sesiyaУ Олешківській районній раді відбулося чергове засідання сесії. Засідання вийшло святковим, адже для депутатів різних рівнів звучали привітання з Днем місцевого самоврядування. І хоча сесія відбулася вже після календарного свята, депутати райради були дуже задоволені привітаннями і вирішили проголосувати «за» всі питання порядку денного.

 

Привітали депутати райради заступника голови Херсонської ОДА, депутата обласної ради Євгена Рищука. Присутні відзначили кількість бюджетних коштів, які з’явилися в районі, завдяки наполегливості Євгена Миколайовича.

- За ці 2 роки справді було зроблено дуже багато. Я, чесно кажучи не уявляв, коли йшов на вибори, якими способами ми будемо залучати кошти до Олешківського району. Тільки за цей рік з державного бюджету Украї­ни напряму залучено понад 6 мільйонів гривень. Всі ці гроші були спрямовані на конкретні проекти. Починаючи від ремонту опалювальної системи у школі села Кострогризового, і закінчуючи освітленням села Саги. Відзначу, що мені дуже приємно співпрацювати з депутатським корпусом Олешківської районної ради. Є підтримка, є розуміння проблем, є співпраця. Гадаю, що це – найкращий приклад для інших районів. Сьогодні ми маємо зробити все для того, аби слово «депутат» стало для наших мешканців синонімом порозуміння та співпраці, – підкреслив Євген Рищук.

Загалом депутати райради під час сесії проголосували «за» 25 питань. Так, було внесено зміни до Програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2017 рік. Зокрема, в напрямку «Дорожнє господарство» було виділено кошти на розробку проектно-кошторисної документації на поточний ремонт автомобільної дороги на ділянці Кринки – межа Каховського району. З районного бюджету на це виділяють майже 45 тис. грн. Трохи менше коштів – 29 тис. грн. виділяють на таку ж документацію для ремонту дороги Олешки – Праві Солонці. Зміни щодо фінансової частини внесли і до районної Програми соцзахисту на 2015-2019 роки. Так, на надання екстреної допомоги мешканцям Олешшя, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачуваних обставин, з бюджету виділять 110 тисяч гривень. Нададуть 60 тис. грн. фіндопомоги родинам загиблих або померлих військовослужбовців, які брали участь в АТО. Затвердили депутати і районну програму «Електронна охорона здоров’я» на 2018-2020 роки. Додаткове фінансування виділили і на районну освітню програму. Так, для Олешківського ДНЗ № 2 передбачено виділення 16 тис. грн. (на придбання матеріалів), районній ДЮСШ – 12 тис. грн. (на придбання обладнання), аналогічну суму витратять додатково на реалізацію інклюзивної освіти в районі. Всього на освітню програму депутати виділили додатково 75,5 тис. грн. Культурні заклади Олешшя теж матимуть додаткове фінансування, згідно з доповненням профільної районної програми. Олешківський центр культури та дозвілля отримає 87,5 тис. грн., а Піщанівський будинок культури – 25 тисяч гривень. Всі зміни, які стосувалися фінансів, були внесені й до районного бюджету на 2017 рік, окремим проектом рішення.

Затвердженими під час сесії рішеннями депутати райради показали досить оптимістичний прогноз на майбутній рік. Так, було доповнено програму по запобіганню надзвичайним ситуаціям та програму з пожежної безпеки. Зокрема, в першому випадку учасникам програми збільшили фінансування на 18,19 та 20-тий роки до 390 тисяч гривень на рік, а в другому – до 350 тис. грн. на рік.

Окремими питаннями депутати підтримали надбавки та премії працівникам різних сфер району. Керівнику КЗ «Олешківський районний центр ПМСД» Світлані Сердюковій встановили щомісячну надбавку 50 % за «складність та напруженість в роботі». Нагадаємо, Світлана Олександрівна працює на посаді лише з початку листопада. Тож надбавку їй розраховуватимуть за фактично відпрацьований час. Для Центру ПМСД депутати райради прийняли ще одне, досить серйозне рішення. Так, було внесено зміни у штатний розпис, а в Центрі з’явилися посади: заступника головного лікаря з медобслуговування населення та з охорони материнства і дитинства, лікаря акушера-гінеколога, лікаря-рентге­нолога, лікаря ультразвукової діагностики та лікаря загальної практики сімейної медицини.

Повертаючись до премій, де­путати затвердили проекти рішення щодо преміювання: в.о. директора Олешківського районного краєзнавчого музею, в.о. директора Олешківського районного центру культури та дозвілля, в.о. директора Олешківської центральної районної бібліотеки. Всім керівникам виплатять премію в розмірі середньомісячної зарплати «в межах економії фонду заробітної плати».

Прийняли під час сесії рішення і щодо платних послуг деяких установ району. Депутати райради затвердили перелік платних послуг, що надає районна бібліотека. Вони стосуються ко­­піювання та роздрукування до­кументів. Список платних послуг затвердили і для районного територіального центру соціального обслуговування. Місцевий терцентр, зокрема, має право надавати такі платні послуги як: догляд вдома, організація харчування, косметичний ремонт приміщення, прасування білизни, консультації, стаціонарний догляд, денне перебування та соціальна адаптація та багато інших. Депутати затвердили тарифи на дані види послуг. Терцентр обслуговує підопічних всього Олешківського району. І соціальні працівники звертають увагу, що мають право припинити надання послуг за письмовим повідомленням у разі: поліпшення стану здоров’я, зміни місця проживання підопічного, поліпшення матеріально-побутових умов, грубого ставлення підопічного до соцпрацівника, систематичного перебування в стані сп’яніння тощо.

Попереду в депутатів Олешківської районної ради – найвідповідальніша, бюджетна сесія. Під час неї мають затвердити головний фінансовий документ району – бюджет на наступний 2018 рік. Сподіваємося, що вона пройде без суперечок, а прийнятий документ порадує мешканців Олешшя напередодні Нового Року.

Ольга Краснюк