subsidiyaУправління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрація попереджає: своєчасно сповіщайте про зміни у ваших родинах для вчасного перерахунку субсидії.

 

На території Олешківського району протягом опалювального сезону 2017–2018 років державною допомогою у вигляді житлової субсидії скористувалось більш ніж 20 тис. домогосподарств

Для багатьох сімей отримання субсидії стало суттєвою підтримкою в оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги, насамперед – за газ та електрику, які використовувались для обігріву житла.

Субсидія – це безповоротна державна допомога у сплаті комунальних послуг.

Не зважаючи на те, що програма житлових субсидій існує далеко не перший рік, на сьогоднішній день мають місце непоодинокі випадки невиконання громадянами умов отримання субсидії. Після виявлення цих фактів нарахування допомоги припиняється, а незаконно отримані державні кошти доводиться частково чи повністю повертати.

Вкотре звертаюсь до всіх отримувачів субсидій: не забувайте, що у разі будь-яких змін у складі вашої родини, на яку оформлена субсидія (хтось помер, зареєструвався або знявся з реєстрації), необхідно протягом одного місяця повідомити про це управління соціального захисту. Це необхідно для того, аби потім не повертати гроші та щоб у подальшому не виникли непорозуміння при перерахунку та нарахуванні субсидії.

Якщо у вас змінюється склад сім’ї, то отримувач субсидії на наступний місяць має подати новий пакет документів (заяву та декларацію) для призначення (перерахунку) субсидії.

Повертати субсидію в повному обсязі доведеться, якщо ви, або члени вашої родини, на яких разом нарахована субсидія, своєчасно не надали інформацію про здійснення покупки чи витрат на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Факт такої купівлі впливає на право призначення субсидії на наступний термін.

Субсидії призначаються не враховуючи ці витрати, але потім, якщо при проведенні перевірки (верифікації) ця інформація стає відома податковій службі або соціальним працівникам, то споживачам доведеться повернути гроші, що за них сплатила держава у вигляді субсидії на оплату ЖКП або СГТП. В більшості випадків при цьому викривається покупка нерухомості чи транспортного засобу заявниками чи іншими членами родини, на яких була оформлена субсидія.

Також нагадую, що для призначення субсидії сукупний дохід родини (домогосподарства) обчислюється з урахуванням доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за які враховуються доходи. Тому батьки, які мають дітей, яким виповнилося 14 років, і які отримали ID-картки, мають звернутися до управління соціального захисту та надати копію відповідного документу. Ця інформація необхідна для отримання довідки про доходи з Державної фіскальної служби для призначення субсидії на новий період. За відсутності цих документів (ID-картки дитини, якій сповнилось 14 років) нарахування на наступний період з 01 травня 2018 року субсидії не буде проведено.

Відповідно до формули розрахунку субсидії, розмір допомоги залежить від сукупного доходу сім’ї: чим більша кількість членів сім’ї та її сукупний дохід, тим меншою є компенсація держави за комунальні послуги і навпаки.

Наголошую, що обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї, а саме:

– обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства за попередніх два квартали;

– середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;

– дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з січня 2018р. – 1762 грн);

– отриманий результат ділять на 2, а потім множать на 15%, і таким чином визначають відсоток від середньомісячного сукупного доходу – це обов’язковий відсоток платежу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множать на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Розмір субсидії розраховується як різниця вартості житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів та обсягу обов’язкового платежу.

[Субсидія] = [плата за ЖКП у межах норм] – [обов’язковий платіж]

Знаючи дохід сім’ї, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу та орієнтовний розмір субсидії.

Субсидія розраховується окремо на опалювальний сезон й окремо на літній період виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і вартості послуг у ці періоди.

Також ризикують залишитися без субсидії отримувачі субсидії, які не платять за «комуналку» і в них утворився борг.

При призначенні субсидії на наступний термін враховується наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати будь-якої житлово-комунальної послуги. За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін призначатися не буде. Тому для отримання права на призначення субсидії з травня 2018 р. на новий період рекомендую заздалегідь перевірити стан розрахунків за спожиті послуги.

Розмір субсидії для кожної конкретної родини прямо пропорційно залежить лише від її доходів. Конкретного розміру доходів, за яких може бути призначена субсидія, нема. Все індивідуально. Чим вищі доходи – тим менший розмір субсидії, і навпаки – чим менші доходи, тим більше розмір субсидії.

Частина мешканців Олешківського району які є працюючими, в тому числі працюючі пенсіонери, що мали великі розміри субсидій в минулих роках, отримали їх в цьому опалювальному періоді в розмірах менших від очікуваних, або взагалі в так званих «нульових» розмірах. Основна причина – зростання доходів. Минулорічне підвищення пенсій врахується в автоматизованому розрахунку державної допомоги в травні нинішнього року.

В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та вирішення питань, пов`язаних із призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, наданням субсидій, пільг населенню у виняткових випадках.

Начальник управління С.Б. Філіпова