денним:
Слухали: І. директора з питань, зокрема:
- про підведення підсумків навчання директора на базі БУ " Джерело " м. Львів;
- про вжиті заходи, для підвищення в 2017 році відсотку обслуговуємих громадян до 90 % ;
- про активізацію роботи щодо функціонування утворених в районі Пунктів обігріву та Банків одягу для громадян, що потребують допомоги та бездомним громадянам ;
- про якісне та своєчасне надання соціальних послуг підопічним територіального центру ;
-про стан підготовки відділення стаціонарного догляду для постійного перебування до опалювального сезону 2017 – 2018 років ;
- про розширення контингенту, потребуючого соціального захисту, шляхом максимального інформування населення про послуги, що надає районний територіальний центр;
- про вчасне виявлення громадян, що потребують соціальної допомоги або соціального супроводу;
ІІ. головного бухгалтера – з питань :
- про проведення щорічної інвентаризації ;
- про підготовку до річного звіту;
- про підготовку до планування бюджетних призначень на 2018 рік;
- про контроль за заготівлею овочів, фруктів та консервації для організації збалансованого харчування підопічних в осінньо – зимовий період ;
- про встановлення жорсткого контролю за економним використанням енергоресурсів ;
- про забезпечення розрахунків із підприємствами з теплопостачання, водопостачання та енергопостачання ;
ІІІ. заступників директора з питань :
- про підготовку до подання річного звіту 12 СОЦ до Департаменту соціального захисту ;
- про підсумки проведеної перевірки протипожежного стану відділення стаціонарного догляду для потійного проживання представниками Олешківського РСГУ ДСНС України ;
- про правила безпеки та про проведення інструктажів з ПБ та ТБ;
- про посилення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед населення з питання соціального захисту населення району.
- про співпрацю із усіма релігійними конфесіями та громадськими організаціями міста та району з питань допомоги усім потребуючим тепла громадянам, на час різкого погіршення температурного режиму;
ІV. Завідувачів відділень – з питань :
- про підведення підсумків навчання завідувача відділення стаціонарного догляду в м.Київ;
- про виявлення громадян,що потребують надання соціальної допомоги ;
- про попередження підопічних, з питання обережного поводження з вогнем та газом;
- про тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування, з питання соціального супроводу громадян, що потребують всебічної допомоги ;
- про розширення спектру соціальних послуг;
- про співпрацю із об’єднаними територіальними громадами району

Нацрада реформ схвалила стратегію Мін'юсту щодо інформування громадян про їхні права

ya mau pravoНаціональна рада реформ більшістю голосів схвалила Стратегію інформування громадян України про гарантовані їм Конституцією та законами України права на період до 2019 року. Документ реалізовуватиметься в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту всеукраїнського Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!».

«Понад 8 мільйонів громадян мають право на безоплатну правову допомогу, і сотні тисяч людей сьогодні звертаються по безоплатну правову допомогу і отримують її.  Але цього не достатньо», - зауважив Президент Петро Порошенко.

Саме тому буде започаткована спільна програма, яка має назву «Я МАЮ ПРАВО!».

«І це буде не просто правова безоплатна допомога у судах, яка є і зараз. А це – безоплатні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення», - наголосив Глава держави.

Президент зазначив, що реалізація цього проекту дасть можливість українцям безкоштовно отримати відповідь: як нарахувати субсидію, як боротись із незаконним захопленням власності, яким чином захиститись від тих чи інших дій місцевої влади, яким чином захистити свої права.

«Ми зробили ще один серйозний крок на шляху забезпечення правової свідомості громадян і подолання нігілізму, який панує в суспільстві. Знання своїх прав – це найкраща зброя проти свавілля чиновників, які часто користуються неосвіченістю українців у своїх цілях. Проти нечистих на руку громадян, які намагаються покращити своє життя за рахунок інших», - прокоментував прийняття стратегії  Міністр юстиції Павло Петренко.

Він зауважив, що покращення інформованості українців щодо наявних у них прав і можливостей захисту є ключовою складовою гарантування рівного доступу до правосуддя. Останнє в свою чергу є невід’ємною частиною низки стратегічних документів нашої держави - Стратегії «Україна – 2020» та Національної стратегії у сфері прав людини.

Реалізація прийнятої стратегії відбуватиметься в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який на сьогодні є реально діючим по всій Україні за такими напрямками:

- #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес

- #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів

- #АгроРейдериСтоп: захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні

- #ХабарЗаНавчанняСтоп: захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах.

«Влітку Міністерство юстиції за підтримки Уряду і спільно з партнерами з програми USAID «Нове Правосуддя» та Фонду «Відродження» оголосило про запуск нової ініціативи – всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Його мета – дати як знання, так і прикладні навички захисту своїх прав. Проект запроваджується нашими управліннями юстиції у регіонах, а також 550 центрами та бюро безоплатної правової допомоги по всій Україні», - зазначив Павло Петренко.

Наші завдання – це підвищення рівня правової культури населення, а також набуття громадянами правових знань і забезпечення конституційного права їх реалізовувати. Серед ключового - дотримання прав людини органами влади, а також забезпечення доступу громадян України до системи безоплатної правової допомоги та її подальший розвиток.

Міністр юстиції нагадав, що у 2014 році Міністерство юстиції почало розвиток системи безоплатної правової допомоги. Нині в рамках проекту отримати правову консультацію може кожен без винятку громадянин. А 8 мільйонів соціально незахищених українців, серед яких малозабезпечені, діти-сироти, інваліди, учасники АТО та тимчасово переміщені особи, одержали реальну можливість отримати адвоката для представництва своїх інтересів в суді.

«Тільки за 10 місяців цього року 800 тисяч українців одержали правову допомогу від наших юристів та адвокатів. Більше того, забезпечено захист 373 тисяч громадян, які проходять обвинуваченими у кримінальних провадженнях або були затримані за підозрою у кримінальних діяннях», - наголосив Міністр юстиції.

За ініціативи Президента України Петра Порошенка правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» взято під патронат Глави держави, а 2018 рік оголошено роком початку реалізації цієї ініціативи.

За інформацією Урядового порталу

Про результати та перспективи Олешківського районного територіального центру

21686248 118562988812494 1862712331297321059 nПерспективами розвитку Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олешківської районної ради є впровадження інноваційних форм роботи по забезпеченню надання усіх видів соціа­льних послуг на основі індивідуального та комплектного підходів до кожного підопічного, та розширення співпраці з громадськими організаціями з метою надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам похилого віку.

Олешківський районний територіальний центр займає 5 місце серед територіальних центрів Херсонської області.

Основним та головним показником роботи територіального центру є відділення соціальної допомоги вдома, яке займається вчасним виявленням, забезпеченням та наданням соціальних послуг одиноким, малозабезпеченим громадянам по­­хи­­лого віку та особам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, що потребують особливої уваги та допомоги, на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного підопічного.

В місті Олешки на обслуговуванні значиться 157 чол., в районі, а це 12 сільських центрів – 906 чол. Обслуговує це відділення 55 соціальних робітників та 14 соціальних працівників району. За цей час соціа­льними працівниками району, що працюють при сільських та селищних радах було охоплено населення – 16582 чол., а саме оформлення субсидій – 2456, соціальних допомог – 1718, видача талонів на пільговий проїзд (15275 шт.) отримали 4196 чол., надано консультацій та роз’яснень для 4935 чоловік.

З метою утворення комплексу антистресової допомоги, працівниками постійно удосконалюється система виявлення одиноких непрацездатних громадян, незахищених верств населення, що потребують соціальної допомоги, які максимально забезпечуються соціальним обслуговуванням, проводяться акти обстеження матеріально-побутових умов проживання, надається посильна допомога. За результатами перевірок соціальними робітниками міста оформлено документи до органів місцевого самоврядування на отримання матеріальної допомоги 63 чол., за результатами розгляду яких на даний час 61 чол. отримали за рахунок коштів районного та обласного бюджетів матеріальної допомоги на суму 58950 грн.; за сприянням міської ради ветеранів 7 чол. отримали продуктові набори, 8 чол. матеріальної допомоги на суму 1600 грн. Районним Товариством Червоного Хреста надано 2 продуктових набори.

Відділення денного перебування надає такі види послуг: психологічні, інформаційні, соціально-побутові, соціа­льно-педагогічні та медичні.

Активно веде свою роботу «Університет третього віку», яку забезпечує відділення денного перебування. Це не є університетом у традиційному розумінні цього слова. Це освітня організація для людей пенсійного віку, що об’єднує осіб у групи, відповідно до інтересів, та дає можливість, з одного боку, поділитися власним досвідом, знаннями та вміннями, а з іншого – навчитися від інших учасників та доповнити свій досвід.

Також з 2015 року в територіальному центрі надається нова інноваційна соціальна послуга – екстрене та кризове втручання, що дає змогу в найкоротші строки виявляти одиноких та бездомних громадян для надання їм всебічної допомоги, з початку року було виявлено 15 осіб – що потребують допомоги з різних питань. Для розширення сфери надання соціальних послуг в територіальному центрі введено новітній вид послуг «Соціальне таксі», послугами якого протягом дев’яти місяців скористалося 19 осіб. Послуги «соціального таксі» надаються одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, інвалідам, які значно втратили рухову активність.

Територіальним центром зіб­рано, опрацьовано та направлено до Департаменту соціального захисту населення пакети документів для подальшого отримання путівок до будинків-інтернатів області усіх типів для 26 чоловік.

В ході тісної співпраці з рай­онним УСЗН, соціальними працівниками та соціальними робітниками постійно проводиться робота щодо обстеження матеріально-побутових умов проживання учасників АТО та їх сімей, осіб, переселених із зони проведення АТО та тимчасово окупованих територій, ведеться вчасна та якісна робота щодо надання допомоги з оформлення пільг, субсидій та монетизації залишків субсидії.

Новомаячківське відділення стаціонарного догляду для постійного проживання було відкрито в 2005 році для обслуговування не менш як 10 одиноких громадян, до якого на постійне проживання, повне державне утримання безоплатно приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди та хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці). На теперішній час на повному державному забезпеченні перебуває 15 чол., з них 2 інваліди. У відділенні стаціонарного догляду громадяни, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, цілодобовим медичним обслуговуванням; медикаментами відповідно до медичного висновку; комунально-побутовим обслуговуванням.

З метою надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями терцентр безкоштовно надає у тимчасове користування інвалідам та особам з обмеженими фізичними можливостями наявні технічні засоби реабілітації,а саме інвалідні коляски, допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому. З початку 2017 року видано 5 колясок.

Створення системи соціальних послуг особам, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, відповідно до потреб різних груп населення, є важливою умовою становлення України як правової та соціальної держави.

Таким чином питання щодо посилення роботи територіального центру в напрямку підвищення соціального захисту, покращення якості надання соціальних послуг, охоплення опікою та надання допомоги кожному громадянину знаходиться на постійному контро­лі територіального центру.

Новації в пенсійному законодавстві

pensiyaПорядок виплати пенсій по перерахунку з 01.10.2017

11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон 2148), яким внесено зміни до 29 законодавчих актів України. Деякі пункти цього Закону застосовуються з 01.10.2017, деякі з 01.01.2018.

Збільшення розміру пенсії у кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки визначається з урахуванням коефіцієнтів заробітку та страхового стажу. У військових зміни відбулись за рахунок зміни складових пенсійної виплати, залежної від прожиткового мінімуму.

Доплату по проведеному перерахунку, якщо сума підвищення більша за 140 грн., пенсіонери отримали за додатковими списками у жовтні поточного року. Пенсіонери, пенсія у яких збільшилась на суму до 140 грн., отримають відповідну доплату за жовтень у листопаді 2017 року разом із новим розміром пенсії.

 

Новації в законодавстві для осіб,

які вже отримують пенсійні виплати

Закон 2148 передбачає перерахунок раніше призначених пенсій (осучаснення пенсій) з 01 жовтня 2017 року з використанням:

- середньої заробітної плати за останні три роки (2014 – 2016) у розмірі 3764,40 грн., величини оцінки одного року страхового стажу 1%;

- показника прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 грудня 2017 року (1373,00 грн.), збільшеного на 79 грн., тобто із розрахунку 1452,00 грн. (до 1 жовтня 2017 року зазначений прожитковий мінімум складав 1312,00 грн.).

Пенсії за віком у мінімальному розмірі (для пенсій, призначених до 01.10.2011, – при стажі 20 років у жінок і 25 років у чоловіків та для призначених після 01.10.2011 - при стажі 30 років у жінок і 35 років у чоловіків) та для осіб з інвалідністю встановлюється на рівні 1452 грн. При цьому, перерахунку зі зміною прожиткового мінімуму не підлягають мінімальні розміри пенсій та доплати за понаднормативний стаж для працюючих пенсіонерів. Працюючим пенсіонерам перерахунок зі зміною прожиткового мінімуму проводиться після звільнення з роботи.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця не може бути менша 1452,00 грн., на двох – 1742,40 грн. (120% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб), на трьох і більше – 2178,00 грн. (150% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).

З 01.10.2017 р. інвалідам війни та учасникам бойових дій пенсійні виплати не можуть бути меншими:

- для інвалідів війни І групи та інвалідам війни ІІ та ІІІ груп інвалідності, учасникам бойових дій, які досягли 85 річного віку - 4138,20 грн. (1452,00 грн. х 285%); Зростання 399 грн.

- для інвалідів війни ІІ групи – 3702,60 грн. (1452 грн. х 255%); Зростання 357,00 грн.

- для інвалідів війни ІІІ групи – 3267,00 грн. (1452 грн. х 225%); Зростання 315,00 грн.

- для учасників бойових дій – 2395,80 грн. (1452 грн. х 165%). Зростання 231,00 грн.

Перераховано мінімальні пенсії інвалідам-чорнобильцям. З 01.10.2017 р. мінімальний розмір пенсії для них встановлено аналогічно розмірам інвалідів війни відповідної групи.

Пенсія за особливі заслуги перед Україною нараховується понад мінімальні пенсійні виплати цим категоріям громадян. Нагадуємо, що розмір пенсії за особливі заслуги також буде перерахована, оскільки залежить від прожиткового мінімуму.

Мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців збільшився на 280 грн. і складає 2904 грн.

Перераховано мінімальну пенсію непрацюючим шахтарям, які отримують пенсійні виплати за Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці», яка не може бути менше ніж 4356 грн. (3-х кратний розмір прожиткового мінімуму), збільшено на 420 грн.

Мінімальна пенсійна виплата з 01.10.2017 - 1373,00 грн.

Перерахунку підлягатимуть розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме: підвищення ветеранам війни, підвищення жертвам нацистських переслідувань, надбавка донорам, надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону, статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Виплати не підлягають перерахунку з 01.10.2017

Не проводиться перерахунок з 01.10.2017 р. виплат, які встановлені у зафіксованих розмірах, тобто не залежать від прожиткового мінімуму згідно з чинними нормативними актами (постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. № 1381 та від 25.03.2014 р. № 112):

- підвищень дітям війни (розмір підвищення дітям війни встановлено на рівні 66,43 грн.);

- підвищень членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни;

- додаткової пенсії чорнобильцям I-ї, II-ї, III-ї і IV-ї категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців.

Також загальний розмір пенсії може не збільшитись у громадян, складові пенсійної виплати яких не залежать від прожиткового мінімуму (льотчики, державні службовці, науковці, розмір пенсії яких після перерахунку вищі за спеціальними законами).

Зміни в порядку виплати пенсій

З 01 жовтня 2017 року скасовується особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам - одержувачам пенсій за Законом 1058, тобто скасовується 15% зменшення пенсійної виплати.

Є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, які залишаються працювати на посадах і пенсії яким призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про науково-технічну діяльність» в залежності від дати виходу на пенсію (до 01.10.2011 або після цієї дати).

Пенсії призначені до 01.10.2011 (до набрання чинності Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, з 01.10.2017 виплачуються у призначеному розмірі незалежно від місця роботи.

Пенсії, призначені за вищевказаними Законами після 01.10.2011, з 01.10.2017 виплачуються у розмірі відповідно до Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, якщо вони не є особами з I, II групами інвалідності, особами з III групою інвалідності внаслідок війни, учасників бойових дій, особами з числа сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (таким пільговим категоріям у призначеному розмірі).

Науковим пенсіонерам з датою призначення пенсії як до 01.10.2011 так і після цієї дати виплата пенсії проводиться у визначеному науковим законом розмірі, якщо наукові працівники працюють на наукових посадах.

З датою призначення наукової пенсії після 01.10.2011, якщо наукові працівники працюють на посадах та на умовах, передбачених Законами України “Про прокуратуру, “Про державну службу (№ 889), “Про судоустрій та статус судів”, крім вищезазначених пільгових категорій, виплата пенсій проводиться в частині, визначеної на загальних підставах.

Виплата пенсій військовим пенсіонерам, які працюють на спецпосадах, здійснюється без урахування отримуваного доходу.

Зміни в законодавстві щодо пенсійних виплат

для інших категорій громадян

Пенсії, призначені за «спеціальними законами», з 01.10.2017 без звернень переводяться на пенсії, обчислені на умовах Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058) у разі, якщо розмір трудової пенсії є вищим. Неврахований напрацьований страховий стаж після призначення (перерахунку) пенсії буде враховуватись за заявою з усіма необхідними документами.

Пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва будуть перераховані в індивідуальному порядку за Законом 1058 (за наявності необхідних умов щодо страхового стажу, документів про заробітну плату тощо в матеріалах пенсійних справ та за додатково наданими документами).

Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, які скористались правом виходу на пенсію після 55 років, після досягнення віку, який перевищує пенсійний вік на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Розмір такої дострокової пенсії не може бути меншим за 1452,00 гривні.

 

Зміни в порядку проведення перерахунку пенсій громадянам

Законом 2148 передбачається, що перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам здійснюватиметься з 01 квітня кожного року автоматично без звернення особи. Право особистого звернення за перерахунком також залишається.

Порядок проведення індексації пенсій згідно з ч.1 ст.42 Закону 1058, який проводився згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення», скасовано. Починаючи з 2021 року буде проводитись перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні для обчислення пенсії. До цього часу перерахунок у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати по Україні буде проводитись за рішенням Уряду в межах бюджету Пенсійного фонду України.

Щодо перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, Прикінцевими положеннями Закону 2148 Кабінету Міністрів України надано доручення підготувати до 01.11.2017 законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям з оновленого грошового забезпечення.

Необхідні умови для виходу на пенсію для майбутніх пенсіонерів

Підвищення пенсійного віку не відбувається, але запроваджується так званий гнучкий «коридор» пенсійного віку (60 – 63 – 65 років) для призначення пенсії за віком:

- за наявності стажу на 01 січня 2018 року 25 років – призначати пенсію в 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році;

          - за наявності стажу на 01 січня 2018 року від 15 до 25 років – призначати пенсію у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення діапазону від 25 до 35 років у 2028 році;

          - за наявності стажу на 01 січня 2019 року від 15 до 16 років – призначати пенсію у 65 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення діапазону від 15 до 25 років у 2028 році.

До кінця 2017 року необхідний мінімальний страховий стаж залишається 15 років, вартість оцінки 1 року страхового стажу 1,35%.

          (Додатково, жінки віком до 31.12.1961 року народження виходитимуть на пенсію за раніше встановленою схемою за наявності необхідного страхового стажу на дату виходу на пенсію).

          На перехідний період з 01.01.2018 по 31.12.2020 особам, які досягли встановленого Законом пенсійного віку та мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату призначатиметься тимчасова державна допомога в органах соціального захисту (до набуття права на пенсію за віком в органах Пенсійного фонду).

          Особам, які не матимуть права на пенсію за відсутності 15 років страхового стажу призначатимуть державну соціальну допомогу при досягненні 65 років в органах соціального захисту населення.

У 2018 році пенсії призначатимуться із застосуванням середньої заробітної плати по Україні за 2016-2017 роки, при вартості одного року стажу 1%.

Мінімальний розмір пенсії за віком з 01.01.2018 встановлюється:

- на рівні прожиткового мінімуму при стажі 30/35 років.

- для осіб після досягнення 65 років за умови наявності страхового стажу 30/35 років на рівні 40% мінімальної заробітної плати.

Максимальний розмір пенсії до 01.01.2018 -10740 грн., після цієї дати не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зміни в обліку страхового стажу

Однією з основних умов призначення пенсій є наявність необхідного страхового стажу. Страховий стаж відповідно до закону — це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Оскільки збільшуються вимоги до кількості страхового стажу для права на пенсію, законодавець змінив підходи для його зарахування та визначив окремо поняття страхового стажу для визначення права на пенсію та окремо страхового стажу, для розрахунку пенсії, того за який сплачено внесок не менше мінімального. У разі сплати внеску меншого за мінімальний, за відсутності здійснення доплати до мінімального страхового внеску, страховий стаж для розрахунку пенсії розраховується пропорційно сплаті страхових внесків.

З 01.01.2018 року для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу зараховується:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку з 1998 по 31.12.2017 за відповідним порядком підтвердження цього періоду;

 • перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року (до цього часу враховувався час з 01.07.2013);

3) перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 01.01.2004 до часу запровадження сплати єдиного внеску за жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Додатково: Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01 січня 2004 року (трудовий стаж), зараховуються до страхового стажу відповідно до раніше діючого законодавства, тобто за записами в трудовій книжці та додаткових документів, які підтверджують періоди навчання, проходження військової служби та догляду за дитиною тощо.

Також законом 2148 унормовано з 01.10.2017 порядок врахування до страхового стажу періодів військової служби.

У разі, якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків. А для розрахунку заробітку береться довідка про розмір грошового забезпечення. До цього часу відсутні були підстави зарахування такого стажу, оскільки вони не відображались в персоніфікованому обліку та взагалі був відсутній порядок подання звітності за таких осіб.

Додатково, Кабінету Міністрів України надано доручення визначити порядок подання відсутніх у Державному реєстрі відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року стосовно військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських (оскільки Закон 1058 передбачає зарахування страхового стажу з 01.01.2004 року виключно за даними персоніфікованого обліку).

Нове в призначенні дострокових, спеціальних пенсій

Скасовується призначення пенсій за вислугу років (за винятком осіб, які мають необхідну вислугу років на дату набрання чинності законом 2148).

Збережено право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали п'ятеро дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових - учасників бойових дій (55 років); чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку), журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов'язків у місцях надзвичайних подій.

Право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи з інвалідністю І групи по зору (50 років чоловіки, 40 років жінки за умови наявного страхового стажу 15/10 років відповідно; розширено коло військовослужбовців та членів їх сімей, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення – після досягнення чоловіками 55 років, жінками -50 років та наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Також право на пенсію на пільгових умовах зберігається для працівників, зайнятих на роботах за Списками № 1 та № 2, трактористів-машиністів - чоловіків, зайнятих на підприємствах сільського господарства, трактористів - машиністів жінок, доярок, свинарок, робітниць текстильного виробництва, водіїв міського пасажирського транспорту та великовагових автомобілів на шкідливих виробництвах.

          Нове призначення спеціальних пенсій припиняється, пенсії призначаються на загальних підставах. Виключення для державних службовців, хто має загальний страховий стаж 30/35 років для жінок та чоловіків відповідно та спеціальний стаж станом на 01.05.2016 (тобто на дату набрання чинності нового закону про державну службу) .

Херсонське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Херсонської області

         

Учасникам АТО та їх родинам

atoДепутати Олешківської районної ради підтримали ініціативу районної державної адміністрації щодо компенсації навчання за контрактом учасникам бойових дій та членам їх сімей (дітям). Згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.09.2017 року № 576 «Про проект змін до районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки» внесено доповнення до програми, згідно якого було виділено 50 тис грн. для компенсації навчання за контрактом учасникам бойових дій та членам їх сімей (дітям).

Цільова підтримка надається у вигляді часткової компенсації оплати за рахунок коштів районного бюджету у разі зарахування вступників на навчання до державних або комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів на території України на відповідний навчальний рік у сумі 5,0 тис.грн. на одного студента, який навчається на контрактній основі.

Для оформлення вищезазначеної компенсації запрошуємо звернутись до управління соціального захисту населення (кабінет №12) з наступними документами:

1) для осіб визнаних учасниками бойових дій відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту:

2) для дітей   для осіб визнаних учасниками бойових дій відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту:

- копія паспорта;

- копія ідентифікаційного коду;

- копія посвідчення учасника бойових дій;

- копія контракту на навчання;

- реквізити банку.

- копія паспорта;

- копія ідентифікаційного коду;

- копія посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);

- копія контракту на навчання;

- реквізити банку;

- свідоцтво про народження.

Телефон для довідок 45725.

В Олешках з початку року народилося 460 дітей

ditiЗ початку року в Херсонській області народилося 7520 дітей. Звичайно, найбільший рівень народжуваності у м. Херсоні – 2837. Що стосовно районних центрів, то лідерами є міста Генічеськ – 491 та Олешки - 460.

Найпоширеніші імена, які батьки давали своїм немовлятам:

жіночі імена – Анна, Поліна, Мілана, Анастасія, Софія, Валерія, Вікторія, Олександра, Марія;

чоловічі – Артем, Ярослав, Андрій, Олександр, Дмитро, Іван, Сергій, Тимофій.

Окрім того дітей називали незвичайними іменами: дівчаток - Юстіна, Нігяр, Іуліанія, Атіка, Айлін, Амаль, Мілада, Вселада, Мелісса, Ліанна; хлопчиків – Тіан, Владімір Вінсент, Емін, Сулейман, Ален, Самуіл, Леон.

Аби молоді батьки витрачали менше часу на папери і черги та більше часу проводили зі своїм немовлям Міністерство юстиції України запровадило зручні сервіси, які надають можливість реєстрації народження та місця проживання новонародженої дитини одночасно, зокрема і в пологовому будинку! Проект із видачі свідоцтв про народження у пологових будинках – це ще один сервіс, успішно запущений Мін`юстом. Інноваційна система набагато спрощує процедуру отримання документів про народження дитини.

У 2017 році на Херсонщині вже 3 576 немовлят отримали перший документ одразу у медичному закладі. Слід зазначити, що молоді батьки постійно залишають позитивні відгуки і повністю підтримують таку ініціативу Міністерства юстиції України. За 9 місяців 2017 року майже половина свідоцтв про народження дитини у Херсонські області було видано у пологових будинках, що є результатом багатогранної роботи, яка поєднує у собі і ефективну правороз'яснювальну роботу, і професіоналізм та відповідальне ставлення до виконання службових обов’язків працівників відділів ДРАЦС, і бажання персоналу медичних закладів підтримувати реформи, які працюють на благо наших громадян.

Прес-службу Головного територіального

управління юстиції у Херсонській області

Пенсійна реформа. в питаннях та відповідях

reformaЧи буде відновлено виплату пенсії працюючим пенсіонерам у

призначеному розмірі?

Виплата пенсій працюючим пенсіо­нерам здійснюватиметься у призначених розмірах, без здійснення відрахувань 15 відсотків.

Науковцям, які працюють на наукових посадах, виплата наукової пенсії здійснюватиметься у повному обсязі.

Чи передбачено скасування пенсій державним службовцям?

З 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України "Про державну службу", статтею 90 якого передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тобто на загальних підставах.

У перехідний період право на пенсію державного службовця мають особи, які станом на 01.05.2016 року набули не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, а в особи, які не є державним службовцем на цю дату, не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу".

При цьому, для призначення пенсії державний службовець повинен мати загальний стаж — не менше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.

Раніше призначені державним службовцям пенсії не перераховуються.

Передбачається автоматичне перерахування цих пенсій на загальних підставах, якщо розмір пенсій у такому разі буде вищим. При цьому, особа може особисто звернутися до органів Пенсійного фонду для зарахування страхового стажу, набутого після призначення пенсії.

У будь-який час державний службовець може повернутися до раніше призначеної виплати.

Який розмір мінімальної пенсії за віком після ухвалення змін

до пенсійного законодавства?

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу, а в жінок — 30 років встановлено в розмірі 1452,00 грн.

З 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж визначено (35 років у чоловіків і 30 років у жінок), мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в пропорційно меншому розмірі, виходячи з прожиткового мінімуму, визначеного для непрацездатних осіб, але не менше 1373,00 грн.

Чи будуть призначатися дострокові

пенсії, у тому числі пенсії за вислугу років та пенсії на пільгових умовах?

Законом передбачено скасування призначення пенсій за вислугу років (за певними винятками, зокрема для осіб, які вже мають необхідну вислугу років і досягли передбаченого законом віку).

Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових — учасників бойових дій (у 55 років); ліліпутів і диспропорційних карликів (40/45 років); чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

Також право на пенсію на пільгових умовах зберігається для працівників, зай­нятих на роботах за Списками № 1 та № 2, трактористів-машиністів- чоловіків, зайнятих на підприємствах сільського господарства, трактористів-машиністів жінок, доярок, робітниць текстильного виробництва, водіїв міського пасажирського транспорту та великовагових автомобілів на шкідливих виробництвах.

Чи буде скасовано зменшення розміру пенсії жінкам, які вийшли

на пенсію у 55 років?

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, визначеного за схемою для відповідної вікової категорії, та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою віку.

Розмір такої дострокової пенсії не може бути меншим ніж 1452,00 гривні.

Чи будуть перераховані пенсії інвалідам внаслідок трудового каліцтва

та профзахворювання?

Раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника із зазначених причин перераховуються за нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, які відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду (з дати опублікування Закону — з 11.10.2017).

Чи можна буде перераховувати

пенсію через кожні два роки після

призначення пенсії?

Так, право звернутися за перерахунком пенсії у працюючих пенсіонерів залишається.

Надалі органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводитимуть перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення

Які особливості при призначенні пенсії підготував новий Закон?

До 01.01.2018 року при призначенні пенсій застосовуватиметься коефіцієнт страхового стажу 1,35, з 01.01.2018 — одиниця.

У цьому році при призначенні пенсій застосовуватиметься середня заробітна плата по Україні 3764,40 грн, в наступному році — нова середня заробітна плата за 2 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

А які зміни передбачено

для військових пенсіонерів?

Виходячи із прожиткового мінімуму 1452 грн., здійснено перерахунок пенсії військовим пенсіонерам. Перерахунок здійснено в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів.

Внесено зміни в статтю 54 військового Закону, що дозволило з 1 жовтня поновити виплату пенсій особам, що працюють на спецпосадах без урахування одержуваної заробітної плати (доходу).

Зміни стосуються виплати пенсії в разі втрати годувальника студентам, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців). Студенти матимуть право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років. Діти-сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Також , Кабінету Міністрів України доручено підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Не забудьте перевести годинник на «зимовий» час!

0a19bc9d29 жовтня 2017 року о 4 (четвертій) годині ранку за київським часом відбудеться перехід на зимовий час з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад.
Довідково. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, Уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з пе-реведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 го-дину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Що потрібно робити з небезпечними відходами?

kolocovaНа даний час значний відсоток населення Херсонської області має автомобілі, в процесі експлуатації яких утворюються автомобільні шини. Зношені шини не піддаються біологічному розкладанню. Висока екологічна небезпека шин обумовлена токсичними властивостями матеріалів, які застосовуються при їх виготовленні. Гумові покришки у нашому місті можуть просто залишити десь на вулиці, їх часто вкопують для облаштування місць для сидіння і навіть обгороджують ними дитячі ігрові майданчики і пісочниці. «Окраси» із шин біля прибудинкових територій, дитячих садків – приватна ініціатива мешканців навколишніх будинків. А ще можна бачити цілі «зоопарки» із шин – слоників, крокодилів, конячок, лебедів, все, що спаде на думку. Виглядає справді креативно, але з огляду на сказану вище токсичність цих «будматеріалів», біля такої краси довго краще не дихати!

Побутові відходи, що містять речовини від першого до четвертого класу небезпеки — ось чим є звичайні автомобільні шини, що вийшли з експлуатації. Особливо гострим це питання є у тому випадку, коли шини зберігаються на несанкціонованих сміттєзвалищах, де у складі твердих побутових відходів міститься велика кількість небезпечних речовин. Внаслідок таких взаємодій у довкілля можуть надходити такі шкідливі речовини як сульфіди металів, газоподібні сполуки сірки, оксиди вуглецю і азоту та інші.

Що потрібно робити зі старими покришками? Якщо ви є власником автомобілю, відпрацьовані покришки маєте залишати на вулканізаціях. Там їх збирають та відвозять на подальше зберігання або утилізацію.

Згідно закону «Про відходи» та Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення -тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 грн до 1700 гривень.

Олешківський район заборгував за землю

Про це 10 жовтня розповіли журналістам у Головному управління ДФС у Херсонській області. Актуальним залишається питання заборгованості населення за користування землею.

Рік англійської мови в школах Олешківського району

Протягом 2016 року адміністраціями шкіл, шкільними методичними об’єднаннями учителів іноземних мов проведено ряд заходів з популяризації вивчення англійської мови у школах серед учнів та батьків 1-х–11-х класів.

Якщо сім’я зекономила субсидію, вона має право не платити обов’язковий платіж

Якщо сума зекономлених субсидій за комунальну послугу більша, ніж обов’язковий щомісячний платіж, і в платіжці відображено «до сплати: 0», то субсидіанти, а це в основному ті, які ведуть економне енергоспоживання, мають право не сплачувати додаткові кошти за спожиті газ, тепло, електроенергію чи воду.

Обладнали автомобіль газовою установкою – скористайтесь правом на податкову знижку

podatki 2Громадяни, які у минулому році переобладнали свій власний транспортний засіб із використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, мають право включити до податкової знижки суму фактично сплачених коштів на таке переобладнання (ст. 166 Податкового кодексу України).

Як не можна лікувати гострі респіраторні захворювання

doctorГоловне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що на даний час в області спостерігається поступове збільшення кількості захворівших на грип та ГРВІ.
Так, за інформацією ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України», на 45-му тижні епідемічного сезону 2017/2018 (з 3 по 9 листопада) кількість осіб, які захворіли на грип та ГРВІ складає 4188, що на 1,5 % більше в порівнянні з початком епідемічного сезону та на 2,7% більше в порівнянні з минулим тижнем. Більшість з усіх захворівших (3 274 особи) складають діти, що становить 78,2 %. Перевищення епідемічного порогу в Херсонській області не спостерігається.
При ГРЗ ускладнюється функ­ція отримання кисню організмом, що може призвести навіть до смерті. І це явище далеко не виняткове. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від ГРЗ помирає близько 2,6 мільйонів дітей. Причина — несвоєчасне чи неправильне лікування. Як запобігти негативним наслідкам — читайте далі.
ГРЗ у дітей: чому це
особливо небезпечно

Доведено, що ГРЗ є особливо небезпечними для дітей, осіб похилого віку та людей з порушенням імунітету. Гострі респіраторні захворювання супроводжуються ураженням верхніх дихальних шляхів, що може перешкоджати нормальному диханню. Типовими ознаками ГРЗ є нездужання, ломота в тілі, головний біль, кашель, нежить, підвищення температури тіла.
Щоб уникнути небезпечних наслідків, Міністерство охорони здоров’я України наполегливо рекомендує уникати надмірного призначення ліків та призначення бездоказових методів для лікування чи профілактики грипу та ГРЗ, особливо — у дітей. На сьогодні НЕ доведено ефективність таких методів: теплові процедури, фітотерапія, вітаміни, інтерферони, гомеопатичні препарати, антибіотики для профілактики.
Спираючись на сучасні доказові клінічні настанови, протоколи та рекомендації МОЗ наполягає звернути увагу, що антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру та занамівіру за показанням), «імуномодулятори» таінтерфе­рони не рекомендовані для симптоматичного лікування неускладнених ГРЗ у дітей. Ефективність вітамінів, антигістамінних та рослинних препаратів не доведена, а «Сиропи від кашлю» можуть бути шкідливими для дітей до 4 років. «Комбіновані ліки від застуди», котрі полегшують симптоми у дорослих, є забороненими для дітей молодшого віку.
Пам’ятайте, раннє розпізнавання небезпечних ознак є надзвичайно важливим. Саме тому для постановки діагнозу необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування та буде контролювати стан вашого здоров’я чи здоров'я вашої дитини.
Телефонуйте 103, якщо з’яви­лись небезпечні ознаки:  задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та пронос, біль в грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості, судоми.
 
Профілактичні заходи для попередження спалаху грипу та ГРЗ

Профілактика ГРЗ та грипу є важливим заходом для збереження вашого здоров’я та здоров’я членів вашої родини. До та впродовж епідемічного періоду поширення грипу та ГРЗ (жовтень-березень) Міністерство охорони здоров’я України наполягає на проведенні профілактичних заходів, спрямованих на попередження поширення інфекції. Найбільш ефективним з них є проведення профілактичних щеплень.
Особливо важливими профілактичні щеплення для людей із групи ризику — дітей, вагітних та породілль, осіб, старших 65 років, осіб з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними (хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт, розумова відсталість) захворюваннями, ожирінням, а також медичних працівників.
Міністерство охорони здо­ров’я рекомендує організовувати тимчасові пункти щеплення проти грипу в дитячих дошкільних закладах, школах, організаціях, установах та закладах. Це допоможе попередити зростання рівня захворюваності та полегшити доступ населення до вакцинації проти грипу.
Вакцина проти грипу належить до рекомендованих вакцин та не закуповується за державний кошт. Вона може бути закуплена установами, організаціями, закладами. Таку вакцину потрібно зберігати з дотриманням вимог «холодового ланцюга» (в холодильнику за температури (+2 - +8 °С). Крім того, пацієнт може купити вакцини проти грипу в аптечній мережі за власні кошти та доставити її до пункту щеплень з дотриманням «холодового ланцюга».

«Б’є, бо може! Тож зупиніть!», «Байдужість вбиває!»

2376Саме з такими гаслами 29 листопада активісти Херсонщини звернулись до депутатів міської ради з вимогою створити в Херсоні Кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насилля.

На початку акції учасники провели мирну демонстрацію під стінами міської ради. У руках активісти, серед яких були не лише жінки, але й чоловіки, тримали плакати з написами "Херсон вільний від насильства", "Байдужість вбиває".

Так учасники мали на меті мотивувати депутатів, які поспішали до сесійної зали, підтримати створення Кризового центру для потерпілих від насилля в Херсоні, адже досі депутати міської ради не провели жодного обговорення рішення громадських слухань щодо необхідності створення у місті такого центру на депутатських комісіях, тож питання не готове й до розгляду сесією міської ради.

Але така байдужість дійсно вбиває: за статистикою, кожна п’ята жінка в Україні щодня потерпає від домашнього насильства, яке часто має страшні фатальні наслідки та закінчується смертю потерпілих – і жінок, і дітей.

«По всій Україні вже функціонують подібні центри, і Херсон – одне з небагатьох міст, де такого закладу не існує», - перед початком сесії до міського голови та депутатів з трибуни звернулась Лариса Польська, голова Фонду громади Херсона «Захист». – За 10 місяців поточного року більше 4500 викликів до поліції відбулось в Херсоні з приводу насильства у сім'ї, а насправді постраждалих набагато більше, адже не всі звертаються за допомогою».

У це час громадські активісти - представники майже 30-ти громадських організацій та ініціативних груп, які здійснюють в Херсоні кампанію 16 днів Активізму проти ґендерно обумовленого насилля роздали персональні звернення кожному депутату.

Від будівлі виконкому Херсонської міської ради учасники акції рушили ходою по проспекту Ушакова до Центрального міського парку, звертаючись до кожного херсонця: «Центру – так, насиллю – ні!», «Ми ЗА Стамбульську конвенцію!», «Ми ЗА створення Кризового центру», «Херсон – територія вільна від насильства».

Фото: Наталія Ножевник

Сторінки життя в Книзі Пам’яті

DSC04184 1Щороку напередодні річниці визволення Олешшя від німецько-фашистських загарбників проходить конкурс серед ветеранських організацій на кращу Книгу Пам’яті. Цього року перше місце посіла Книга Олешківської міської організації ветеранів. Про підготовку та титанічну роботу над Книгою розповіла керівник ГО Тамара Василівна Федоренко.

- Книга пам'яті створювалася на основі тих даних, які ми отримали завдяки дослідженням. За час моєї роботи, а це вісім років, ми створили Книгу Пам'яті своїми зусиллями, - розповідає Тамара Василівна.

Передували великій Книзі невеличкі брошури, видані ветеранською організацією у різні роки. У першій йшлося про пам'ятники Другої світової війни на території Олешківського району:

- Ми досліджували історію створення пам'ятників Другої світової війни у місті Цюрупинськ. Для цього провели конкурс серед шкіл. Потім зібрали матеріали, які написали діти, й на основі цього створили брошуру саме про пам'ятники. На території міста Олешки 12 пам'ятників, вони сфотографовані та всі записані. Далі організували конкурс «Свята перемога». Знову ж таки розраховували на допомогу школярів, діти писали про учасників бойових дій, які живуть на території міста Олешки. На основі досліджень ми написали нову брошуру. Далі зібрали інформацію серед дітей війни та, виходячи з даних, написали брошуру «Війна у долі моєї родини». Потім зібрали газетні матеріали, спогади, тобто все про учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни. Та знову створили брошуру «Про тих, хто ніколи не буде забутий».

Після цього дослідження ветеранів стосувалося партизанського руху на Цюрупинщині. Для цього вони відвідали Копані, Козачі Лагері, Виноградово. Їздили до архіву в Херсон, брали документи та невдовзі написали п'ять невеличких книг, стосовно партизанів. А дещо пізніше, коли розпочалися розмови про створення всеохоплюючої Книги Пам’яті, то у ветеранської організації Олешок вже був напрацьований матеріал.

- Нашими брошурами ми охопили майже все. Однак вирішили створити велику Книгу Пам’яті, де могли б згадати кожного захисника нашої Батьківщини, – підкреслює Тамара Василівна. – І ось вона в нас є, і навіть посіла перше місце в районі серед інших Книг. Спочатку ми написали про героїв Другої Світової війни, потім учасники бойових дій, які вже після війни лишилися жити в Олешках, тобто нетутешні солдати. Зібрали інформацію та фото про 60 осіб. Є тут і ті, хто живий, і ті, хто пішов до іншого світу. Далі у нас в Книзі згадуються почесні громадянин міста Олешки, їх вісім чоловік, сім з них учасники бойових дій, та одна призерка Олімпійських ігор – Вікторія Кравченко.

Згадали у Книзі й про гордість Олешок – видатних земляків. До таких, без сумніву, належить Лука Лукич Балашов – конструктор космічних систем та ракет. Олешківчани знали про нього небагато, за життя.

- Тільки після його смерті ми дізналися, що вся його діяльність була засекреченою, – розповідає Тамара Федоренко. – Згадали ми й про Євгена Матвєєва у Книзі. Це видатна людина. Я особисто з ним декілька разів зустрічалася. Далі йдуть Юхим Спиридонович Михайлів – художник, письменники Іван Дніпровський та Анатолій Степанович Шаталов, Костянтин Гнатович Кудієвський – відомий скульптор, Федір Аполлонович Піроцький – винахідник електричного трамваю… Ну і вже наші сучасники: директор (в минулому) музею бойової Слави Валентина Тихоновна Ніконова. Далі директор цього ж музею, яка працює зараз на посаді, вона нам допомагає – Валентина Миколаївна Бредихіна. Поки що не вистачає гарного матеріалу про Миколу Куліша, однак ми працюємо над цим.

Зараз ветерани міста Олешки активно підключаються до роботи з учасниками АТО. Адже під час різних конференцій та круглих столів, вони так чи інакше зустрічаються з сучасними захисниками. І молодому, підростаючому поколінню цікаво слухати не лише про події 75 річної давнини, а й про сучасну Україну, про її Героїв.

За словами Тамари Василівни, всі титанічні зусилля, щодо Книги Пам’яті, це тільки початок дуже великої роботи. Ветерани хочуть встигнути дуже багато, і лишити по собі якомога більше спогадів. Адже, на сторінках подібних Книг, пам'ять людська оживає...

Ольга Краснюк

Людина «від землі»

DSC0 1Земля – це найцінніший ресурс Херсонщини. Однак, добрий господар знає, без потрібного захисту та добрив, весь урожай може просто загинути. Напередодні свята – Дня працівників сільського господарства, ми поспілкувалися з членом президії ветеранів Олешківського району, людиною «від землі» – Анатолієм Дмитровичем Миргородом. Все життя він пропрацював на полях Олешківського району, і точно знає, що саме потрібно, аби зібрати гарний урожай.

У Анатолія Дмитровича, за його ж словами, фактично один запис у трудовій книжці. Тоді подібна відданість посаді вважалася звичайною справою.

- Я вчився в Харкові, закінчив Харківський сільськогосподарський інститут. Раніше для нас обирали робоче місце там, де були вакансії. Для мене знай­шлася в Каховці. Попрацював там недовго, пізніше перевели до Цюрупинська. І тут я з 1974 року. Останні 17 років я був начальником станції захисту рослин, – згадує Анатолій Миргород. – Нашу організацію тоді називали «Райсільгоспхімія». Було багато техніки, від 90 до 100 тракторів, та інші різноманітні машини. Ми вивозили органічні добрива на поля району.

Всього в тодішній «сільгоспхімії» працювало 250 осіб. За рік працівники вивозили на поля району до 350-400 тонн різних добрив.

- Справа в тому, що землі у нас в районі дуже бідні. У нас є багато сонця, добра вода, але дуже бідна земля. Якщо порівняти з харківськими, черкаськи­ми чорноземами, то там 7-8 відсотків гумусу, а в нас 0,3-0,5%. Всі люди, які працюють у нас в господарствах розуміють, що якщо не внести добрива (мінеральні або органічні), то практично нічого на цьому піску рости не буде, – стверджує Анатолій Дмитрович.Найбідніша земля у нас у Костогризово. Там 0,34 відсотки гумусу. Чим далі від річки, тим кращі були землі. Хорошої землі в районі майже не лишилося, десь два відсотки, це поля в Щасливому, Новій Маячці. Тамтешнім фермерам пощастило.

Крім добрив «популярним» в сільгоспхімії був і гіпс. Його теж вивозили на поля, в кількості 16-18 тисяч тонн. Серед агрономів-хіміків гіпс теж вважається добривом, адже він «пом’якшує» солончаки. А останніх в Олешківському районі дуже багато.

Звісно, що працювали спеціа­лісти з сільгоспхімії не лише в самому райцентрі – бригади були розкидані по всьому району.

- У нас була дільниця в Раденську, в Старій Маячці. На станції в Брилівці ми приймали добрива, там була бригада вантажників. Бригада в Раденську обслуговувала господарства в Великих Копанях, Костогризово, Козачих Лагерях. Ми завжди вважали, що техніка повинна бути максимально наближеною до землі, до полів. Тому наші транспортні одиниці знаходилися в «бойовій готовності» поруч із господарствами, – розповідає Анатолій Миргород.

Звісно, працювали в місцевих бригадах мешканці найближчих сіл. А за додатковим досвідом «агрохіміки» їздили по всій країні. Закарпаття, Хмельницька, Івано-Франківська області. Постійними були візити і до постачальників добрив. Тоді це були великі заводи у Сумах, Горловці, Рівному, Черкасах.

- Сільгоспхімія Олешок була одна з найпотужніших в області, – впевнений Анатолій Дмитрович. – Ми виконували великий об'єм робіт. Така організація існувала тоді в кожному районі, і, до речі, була не бюджетною. Тому ми працювали цілий рік. Нам треба було заробляти гроші. Було навіть таке, що декілька разів з Херсона завозили сапропелі (відходи з очисних споруд) та отримували чудовий результат на полях. Тобто, зима не зима, а робота в нас була. Пам’ятаю, одного разу 31 грудня прийшло 11 вагонів аміачної селітри. Я підняв всіх людей, бо тоді за несвоє­часне розвантаження вагонів було дуже серйозне покарання. Стали гуртом, і – вперед, вперед, вперед. 10 година ночі, а ми ще у вагонах... Світили машинами. І десь на початку 12 години, ми все ж таки розвантажили ті вагони. І потім з гарним настроєм розвезли людей по домівках. Одним словом, згуртувалися та зробили. Зараз, як на мене, такого згуртування не вистачає. Я на своїй посаді постійно був у господарстві, серед людей. І працював, і їздив на поля, і розвантажував добрива нарівні з іншими. Ніколи не показав, що я «великий начальник».

У тодішній сільгоспхімії була власна лабораторія. Можливості були досить великими: аналіз ґрунтів, листова діагностика – хіміки добре знали після подібних аналізів, чого саме не вистачає рослинам для гарного врожаю. Зараз про таку лабораторію добрі господарі лише мріють.

- Гадаю, що нині фермерам не вистачає і такої лабораторії, і, власне, добрив. У нас хоч хімізація була на рівні, а зараз з цим важкувато. Тобто, я впевнений, що фермера не шкодять своїй землі. Але є різні господарства. І, як на мене, за хімізацією, оприскуванням та іншим, треба постійно слідкувати, - наголошує Анатолій Миргород.

Нині Анатолій Дмитрович «працює» у раді ветеранів, їздить з іншими пенсіонерами до шкіл, розповідає учням про тодішнє селянське господарство:

- Знаєте, досить дивно для мене було те, що діти слухають мої розповіді. І видно, що їм цікаво. Ставлять питання, цікавляться сільським господарством, землею. Більше, звісно, сільські діти. Адже в них у шкільному віці зазвичай вже є досвід роботи на землі. Тут нікуди не дінешся, батькам потрібно допомагати.

Саме в Олешках Анатолій Миргород багато років тому «пустив коріння», одружився, завів родину. Зараз виховує двох онуків. «Життя, як життя», - говорить він. Однак, все це життя проведено на землі й для людей, для гарних врожаїв, і стиглих нив. Життя «людини від землі», яка точно знає, що поля віддячують тим, хто працює на їхнє благо.

Єлизавета Адамчук

Ветерани – справжні волонтери

DSC04109У Олешках відбулося засідання президії ГО «Цюрупинська районна рада ветеранів, праці та ВС України». Головним питанням, яке розглянули сивочолі активісти стала їхня волонтерська діяльність.

- Ми повинні чітко розуміти, яку користь можемо зараз принести суспільству, - підкреслила на початку засідання голова ГО Віра Дмитрівна Васильєва. – Першочергове наше завдання – це виховання патріотично налаштованої молоді. Це те, що нам по силах.

Особливо ветерани звернули увагу на відзначення 74 річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників. Окрім звичайних зустрічей, на школярів чекали екскурсії та заходи на базі навчальних закладів.

- Особливо слід відзначити питання героїко-патріотичного виховання молоді у Новій Маячці, Брилівці, Костогризовому, Виноградовому, Тарасівці, Підстепному та звісно ж в місті Олешки, – розповіла Валентина Бредихіна. – До роковин визволення міста та району місто планує об’їзд пам’ятників, це вже традиція. І цінність цього об’їзду в тому, що кожен раз нові учні вивчають історію пам’ятників. І, звісно, завжди поряд з дітьми наші ветерани. Деякі, на жаль, покидають нас, але їхні розповіді доповнюють діти війни. Рада ветеранів постійно бере участь у заходах в школах міста та на базі музей бойової Слави ЦДЮТ. Особливої уваги заслуговують державні свята. Коли діти розповідають про державні символи України, а ветерани - про народні символи України. Іноді старшокласники готують подібні свята для малечі. Останній раз це було свято для дітлахів 3-4 класів. Ми були вражені, що діти стільки підготували, навіть батьки написали вір­ші, співали пісень. Така любов для свого краю, до України нас глибоко вражає.

Кожен з ветеранів активно співпрацює з активом села, в якому мешкає. І, не зважаючи на вік, людей поважного віку всі знають у селі, як волонтерів. А вони, в свою чергу, знають всіх місцевих, котрі можуть допомогти селянам. Наприклад, у селі Праві Саги, ветерани завжди дякують за допомогу місцевому меценату, депутату обласної ради, заступнику голови Хе­рсонської ОДА Євгену Рищуку.

- У нас Євген Миколайович головний волонтер та меценат всіх свят, - розповіла Валентина Бєлая. – Матеріальну підтримку від нього відчувають всі. Жодне свято чи захід без його участі не обходяться. А як ми відпочили у кінному клубі «Гран Прі», завдяки його допомозі, це взагалі! Наш актив ветеранів досі згадує той чудовий день! Без усілякої скромності, відверто заявляю, що нам він не відмовив жодного разу, і сподіваюся, так буде й надалі.

Допомога у збиранні речей та продуктів для військових на Сході, матеріальна допомога та продуктові набори для одиноких людей, участь у всіх заходах, які пропонують навчальні заклади, а ще вечори пам’яті, різноманітні конкурси, зустрічі, – це лише невеликий перелік того, що встигають учасники ГО «Цюрупинська район­на рада ветеранів, праці та ВС України». Не зважаючи на сиве волосся чи нездужання, вони заходять у собі сили, щоб кожного дня допомогти один одному та людям, котрі їх оточують. Щодня вони доводять, в першу чергу, собі, що ще лишилася життєва енергія, що вони можуть поділитися досвідом, цікавою історією, життєвою мудрістю. Бажаємо ветеранам зберегти цю енергію та жагу до життя якнайдовше.

Ольга Краснюк

Доступну освіту – кожному

osvitaДо уваги вступників з тимчасово окупованих територій і територій, не підконтрольних українській владі в зоні проведення АТО відео-ролік "Доступну освіту – кожному!".
Інформацію про консультативну телефонну лінію для школярів та студентів з Донбасу та Криму з питань здобуття української освіти, яка діє за підтримки МОН України ("Гаряча лінія” – 0800-504-425 – безкоштовно; +38068-951-25-13 (Viber); +38050-550-54-11 (Viber). Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 18:00).
 

Особливості нарахування плати за землю з юридичних осіб

pismo1Сьогодні Головне управління ДФС у Херсонській області цілу годину буде відповідати на питання платників податків на тему: «Особливості нарахування плати за землю з юридичних осіб».

Зупинимо домашнє насильство

8985927 січня набув чинності Закон України № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Закон кваліфікує визначення «домашнє насильство», як умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого.

За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, каратимуть штрафом від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративним арештом на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з вищезазначених порушень, передбачатимуть штраф від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи:

- заборона перебувати вдома у потерпілого;

- обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне в її присутності;

- заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий;

- заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей;

- направлення на програму для кривдників.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років.

Олешківське бюро правової допомоги

«Рекомендований платіж» за газ не є обов'язковим до сплати

gaz1«Рекомендований платіж», який зазначений деякими постачальниками газу в платіжних документах на оплату за послуги з газопостачання (із зазначенням строку здійснення такого платежу) не є обов’язковим та може нести виключно рекомендаційний характер. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

В НКРЕКП зазначають, що в особистих кабінетах в мережі Інтернет вказаний «рекомендований платіж» не може бути відображено як заборгованість побутового споживача за спожитий природний газ (від’ємне значення поточного балансу споживача). Крім того, припинення газопостачання на об’єктах побутових споживачів може бути здійснено виключно у випадку простроченої заборгованості за фактично спожитий природний газ, а отже несплата «рекомендованого платежу» не є підставою для вжиття заходів з припинення газопостачання/розподілу.

Водночас наголошується на важливості передачі фактичних показань лічильників газу через особистий кабінет в мережі Інтернет, за телефоном, через мобільні додатки тощо. Це унеможливлює появу спірних ситуацій при здійсненні нарахувань за послуги з газопостачання.

Про нові умови призначення пенсій, починаючи з січня 2018 року

1 2Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-VIII (далі Закон 2148) змінено норми статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV (далі Закон 1058), якими визначено умови призначення пенсій за віком. Відповідно до частини першої цієї статті на призначення пенсій за віком до 31 грудня 2017 року мають право особи після досягнення 60-річного віку за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Починаючи з 1 січня 2018 року після досягнення віку 60 років право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності наступного страхового стажу:

з 1 січня по 31 грудня 2018 року не менше 25 років;

з 1 січня по 31 грудня 2019 року не менше 26 років;

з 1 січня по 31 грудня 2020 року не менше 27 років;

з 1 січня по 31 грудня 2021 року не менше 28 років;

з 1 січня по 31 грудня 2022 року не менше 29 років;

з 1 січня по 31 грудня 2023 року не менше 30 років;

з 1 січня по 31 грудня 2024 року не менше 31 років;

з 1 січня по 31 грудня 2025 року не менше 32 років;

з 1 січня по 31 грудня 2026 року не менше 33 років;

з 1 січня по 31 грудня 2027 року не менше 34 років;

Починаючи з 1 січня 2028 року не менше 35 років;

При цьому до 60 років пенсійний вік жінок, які народилися до 1 квітня 1961 року, підвищується поступово. Наприклад, жінки, які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року йтимуть на пенсію в 58 років 6 місяців, народжені в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року - в 59 років, з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року - в 59 років і 6 місяців та після 1 квітня 1961 року - в 60 років.

Частиною другою статті 26 визначено, що в разі відсутності після 1 січня 2018 року страхового стажу 25 років, право на призначення пенсії за віком особа матиме після досягнення 63-річного віку за наявності страхового стажу від 15 до 25 років:

з 1 січня по 31 грудня 2018 року від 15 до 25 років;

з 1 січня по 31 грудня 2019 року від 16 до 26 років;

з 1 січня по 31 грудня 2020 року від 17 до 27 років;

з 1 січня по 31 грудня 2021 року від 18 до 28 років;

з 1 січня по 31 грудня 2022 року від 19 до 29 років;

з 1 січня по 31 грудня 2023 року від 20 до 30 років;

з 1 січня по 31 грудня 2024 року від 21 до 31 років;

з 1 січня по 31 грудня 2025 року від 22 до 32 років;

з 1 січня по 31 грудня 2026 року від 23 до 33 років;

З 1 січня по 31 грудня 2027 року від 24 до 34 років;

Починаючи з 1 січня 2028 року від 25 до 35 років.

Частиною третьою статті 26 визначено, що в разі відсутності після 1 січня 2019 року страхового стажу 16 років, право на призначення пенсії за віком особа матиме після досягнення 65-річного віку за наявності страхового стажу:

з 1 січня по 31 грудня 2019 року від 15 до 16 років;

з 1 січня по 31 грудня 2020 року від 15 до 17 років;

з 1 січня по 31 грудня 2021 року від 15 до 18 років;

з 1 січня по 31 грудня 2022 року від 15 до 19 років;

з 1 січня по 31 грудня 2023 року від 15 до 20 років;

з 1 січня по 31 грудня 2024 року від 15 до 21 років;

з 1 січня по 31 грудня 2025 року від 15 до 22 років;

з 1 січня по 31 грудня 2026 року від 15 до 23 років;

з 1 січня по 31 грудня 2027 року від 15 до 24 років;

Починаючи з 1 січня 2028 року від 15 до 25 років;

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року необхідного страхового стажу на дату досягнення 60,63 та 65 – річного віку, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою страхового стажу, визначеного на дату досягнення відповідного віку. У 2028 році пенсії за віком будуть призначатися після досягнення особою 60 років за наявності страхового стажу 35 років, після досягнення 63 років – за наявності 25 років страхового стажу та після досягнення 65 років – за наявності 15 років страхового стажу.

Згідно з пунктом 5 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 2148 у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, але не набули страхового стажу 25-27 років, за умови наявності 15 років страхового стажу, призначатиметься тимчасова державно-соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Зазначену допомогу призначатимуть органи соціального захисту населення і виплачуватимуть за рахунок Державного бюджету до досягнення непрацюючими особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії (63,65 років), але з урахуванням їх майнового стану та середньомісячного сукупного доходу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності в особи 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку. Це передбачено частиною п'ятою статті 26 Закону.

Увага!

Частиною 5 статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду з 1 січня 2018 року не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефі­цієнт 2. До 01.01.2018 року вона не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та, в усіх випадках, не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладення договору.

Важливо, що докупити можна лише загальний страховий стаж. Наприклад, стаж вчителя чи лікаря, шахтаря чи електрогазозварника, тобто спеціа­льний стаж, докупити не можна.

Олешківське об‘єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області

Cплата податків за найманих працівників фізичною особою – підприємцем

801824110Головне управління ДФС у Херсонській області повідомляє: підпунктом 168.4.5 ПКУ визначено, що фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:

а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах;

б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

в) в інших випадках - за її податковою адресою;

Отже, на відміну від податкових агентів – юридичних осіб, податковий агент –підприємець має сплачувати утримані з доходів фізичних осіб (найманих працівників) податок на доходи та військовий збір за місцем власної реєстрації незалежно від місця здійснення підприємницької діяльності.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області

Головне управління ДФС у Херсонській області інформує про графік перевірок платників податків на 2018 рік

podatki 2Одним із нововведень Податкового кодексу України в системі планування податкових перевірок є оприлюднення плану-графіка документальних планових перевірок на поточний рік на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

 

До цього плану-графіку відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків.

На офіційному веб-порталі ДФС план-графік документальних планових перевірок на 2018 рік оприлюднено 22 грудня 2017 року.

План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік можна переглянути за посиланням: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.html .

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області

До уваги учасників АТО!

 • 2015 09 02ato uchasnykОсновні пільги учасникам АТО, які надаються відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Податкового кодексу України:
 • безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіо­логічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
 • першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
 • безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
 • 100% знижка для інвалідів війни та 75% знижка учасникам бойових дій плати за користування житлом (квартплата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м2 загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку оплати, та додатково 10,5 м2 на сім’ю), а також 75% знижка на вартість палива для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;
 • безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загальногокористування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання;
 • користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
 • щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
 • першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
 • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
 • використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік;
 • переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування в разі ліквідації підприємства, установи, організації;,
 • першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом;
 • одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва;
 • першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків;
 • безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50% знижкою;
 • по сплаті податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;
 • позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50% — додаткових робіт). Абонплата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів;
 • першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;
 • позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;
 • учасникам бойових дій на території інших держав надає­ться право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів та переважне право на вступ до професійно-технічних навчальних закладів та на курси для отримання відповідних професій;
 • пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
 • щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога в розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України;
 • пільга зі сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання: для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 га, а для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше 2 га;
 • фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, покликані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами військового часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності по ПДФО та ЄСВ;
 • не обкладаються військовим збором на період участі в АТО;
 • безкоштовне оздоровлення для дітей учасників АТО, підручники, проживання в гуртожитку, соціальні стипендії, повне або часткове навчання за рахунок бюджету, довгострокові кредити на освіту на пільгових умовах, соціальні стипендії;
 • час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, зараховується в їх вислугу років, стаж роботи, стаж роботи за фахом, а також до стажу державної служби в подвійному розмірі.

Крім того, додаткові пільги і гарантії учасникам АТО можуть бути встановлені рішеннями органів місцевого самоврядування.

Основні пільги учасникам АТО

ato1Основні пільги учасникам АТО, які надаються відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Податкового кодексу України.

 • без оплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
 • першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
 • безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
 • 100% знижка для інвалідіввійни та 75% знижка учасникам бойових дій плати за користування житлом (квартплата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м2 загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку оплати, та додатково 10,5 м2 на сім’ю), а також 75% знижка на вартість палива для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;
 • безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загальногокористування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання;
 • користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
 • щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
 • першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
 • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
 • використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік;
 • переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування в разіліквідації підприємства, установи, організації;,
 • першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом;
 • одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садовихділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва;
 • першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садовихбудинків;
 • безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50% знижкою;
 • по сплаті податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;
 • позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовахк вартирних телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50% — додаткових робіт). Абонплата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів;
 • першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;
 • позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;
 • учасникам бойових дій на території інших держав надається право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів та переважне право на вступ до професійно-технічних навчальних закладів та на курси для отримання відповідних професій;
 • пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
 • щорічно до 5 травня учасникам бойових дійвиплачується разова грошова допомога в розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України;
 • пільга зі сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання: для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 га, а для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше 2 га;
 • фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, покликані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами військового часу, на весь період їх військової служби звільняються від

обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності по ПДФО та ЄСВ;

 • не обкладаються військовим збором на період участі в АТО;
 • безкоштовне оздоровлення для дітей учасників АТО, підручники, проживання в гуртожитку, соціальні стипендії, повне або часткове навчання за рахунок бюджету, довгострокові кредити на освіту на пільгових умовах, соціальні стипендії;
 • час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, зараховується в їх вислугу років, стаж роботи, стаж роботи за фахом, а також до стажу державної служби в подвійному розмірі.
 • Крім того, додаткові пільги і гарантії учасникам АТО можуть бути встановлені рішеннями органів місцевого самоврядування.

Студентам підвищили стипендії

stependiyaЗ листопада академічні та соціальні стипендії українських студентів зростуть на 18% – відповідне рішення було ухвалене 8 листопада 2017 року під час засідання Уряду. Про це йдеться у повідомленні Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України "Урядовий портал".

«Ми ретельно працювали над тим, аби підтримати студентство, і знайшли рішення. Хочу повідомити гарну звістку студентам. З 1 листопада ми приймаємо рішення – підвищуємо академічні та соціальні стипендії на 18%», – зазначив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Розмір aкадемічної стипендії на місяць становитиме:

для учнів ПТНЗ – 490 грн;

для студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, що навчаються на молодшого спеціаліста чи бакалавра: звичайна – 980 грн, підвищена – 1250 грн;

для студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, наукових установ, що навчаються на бакалавра, спеціаліста чи магістра: звичайна – 1300 грн, підвищена – 1660 грн.

Розмір соціальної стипендії на місяць становитиме:

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих, хто залишився без батьків у період навчання у віці 18-23 років, у ПТНЗ – 1180 грн, у ВНЗ – 2360 грн;

Для інших осіб, що мають відповідні пільги, у ПТНЗ – 450 грн, у ВНЗ І-ІІ р.а. 890 грн, у ВНЗ ІІІ-ІV р.а., наукових установах – 1180 грн.

Академічна стипендія Президента України:

для учнів ПТНЗ – 1420 грн;

для студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 2130 грн;

для студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, наукових установ – 2720 грн.

Іменні та академічні стипендії Уряду:

для учнів ПТНЗ – 1180 грн;

для студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 1900 грн;

для студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, наукових установ – 2480 грн.

Стипендія Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад:

учасникам – 2600 грн;

призерам – 2950 грн.

Стипендія Президента України для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад і конкурсу-захисту членів МАН – 2600 грн.

Стипендія Уряду переможцям Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури – 2360 грн.

Стипендія імені Тараса Шевченка – 2720 грн.

Стипендія Президента України для переможців міжнародних мовних конкурсів ім. Петра Яцика і Тараса Шевченка:

для учнів ПТНЗ – 1420 грн;

для студентів, курсантів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 1770 грн;

для студентів, курсантів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації – 2600 грн.

Жителі Херсонщини можуть скористатися послугами фіскальної служби через Інтернет

120302Завершено підключення до системи державних електронних послуг iGov (https://igov.org.ua/) територіальних органів Головного управління ДФС у Херсонській області. Завдяки цьому жителі усіх населених пунктів Херсонщини отримали можливість отримати через Інтернет ряд актуальних послуг. Серед них:
- довідка про доходи фізичних осіб;
- витяг з реєстру платників єдиного податку;
- довідка про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби.
Херсонська область є одним із лише трьох регіонів України, де запроваджено вказані Інтернет-сервіси. Поширення цих електронних послуг по всій території Херсонщини стало результатом співпраці херсонської команди iGov та Головного управління ДФС в області.
Ще одна онлайн-послуга фіскального характеру – запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків - функціонує на загальнодержавному рівні.

Після виборів у області буде 24 ОТГ

29 жовтня Херсонщина поповниться десятьма новими об'єднаними територіальними громадами – перші вибори відбудуться для 80 населених пунктів області. Таким чином, після виборів в Херсонській області будуть функціонувати вже 24 об'єднані громади в 10 районах області.

Як отримати реєстраційний номер для дитини?

Громадянин, для якого раніше не формувалася Облікова картка фізичної особи – платника податків (далі – Облікова картка) та якого не включено до Державного реєстру, зобов’язаний особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу.

Бюджетні установи мають закупити блакитне паливо на 2018 рік вже зараз

Бюджетні установи, які своєчасно не проведуть тендерів на закупівлю газу ризикують зовсім залишитися без блакитного палива - повідомляє ПАТ «Херсонгаз».

«Зимову» субсидію розраховуватимуть на основі доходів за І та ІІ квартал 2017 року

На новий опалювальний сезон 2017/18рр. – з 1 жовтня 2017р - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.

До уваги учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 20 вересня прийняв Постанову, яка направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Про це повідомляє Всеукраїнський Центр допомоги учасникам АТО.

Борги за газопостачання підривають енергетичний потенціал країни

Станом на 01 січня поточного року мешканці області заборгували за вже спожитий газ понад 60 млн грн. Отримуючи газ за передоплатою, кампанія-транспортувальник газу при таких численних заборгованостях не може стабільно забезпечувати усіх споживачів блакитним паливом, гарантуючи його безперебійне постачання.

Особливості пенсійного забезпечення багатодітних матерів

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

Продовжено набір на службу за контрактом

В Херсонській області працює мобільна група, яка оперативно проводить роз’яснювальну роботу про переваги служби за контрактом в ЗСУ, зокрема до частин оперативного командування «Південь».

Особливості формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, – роз'яснення експерта

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 р. № 333-р, передбачає створення законодавчої бази діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на новій територіальній основі з визначенням повноважень та їх ресурсного забезпечення.

Костогризове: курс на розвиток

rozvitokСело Костогризове Олешківському району – відроджується. Це відчувають місцеві, за змінами у селі стежать сусіди, з візитами до голови сільради постійно приїздять гості з району та області. Ініціатором змін виступив, власне, сільський голова Олександр Стаднік. Він впевнений, що за розвитком села – майбутнє держави.

Ідучи вулицями села, досить легко дізнатися про Олександра Стадніка. Перехожі вітаються, запитують звідки гості та розповідають про стан справ. Так сталося і цього разу, коли до Костогризового завітали гості на День сільського голови.

«Ой, ви про нашого голову хочете почути? Та він кращий за всіх!», «Це ось два роки, як життя в селі почалося, бо ми обрали потрібну людину», «Знаєте, він нікого і ніколи не цурається», - такі відгуки про Олександра Стадніка можна почути від звичайних селян. Додають позитивних вражень й об’єкти соціальної сфери – там життя й справді відроджується.

- У нас зараз постійно працює сім осіб, - розповідає директор будинку культури Любов Напаснюк. - Є різні гуртки, є хореографічний колектив, вокалісти. Нещодавно взяли керівника хореографічного гуртка, адже зараз в будинку культури постійно танцюють та репетирують два колективи. Раніше людина працювала на добровільних засадах, а тепер – в штаті. У нас за останній час все змінилось. До цього було таке затишшя, наче село завмерло. Я сама не працювала до цього. Якось всім байдуже було… Наш голова прийшов восени, нас взяли на роботу взимку. На 8 березня ми зібрали 800 чоловік на свято... І це було просто фантастично, ми з дівчатами повірити не могли. А потім сільрада «взялася» до справи. Ремонт покрівлі, система опалення нова, а головне – гарне ставлення до нас. Дуже приємно працювати, коли тебе розуміють.

Загальноосвітню школу в Костогризовому зараз теж активно ремонтують. Нову систему опалення встановлюють саме зараз. За словами керівника закладу, навчальному процесу це не зашкодить.

- За літній період нам зробили вимощення, зараз закінчуємо ремонти в санвузлах, – повідомила директор школи Тетяна Кузіва. – Кошти на всі роботи були виділені як з районного, так і з сільського бюджету. Але левова частка грошей з’явилася завдяки підтримці Євгена Миколайовича Рищука. Нині в нас іде повністю ремонт котельної. Та проводитиметься повністю заміна системи опалення. Буде демонтовано старе опалення та повністю проведено нове. Ці зміни стали можливими завдяки тісній співпраці адміністрації з нашим теперішнім головою Олександром Миколайовичем. Він звертається до нас, ми до нього. Він бачить усі наші проблеми і взяв на себе зобов'язання вийти на вищі рівні та допомагати нам зі шкільними проблемами. Тому я дуже вдячна і Олександру Миколайовичу, і Євгену Миколайовичу. Вони бувають у нашій школі дуже часто. Ось і минулої зими, коли у нас вийшов з ладу один із котлів, і ми звернулися до Євгена Миколайовича, він тут був особисто, у нас. Фактично, Євген Миколайович ще тоді пообіцяв, що систему опалення нам замінять – і ось зараз тривають роботи.

Поки що школа в Костогризовому не опалюється. Батьків та учнів попередили, що в школі тривають ремонтні роботи.

- Зараз ми навчаємося в одній половині школи, поки там замінюють труби, пізніше переведемо дітей до іншої половини будівлі. Підрядна організація пообіцяла виконати все в короткі строки – сподіваємося, що вони встигнуть до холодів. На даний момент в нас у класах 15-16 градусів. Щоденно ми контролюємо цей процес. Якщо температура знижується, ми терміново скорочуємо тривалість уроків, – наголошує Тетяна Кузіва.

Про зміни в селі говорить і редактор місцевої сільської газети «Світанок» Василь Столярчук. Друковане слово Костогризового, до речі, теж почало виходити в світ нещодавно.

- Ремонт покрівлі будинку культури, музична зала в дитсадку, ладнаються дороги в селі – триває ямковий ремонт, - розповідає Василь Митрофанович. – Це ось трохи з того, що було зроблено сільрадою за останній час. Та і люди почали змінюватися трохи. Гадаю, то все гарне ставлення у сільраді. Прийдеш до голови, він завжди тебе прийме. Ми знаходимося зараз в стадії відродження. Є кошти, і ці кошти вкладаються у реальні справи. Багато допоміг Євген Рищук. Приємно, що він не цурається сільських проблем, і досить часто тут буває. Якщо порівняти з іншими депутатами, то його допомога дуже помітна. Євген Миколайович спочатку приїхав, познайомився зі всіма проблемами, добився фінансування, діло пішло. Тепер Костогризове потихеньку йде на розвиток. З медициною у нас поганенько. Приї­жджають до нас лікарі з амбулаторії з Раденська, бо ми до них приписані. Але ж бажано мати своє. В нас і приміщення є таке. Половина ФАПу в нас задіяна, а половина приміщення не використовується, та воно напівзруйноване. Якби відремонтувати ту частинку пункту, там можна було влаштовувати і лабораторію, або стоматологічний кабінет чи зробити тимчасове житло для лікарів. Там досить місця. Все впирається в кошти. Можна було б звичайно зробити проект, виділити для того кошторис. І ми мали б тоді свою амбулаторію.

Сам голова сільради Олександр Стаднік впевнений, що розбудова Костогризового лишень починається. Кошти в селі будуть, адже зовсім скоро до села приїде досить амбітний інвестор:

- Було виділено на капітальний ремонт та заміну опалення в школі, заміну сантехніки 3 мільйони гривень. Це все зараз робиться, все в процесі. Думаю через місяць всі роботи вже будуть виконані. Дитячий садок профінансували на 750 тисяч грн., на ці кошти зроблено ремонт покрівлі та музичної зали. Останнє, що хочу встигнути в цьому бюджетному році – це встановити освітлення на вулицях села. Загалом це коштує 600 тисяч гривень. У нас уже готові схеми та проекти вулиць. Думаю, що до кінця року на вулицях будуть ліхтарі.

Гадаю, що все це було б неможливим без участі Євгена Рищука. Я з ним тісно співпрацюю вже два роки і дуже вдячний за всю допомогу, яку він нам надає. До нас йде серйозний інвестор – будуватиметься станція з сонячних батарей. Це досить амбітний проект, і ми готові до співпраці з такими підприємцями, які несуть в наше село розвиток.

Голови сільрад з сусідніх населених пунктів приїздять до Костогризового постійно. Поглянути «а як у сусідів», і, можливо, взяти кілька ідей для реалізації в себе в селі. Проблеми у сіл Олешківського району досить схожі. Адже останні десятиріччя в село коштів ніхто не вкладав.

- Зараз в Раденську по загальноосвітній школі є проблема, - ділиться наболілим голова Раденської сільради Олена Кравченко. - В принципі до кінця року ми її не вирішимо. У нас проблема в тому, що наша школа просідає. І потрібно робити її укріплення, робити вимощення. Разом з тим ми робимо проекти на цокольний поверх, на вимощення, на дах. Зрозуміло, що ми не обмежимося тільки місцевим бюджетом. Будемо просити допомоги з державного бюджету, співфінансування з району. Бо це дуже великі кошти. Школа у нас дуже велика, майже на 500 дітей, але зараз навчається 400 осіб. Тож братимемо приклад з сусідів в цьому напрямку. Дошкільну освіту ми довели до ладу – дитячий садок в порядку. За кошти державного бюджету зробили утеплення фасаду минулого року. Цьогоріч – зробили цоколь, під’їздну дорогу. Зараз лишилася тільки покрівля, але це питання часу. Інші об’єкти соціальної сфери в селі теж потребують нашої фінансової підтримки. Але, дивлячись на досвід Костогризового, я розумію, що треба стукати в усі двері, і тоді допомога до села прийде.

 

Єлизавета Адамчук