MG 3346За 8 місяців роботи соціальної медичної програми «Херсонщина обирає здоров’я» можна  зробити вражаючі висновки: близько 1000 пацієнтів вже стали учасниками Програми й пройшли медичні огляди, з них понад 100 – мають тривожні діагнози і зараз проходять дообстеження, лікування, операції в обласному центрі. Втішно, що рівень довіри до програми щодня росте. Адже число людей, які хочуть пройти медогляди, зросло більше як на 30%.
У травні 2019 року соціальна медична програма «Хе­рсонщина обирає здоров’я» завершила свою роботу в Чаплинському районі. Позаду – 4 місяці щотижневих виїздів, 12 населених пунктів та 590 проведених безоплатних медичних оглядів, з яких 260 – для дітей. Це був непростий, але дуже повчальний період.
Так, територіальна віддаленість, відсутність доріг та елементарного сполучення між сусідніми селами й районним центром дійсно впливає на рівень надання медичних послуг населенню. Та є такі ентузіасти, які розуміють важливість соціа­льної медичної програми «Хе­рсонщина обирає здоров’я» і роблять усе, щоб вона працювала на чаплинській землі. Мова йде про депутатку Чаплинської селищної ради Оксану Богдан, яка доклала максимум зусиль, щоб мобільна бригада лікарів приїхала практично до кожного віддаленого села. За умовами програми, до неї були включені населені пункти, у яких раніше не проводили профілактичні огляди лікарі Херсонського онкодиспансеру.
Один з організаторів програми, депутат Херсонської обласної ради Євген Рищук, Благодійний фонд якого фінансує впровадження програми в області, відзначив, що підтримує програму, бо бачить її практичну значимість: «Ми сьогодні турбуємося про здоров’я людей, щоб у майбутньому таке явище, як висока смертність через пізнє виявлення онкохвороб, зникло взагалі. Необхідно зробити усе можливе, щоб люди отримували якісні медичні послуги вчасно. Адже випередити хворобу легше. Ми бачимо, що люди йдуть на медичні огляди, вони хвилюються за себе, а отже, їхня відповідальність до власного здоров’я зростає», - зауважив Є.Рищук.
При цьому депутат додав, чому йому не соромно за програму: «Склалася справжня команда однодумців, кожен на своєму місці робить усе, щоб програма працювала. А головне – соціальна медична програма «Херсонщина обирає здоров’я» затребувана: люди чекають на приїзд лікарів, використовують можливість пройти якісний медогляд, створюють черги, зв’язуються з нами через соціальні мережі. За програму не соромно - це не мильна бульбашка, а спланована фахівцями програма допомоги. Було б добре, аби число подібних проектів тільки зростало», – підсумував Є.Рищук.
Хочеться відмітити, що в Чаплинському районі були села, де обстежені діти виявилися абсолютно здорові. Всі! І, що дуже важливо, з повною картою щеплень. А все тому, що відповідальність їхніх батьків перед ними – на найвищому рівні.
«Діти – це та категорія, яку ми не могли оминути, - коментує голова Спілки жінок Херсонщини Ірина Ніколаєва. І під час кожного виїзду батьки приводять на огляди щонайменше два десятки маленьких пацієнтів, бо вони за них хвилюються. А ще – у нас на носі проведення благодійного свята до Міжнародного дня захисту дітей 1 червня, і виручені кошти за квитки для дорослих ми спільно з Благодійним фондом Євгена Рищука хочемо направити на організацію медичних оглядів дітей і вихователів в інтернатних закладах області. Така в нас цього року благодійна мета свята».
Усіх пацієнтів під час медоглядів у Чаплинському районі на безоплатній основі приймали кращі лікарі обласного центру – спеціалісти приватного Медичного центру «Taurt Medical». Допомагали на виїздах волонтери Спілки жінок Херсонщини та Благодійного фонду Євгена Рищука. У рамках обстежень пацієнту надавалась медична консультація, рекомендації лікарів та забір матеріалу для цитологічних досліджень, які здійснюються в Херсонському обласному онкодиспансері.
У червні програма «Херсонщина обирає здоров’я» розпочала свою роботу в Скадовському та Голопристанському районі. У селах Олешківського району, за планом, безоплатні медичні огляди в рамках програми розпочнуться восени.
Ксенія Гойда
Фото: Альона Мартиненко