IMG 4219У період з 4 по 6 червня Олешківським районом пройшлася гроза з буревієм, які заподіяли багато шкоди селянам.

 

Як повідомляє Олешківське міжрайонне управління водного господарства, найбільше від злив постраждали мешканці смт Нова Маячка. За два дні, 4 та 5 червня в населеному пункті випала майже річна норма опадів, що становить126 мм.

Станом на 12 годину 7 червня в смт Нова Маячка з 15 наявних свердловин працює 14 ДНС. Водники нагадують, що результат від роботи дренажних свердловин буде видно на другу-третю добу, адже насоси знаходяться на глибині до 40 метрів.

4 червня під час зливи, блискавка влучила у трансформатор дренажної насосної станції № 12, чим вивела з ладу насосну станцію. Спеціалістами Новомаячківської експлуатаційної дільниці Олешківського міжрайонного управління водного господарства прикладались всі зусилля, щоб задіяти у роботі всі робочі свердловини.

Спеціалісти управління спільно з працівниками ДСНС працюють в цілодобовому режимі, щоб як найшвидше усунути наслідки негоди. Задіяна вся наявна техніка.

Вулиці селища настільки затоплені, що навіть трактором не було можливості дістатись до трансформаторних підстанцій, щоб виконати ремонтні роботи. В цьому випадку на допомогу приходили надзвичайники, які витягали техніку з води.

Під час виїзду робочої комісії з питань ТЕБ та НС Олешківського району 06 червня ситуацію в смт Нова Маячка визнано надзвичайною.

У свою чергу, хочемо відмітити, що вертикальний дренаж не може осилити таку кількість поверхневих вод. Для цього керівництву Новомаячківської селищної ради необхідно терміново вирішити питання щодо будівництва в населеному пункті горизонтального дренажу, який саме і призначено для відводу зливових вод.

Керівництво Олешківського міжрайонного управління водного господарства висловлює щире захоплення працівниками ДСНС, які не залишись осторонь від надзвичайної ситуації, що склалася в районі.

IMG 4220IMG 4222IMG 4225