IMG 2376 127 квітня в приміщенні Новомаячківської селищної бібліотеки відбувся День взаємної інформації «Запитайте у лікаря», на який запросили завідуючо­го Новомаячківської лікарської амбулаторії М. М. Дудченко.

До участі в обговоренні були запрошені усі бажаючі та не байдужі до реформування медицини в Україні, вони могли поставити запитання лікарю.

Головною метою даного заходу було розповісти про медичну реформу, про лікарів, які для кожного з нас стануть сімейним лікарем, надати мешканцям інформацію про обирання собі лікаря, з яким вони заключать і підпишуть декларацію про надання медичних послуг. Для присутніх представили форму декларації .

Під час заходу виникло багато запитань про реформу медицини і укладення договору між пацієнтом та їх лікарями:

Чи можна підписати декларації з кількома лікарями?

Чи має декларація строк дії?

Чи потрібно підписати декларацію з вузьким спеціалістом?

Як розірвати декларацію з лікарем?

Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничого терапевта?

Які саме дані лікар буде заносити в електронну систему? та інші.

Лікар відповів на поширені питання про вибір лікаря і, зокрема, про декларацію: чи має вона строк дії, чи можна підписати декларацію з лікарем вузького профілю або кількома лікарями, чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта і як розірвати декларацію.

Пояснив, що декларація, яку ми підписуємо зі своїм сімейним лікарем - діє доти, доки ми не вирішимо укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря.

Запропонував обирати лікаря серед тих фахівців, котрі працюють у галузі надання первинної допомоги: для дитини - це педіатр або сімейних лікар. Для дорослого - терапевт або сімейний лікар.

Розповів про взаємовідносини між лікарем та пацієнтами у випадку підписання даного документу.

Ми отримали інформацію про обов’язки лікарів і права громадян та про саму процедуру отримання послуг у новому форматі.

Зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей

Т. С.Дроздова

Зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих

Т. В. Орешко