1111111У часи економічних труднощів ще гостріше постають питання працевлаштування. Деяким громадянам знайти роботу важче за інших, приміром, це стосується  як молоді, яка отримала базову або повну загальну середню освіту і не має можливості отримати професію з певних причин, так і людей старшого та передпенсійного віку.
Але Херсонський центр професійно-технічної освіти дер­жавної служби зайнятості не залишає їх наодинці з проблемами. Для людей, які втратили роботу і не мають професії актуальної на ринку праці, для підвищення своєї конкурентоспроможності, служба зайнятості надає можливість пройти професійне навчання.
Херсонський центр професійно-технічної освіти – це сучасний навчальний заклад, який безкоштовно навчає зареєстрованих безробітних, надає високий рівень професійної кваліфікації, працює цілий рік та сприяє працевлаштуванню своїх випускників. Навчальний заклад успішно готує кваліфікованих робітників за 9-ма ліцензованими робітничими професіями, такими як: продавець продовольчих товарів; продавець непродовольчих товарів; касир торговельного залу; швачка, овочівник; плодоовочівник; бармен; офіціант; тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва.
Навчання здійснюється на сучасній матеріально-технічній базі, яка постійно оновлюється відповідно до вимог оновлених державних стандартів. Лабораторії та навчальні кабінети оснащені інтерактивною електронною технікою. Виробниче навчання та практика здійснюється у світлих зручних майстернях з обладнанням вітчизняних і зарубіжних виробників. У Центрі працюють високопрофесійні викладачі та майстри, які використовують сучасні методики викладання і готові віддати свої знання і вміння. Адміністрація, викладачі навчального закладу допоможуть  адаптуватись у новому середовищі та  успішно засвоїти  навчальну програму за обраною професією.
Під час навчання безробітні громадяни отримують допомогу по безробіттю у розмірах і строки, що встановлені відповідно до законодавства України; компенсацію фактичних витрат на проїзд до місця навчання і назад та оплату проживання в гуртожитку, коли професійне навчання організоване не за місцем їх постійного проживання.
Вже протягом чотирьох років безробітні, що мали за плечима лише середню освіту, за період навчання в Центрі суттєво підвищили свій рівень знань, вони з радістю і гордістю діляться емоціями, а головне – отримані свідоцтва державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації дозволять будувати своє життя по-новому. Важливо пам’ятати, що новий етап життя приносить та розкриває нові можливості для професійного, особистісного зростання, відкриває нові горизонти взаємодії та спілкування з новими друзями і майбутніми роботодавцями. Все-таки зміни в житті потрібні і важливі для нашого здоров’я та благополуччя. І це варто цінувати!
Відповіді на усі запитання щодо умов зарахування, проживання та навчання у Хе­рсонському ЦПТО ДСЗ можна отримати у центрі зайнятості (місто Олешки, вул. Крилова, б. 71), або за телефоном: (05542) 2 20 74.
Більш детальну інформацію про ДНЗ Херсонський ЦПТО ДСЗ можна дізнатися на офіційному сайті Центру: http://khecpto.org.ua/, або у соціа­льній мережі: https://www.facebook.com/khecpto/, також за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Провідний фахівець з профорієнтації
Олешківської районної філії Херсонського ОЦЗ Світлана Братішко