vibori 6Цими вихідними у нових об’єднаних громадах з різних регіонів України відбудуться вибори.

ГО «Опора» нагадує, що проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах Хе­рсонської області забезпечують 8 районних виборчих комісій, 10 територіальних та 58 дільничних виборчих комісій. Виборчий процес, що офіційно розпочався 9 вересня охопив громади у наступних районах: Білозерському (2 – Станіславська та Білозерська ОТГ), Голопристанському (2 – Бехтерська та Чулаківська ОТГ), Горностаївському (Костянтинівська ОТГ), Каховському та Горностаївському (Любимівська ОТГ), Високопільському (Високопільська ОТГ), Іванівському (Іванівська ОТГ), Олешківському (Ювілейна ОТГ). Ці вибори розмиють межі 2 районів (Каховський та Горностаївський), збільшать кількість населених пунктів, що втратять «статус центрів району» (Іванівка, Високопілля та Білозерка долучаться до Каланчака та Чаплинки), у Херсонській області з'явиться повністю децентралізований рай­­он – Горностаївський.

Дані вибори відбуваються за мажоритарною виборчою системою відносної більшості у одномандатних виборчих округах. Вибори міських, сільських та селищних голів відбуваються за однотуровою системою, оскільки у жодному з населених пунктів не зареєстровано 90 і більше тисяч виборців.

Відбудуться вибори і в Ювілейній ОТГ

Експерти стверджують, що на нинішніх виборах – у порівнянні з минулими – відчутно зросла конкуренція. Якщо раніше на посади депутатів сільської чи селищної ради претендували в середньому 1-2 особи, то на посаду сільського-селищного голови було 3-4 кандидати, то зараз депутатами та головами громади хочуть стати в середньому 5-8 осіб. Тож є з кого вибрати. Одначе, вибирати треба з розумом, а не сліпо слухати популістів.

Ті ж експерти запевняють, що у будь-якому разі основним критерієм для виборця має бути не те, був той чи інший кандидат у владі раніше, а те, чи здатний він зробити щось для майбутнього громади, чи впорається він із конкретними завданнями, які ставлять перед ним люди.

Відтак, що реальнішими будуть обіцянки кандидатів, то більшої уваги вони заслуговують. Наприклад, на місцевих виборах 2015 року низка кандидатів від певних політичних сил давала обіцянки, які взагалі не стосуються місцевої влади. Хтось, наприклад, казав, що сприятиме зняттю мораторію на продаж землі, хтось присягався, що добиватиметься скасування призову і повного переходу на контрактну армію. Такі обіцянки є найпершими ознаками популізму. Обираючи голову громад, краще орієнтуватися не на добрих ораторів, а на добрих управлінців, які зможуть продемонструвати реальні результати власної праці.

Такої ж думки і виборці населених пунктів Ювілейної ОТГ.

Такий висновок можна зробити з аналізу проведення соціологічного експрес-опитування «Електоральні орієнтації виборців населених пунктів Ювілейної ОТГ».

Із результатів соціологічного експрес-опитування бачимо, що для виборця важливо, аби кандидат був місцевий, активний громадський діяч. Для людей особливо важливим є те, що за лідером є конкретні позитивні справи.

Згідно з соцопитуванням, громада визначилася і з лідерами:

tabl

Експерти також обіцяють досить високий рівень явки на вибори. Партійність кандидатів до голови ОТГ має невелике значення для виборців, майже половина, 47,3% навіть серед тих, хто точно піде вибори не можуть сказати – за кандидата від якої партії вони б проголосували. Для них більш важливими є інші чинники, наприклад, чи є кандидат «своїм» – (він місцевий, знаю його особисто, знаю про його конкретні справи). Через це ж і перетоку голосів між партійними кандидатами практично немає – 76,4% важко відповісти на це питання, оскільки про партійність кандидата вони мало задумуються…

Тож побажаємо успіху громадам, адже ці вибори мають принести достатні зміни в життя громади.