news15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIIІ від 3 жовтня 2017 року, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.
Відповідно до ст. 355 нового Цивільного процесуального кодексу України України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Проте відповідно до пп. 15.5 п. 15 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
У ч.1 ст.354 Цивільного процесуального кодексу України зазначено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Отже, строки оскарження судових рішень в апеляційному порядку складають 30 календарних днів – для рішень і 15 календарних днів – для ухвал, однак апеляційна скарга подається за старими правилами – через суд першої інстанції.
Відповідно до нового ЦПК, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Олешківське бюро правової допомоги в рамках реалізації урядового проекту «Я маю право»