66533642 466918247427931 1020594030368522240 nТак склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Тільки після появи виражених симптомів, які заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, щоб той призначив лікування. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Проте зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за здоров’ям повсякчасно. Логіка проста: навіщо чекати проблеми, якщо можна їх попередити?

Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, часто можна лише полегшити симптоми.

Ви спитаєте про себе, чому це лікар акушер-гінеколог пише про щось, що не стосується тільки гінекологічних захворювань. Відповім одразу – тому що, коли звертається жінка з такими проблемами як цукровий діабет (вагітність у таких жінок протікає не дуже добре), захворювання щитовидної залози (порушення менструального циклу, набір зайвої ваги, проблеми не тільки з виношуванням вагітності, а й зачаттям дитинки), зайва вага, високий тиск, онкологія (інвалідизація жінки, порушення репродуктивних планів)…. всі ці захворювання впливають на жіночу репродуктивну систему та перешкоджають діагностиці та лікуванню.

Тому я дуже рада що розвивається превентивна медицина, яка дозволяє попередити хворобу або почати її лікувати на ранніх стадіях. Перший крок – комплексна превентивна діагностика, або, як кажуть англійською, check up (чекап). Її результати дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне реагувати на проблему якимись зовнішніми симптомами, і, отже, швидше обрати стратегію лікування.

Програму чекапу підбирає Ваш сімейний лікар (або терапевт), враховуючи основні фактори ризику для виникнення хвороби, вік та стать людини.

Основні обстеження, які дозволяють слідкувати за своїм здоров’ям це: загальний аналіз крові, сечі, цукор та холестерин крові, флюорографія, онкологічний огляд у жінок, вимірювання артеріального тиску, обстеження на ВІЛ інфекцію, жінкам після 40 років – проходження мамографії, чоловікам після 40 років – ПСА (скринінг на рак передміхурової залози). Цього мінімального переліку обстежень достатньо, щоби вберегти себе від небезпечних захворювань.

Тому я за регулярні обстеження та недопущення розвитку будь-якої хвороби! Бережіть себе та будьте здорові! Вчасно звертайтесь до своїх лікарів!

З повагою, лікар гінеколог Ткаченко Наталія.

Олешківська лікарська амбулаторія