foto112Продовження передвиборної програми кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому округу №186 Рищука Євгена Миколайовича

  1. МЕДИЦИНА:

5.1. Розвиток страхової медицини, яка по суті має замінити безкоштовне

медичне обслуговування

З 1 січня 2018 року в Україні стартувала медична реформа, яка мала принести окремі успіхи в галузі охорони здоров’я, забезпечити покращення якості медичного обслуговування. Але сьогодні ми бачимо, що реформа потихеньку впроваджується, але залишається невирішеною одна з найболючіших проблем – проблема кадрів. За реформою, кожен пацієнт має укласти декларацію з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром для своєї дитини. Таких декларацій лікар може укласти не більш як із 2000 пацієнтів. Держава виділятиме гроші не на лікарню, а на кожного «реального» пацієнта (обіцяє платити лікарю заробітну плату 490 грн. на рік за 1 пацієнта). Парадокс у тому, що по факту заробітна плата в спеціалістів буде меншою, ніж вони отримували до реформи. А що станеться з тими лікарями, які працюють в селах або віддалених містечках?

Наприклад, вони зберуть 500 пацієнтів замість нормативних 2000. Причому, не тому, що вони некваліфіковані спеціалісти, а через низьку щільність населення?

Ми маємо прийти до того, що буде страхова медицина, яка буде спямовано на випередження хвороб. Я готовий підтримувати страхову медицину.

5.2. Розробка та впровадження цільової програми безоплатного обстеження на онкозахворювання сільських і міських мешканців

Херсонська область посідає третє місце за онкозахворюваннями в Україні. У нас працює спільна партнерська програма «Херсонщина обирає здоров’я» у таких районах, як Каланчацький, Чаплинський, частина Голопристанського. Ми організовуємо виїзди лікарів у райони задля профілактичних оглядів і попередження онкозахворювань. Ми бачимо страшні цифри по цим захворюванням – у кожної десятої жінки, яка пройшла обстеження, були виявлені перед­ракові патології або ж злоякісні новоутворення на ранніх стадіях розвитку хвороби. І ми вважаємо, що треба надати можливість кожній родині обстежитися безкоштовно. Тому що ні для кого не секрет, що обстеження коштують дуже дорого. Враховуючи, що у нас таке сумне лідерство, держава має забезпечити безкоштовну діагностику. Випередити – це означає зупинити онкозахворювання, це означає зберегти життя.

5.3. Сприяння облаштуванню в кожній місцевості сучасної амбулаторії, укомплектованої медичними працівниками з достойною оплатою праці

З 2018 року запущено медичну реформу. Її треба продовжувати. Одна з актуальних проблем, яку реформа зробила очевидною – це обладнання сучасних лабораторій, ФАПів у населених пунктах. Знаєте, у деяких пунктах і амбулаторіях навіть стільчиків не вистачає для того, щоб забезпечити більш-менш комфортне очікування в черзі людей! Я готовий підтримувати процес оснащення ФАПів і амбулаторій.

Не менш актуальна проблема – це нестача кадрів. Вважаю, що ми повинні відстоювати інтереси медиків, щоб вони мали достойну заробітну плату і могли нормально працювати. Також на часі - розробка програм підтримки молодих спеціалістів. Вважаю, треба повернутися до практики відпрацювань: якщо діти вчаться за рахунок громад, то повинні відпрацювати вкладені в них кошти. Тобто повернутися в рідне село чи селище та працювати у своїй громаді. Свого часу такий обов’язок студентів, які навчаються за кошти державного бюджету, був скасований, і на місцях виник кадровий голод. Повернувши практику відпрацювань – ми повернемо кадри на місця.

 

  1. ОСВІТА:

6.1. Комплектація сучасним оснащенням всіх без винятку шкіл регіону; оснащення їх комп’ютерами

Сумно, що в ХХІ сторіччі проблема комп’ютеризації шкіл на Херсонщині не вирішена. Ми не маємо нормальної матеріа­льної бази для навчання дітей. Тим більш, ми бачимо, що без комп’ютера зараз взагалі ніяк. Цю проблему не можна вирішувати точково. Має бути програма комп’ютеризації шкіл сільської місцевості. Один раз треба вирішити це питання. Ми підрахували, що лише для 186 округу треба на ці цілі близько 20 млн. грн. – і в кожному селі будуть працювати 15-20 сучасних комп’ютерів.

6.2. Ремонт та модернізація будівель шкіл, особливо в сільській місцевості

Наші діти мають отримувати достойну освіту в гідних умовах. Ми бачимо, що потихеньку відновлюються школи. Але не тими темпами, якими хотілося б. Ми бачимо, що сьогодні школи можуть модернізуватися. Тільки за 2017 рік вдалося за рахунок субвенції з державного бюджету до Олешківського району залучити мільйони гривень. Разом з громадою було прийнято рішення розподілити кошти на реконструкцію котельні та теплотраси Костогризівської ЗОШ – 1 млн. 450 тис. грн. та на реконструкцію системи опалення в цій школі – 1 млн. 400 тис. грн. Модернізація гімназії в Олешках – це той проект, до якого безпосередньо я мав відношення. Було зроблено утеплення будівлі гімназії, облаштовано шатрову покрівлю та організовано мультимедійні класи природничого циклу дисциплін. Ми показали, що все це можливо. Треба залучати фінансування. Особливо треба приділяти увагу сільським школам – їхній стан має бути не гіршим, ніж у міських.

6.3. Безкоштовне харчування дітей в початкових класах шкіл і в дитячих садочках

Чому люди, які відбувають покарання у виправних закладах, харчуються безкоштовно, а учні в школах мають платити? Мало того, є населені пункти, де взагалі проблема з харчуванням дітей. Ми маємо зробити все для того, щоб дітей у школах держава забезпечила харчуванням.

Змінимо ситуацію на краще –

і все буде добре!