SkolozubЗ 12 березня в трьох загальноосвітніх школах Олешок стартувала програма гарячого харчування для школярів молодшої ланки. До цього в навчальних закладах за бюджетні кошти харчувалися лише діти, які належать до категорії пільговиків.

За задумом ініціаторів прое­кту, з районного бюджету виділили половину необхідної суми у якості софінансування. Іншу частину пропонувалося компенсувати силами місцевої ради за участю батьків або без такої.

На момент підготовки публікації Олешківська міська рада не взяла на себе свою частину зобов'язань. Проте, на зборах батьківських комітетів шкіл охоче погодилися долучитися до програми навіть на таких умовах, адже вартість гарячих обідів істотно знизилася завдяки діям влади.

Через тиждень після старту ініціативи, її автор, голова райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб, вирушила до шкіл, щоб своїми очима побачити процес харчування малюків і почути побажання працівників кухонь. Першою стала Олешківська гімназія.

- На сьогоднішній день обід з першою стравою вартує батькам 7,5 грн, це дуже вигідно. Меню збалансоване: овочі солоні і свіжі, м'ясо, риба, молоко, – поінформувала заступник директора Оксана Брит. – Завдяки політиці райдержадміністрації нам вдається зміцнити здоров'я підростаючого покоління. Не всі батьки мають можливість комплексно годувати дітей за такі гроші.

При цьому збільшення кількості обідів зумовило необхідність додатково оснастити кухню. Зокрема, існує потреба в витяжках, констатувала кухар з 40-річним стажем Галина Гузь. За її словами, учні та батьки змінами задоволені, перша страва користується популярністю.

– Завдяки співпраці райдержадміністрації та депкорпусу райради вдалося провести велику роботу. Збалансоване харчування дає свої результати. Особливо якщо враховувати, що діти більшу частину дня проводять в навчальному закладі і відчувають солідні навантаження на організм, – пояснила заступник директора гімназії депутат районної ради Наталія Місько.

У спеціалізованій школі №4 теж задоволені новим форматом харчування учнів 1-4 класів. За словами заступника директора Тетяни Висоцької, скарг від батьків не надходить. Однак виникла потреба придбати посуд для більшої кількості дітей. А ще – ввести додаткову ставку кухаря і оновити оснащення кухні.

Перевірку завершили в спеціалізованій школі №2. Її директор Ігор Сидоренко констатував: «Ми рухаємося в правильному напрямку. Діти і батьки задоволені. Не впевнений, що за такі гроші малюки можуть удома отримати збалансований обід. Такий як в школі – з риби, м'яса, молока і круп». З'ясувалося, що навчальному закладу також необхідний посуд і кухонна техніка.

Про результати побаченого розповіла голова райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб:

- Завдяки депутатському контролю реалізація програми гарячого харчування в школах стала максимально ефективною. Якщо раніше у відділі освіти стояло питання виключно про сніданки для малюків, то через наполегливість депкорпусу райради було додано першу страву. Можу сказати, що навчальні заклади потребують оновлення матеріальної бази кухонь – всі побажання кухарів зафіксовані і прийняті до реалізації.

Моніторинг дитячого апетиту продовжиться через два тижні.

Андрій Соков. Фото автора