IMG 071818 червня відбулась позачергова сесія Херсонської обласної ради, скликана головою облради Владиславом Мангером у зв’язку з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з несприятливими погодними умовами по Херсонській області. Про це йдеться у повідомленні на сайті Херсонської облради.

Нагадаємо, в період з 3 по 5 червня на території Херсонської області внаслідок потужного атмосферного циклону виникли небезпечні гідрометеорологічні явища, які супроводжувалися грозами, сильними зливами, градом, шквалами та поривами вітру штормової сили більше 30 м/с. Складні погодні умови спричинили пошкодження опор ліній електропередач, внаслідок чого було відключено 158 підстанцій та знеструмлено 24 населених пункти в районах. В зону стихійного лиха потрапили населені пункти: Олешківського, Бериславського, Голопристанського районів та смт Велика Лепетиха. Загальна сума понесених збитків інфраструктурі населених пунктів орієнтовно складає від 13 до 15 млн грн. Регіональною комісією ситуацію визнано надзвичайною місцевого рівня.

Позицію голови облради депутатський корпус підтримав і проголосував сьогодні за виділення 2 млн 700 тис. грн на ліквідацію наслідків стихійного лиха: 2,0 млн грн – смт Нова Маячка Олешківського району, 500,0 тис. грн – Гладківській сільській раді Голопристанського району на ремонт школи, 200 тис. грн – Херсонській обласній комунальній аварійно-рятувальній службі на покриття витрат, використаних під час робіт по ліквідації стихійного лиха.

«В останні роки ми зосередили всю свою увагу на відновленні меліорації. Але забули, що і в нашому посушливому кліматі можуть виникати ситуації із підтопленнями і затопленнями. Так, наявна система відовідведення не реконструювалася більше 50 років, і, як результат, сьогодні дає плачевні збої. Тому є гостра необхідність розробити систему водовідведення. І не тільки в Олешківському районі та Маячці зокрема, а по всій області, з особливим акцентом на проблемних територіях», – відзначив Владислав Мангер та звернувся до присутніх депутатів з проханням підтримати питання.

Результат не забарився. 42 депутати із 43 присутніх підтримали оголошення конкурсу, тож чекаємо на професійні технологічні рішення від мешканців Херсонщини.

Також було підтримано звернення до Кабміну та Генеральної прокуратури України щодо ліквідації наслідків стихійного лиха та бездіяльності Державного агентства водних ресурсів України в Херсонській області, а також перевірки останньої щодо використання виділених коштів на систему відовідведення.