809846 1669639Шановні захисники

Батьківщини!

Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації доводить до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 4.04.2018 р. №239 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» затверджено нову форму заяви про надання послуг із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, одноразово, в порядку черговості. Для отримання послуг професійної адаптації необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою та документами. Після успішного завершення повного курсу навчання учасники антитерористичної операції отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніш отриманій професії. Професійне навчання учасників антитерористичної операції здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екс­тернатною формою навчання, з відривом і без відриву від вироб­ництва та за індивідуальними навчальними планами. Учасники антитерористичної операції з вищою освітою, за бажанням можуть оволодіти робітничими професіями, отримати іншу спеціальність на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищити кваліфікацію, спеціалізацію. Прийом на навчання для отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше учасниками антитерористичної операції освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста здійснюється згідно з умовами прийому до вищих навчальних закладів у відповідному році.

Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО (працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо), яким встановлено статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни або постраждалого учасника Революції Гідності.

Учасники АТО мають можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у професійно-технічних навчальних закладах, автошколах ТСОУ, навчально-курсових комбінатах, курсах водіїв тощо з терміном навчання до 12 місяців.

Для реалізації зазначених можливостей громадянам вищезазначених категорій необхідно звернутись із заявою та нищевказаними документами до управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації за адресою: м. Олешки, вул. Гвардійська, 6, каб.12 для подальшого укладання відповідних договорів з навчальними закладами про спрямування та освоєння у 2018 році коштів на навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації демобілізованих учасників антитерористичної операції за рахунок бюджетних коштів.

До заяви додаються:

  1. копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
  2. копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
  3. для учасника антитерористичної операції - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Під час подання копії посвідчення необхідно пред’явити оригінал такого посвідчення.

Довідки за тел. 4-57-25.

Управління соціального захисту населення

Олешківської районної державної адміністрації