1559126000 628 травня в Креативному просторі HUBway представники громад Херсонщини, громадські діячі та журналісти зібрались послухати про «зраду»!

Програма «U-LEAD з Європою» в партнерстві з Херсонським Центром розвитку місцевого самоврядування провели «Зрадвечір – тернистий шлях до об’єднання», під час якого представники об’єднаних територіальних громад та бізнесу розказали історії про свої найбільші професійні провали стосовно реформи децентралізації та відверто відповідали на наступні питання: Якою була їхня ідея? Де їх спіткала зрада? Як це вплинуло на їхнє професійне життя та життя громади? Чого вони навчились? Що саме вони робитимуть інакше?

 

Олег Яхнієнко, голова Милівської сільської ради Бериславського району розповів про тернистий шлях до об’єднання: «Ще у 2015 році люди одноголосно проголосували за об’єднання з центром в с. Качкарівка, але на той момент ми стикнулися з супротивом в обласному центрі, де нам власне і забракували об’єднання за обраними територіями. Друга спроба була у 2016 році, звісно тим далі ми йшли, тим важче було загітувати щодо об’єднання сусідні населені пункти, особливо з сусідніх районів, які межують з нами. Нарешті ми добилися об’єднання з центром в с. Милове, вибори відбудуться вже 30 червня 2019 року. Хочеться побажати всім, хто зараз збирається об’єднуватись, мати команду, адже самотужки робити це дуже важко!».

Підприємець Віталій Шакало, засновник фермерського господарства «Шафран Любимівський» з Любимівської ОТГ розповів учасникам заходу про нелегкий, але дуже цікавий шлях створення та розвитку власного бізнесу в громаді. Все почалось з амбітної ідеї вирощування найдорожчої спеції в світі шафрану. Зараз на фермерській території також цвітуть голландські тюльпани, що дозволило започаткувати щорічний фестиваль «Маленька Голландія на Херсонщині». В 2018 році протягом двох тижнів близько 30 тисяч українців та іноземців виявило бажання відвідати фестиваль, тільки з платних білетів було продано 10 тисяч, а також було багато безкоштовних білетів для різних категорій населення та місцевих жителів. Але мало кому відомо, що фестиваль був на межі зриву, так як партнери заходу майже в останній момент підвели організаторів. На допомогу Віталію та його компаньйону прийшли небайдужі люди, які все ж таки допомогли провести фестиваль. В цьому році він також викликав не аби який ажіотаж.

- Для мене аграрний бізнес – це хобі, адже я не є професійним агрономом, мій дідусь привив мені любов до землі, який і був агрономом. У мене немає вихідних, мене підтримує моя родина, на даний момент хоч бізнес і є неприбутковим, але це тільки питання часу, адже багато людей загорілось цією ідеєю, - Віталій Шакало.

Володимир Желуденко, голова Станіславської ОТГ розповів про зради, з якими його громада стикається на сьогоднішній день. Наприклад, Станіславський край славиться своїми живописними скелями, які протягнулися вздовж лиману. Їх краєвиди вражають туристів та приїжджих у справах. Але на даний момент для того, щоб стати туристичною Меккою необхідний вклад інвесторів, які не раз вже приїжджали та обіцяли розвивати інфраструктуру та облагородити місця для відпочинку. За словами голови ОТГ, коли розмови доходять до конкретних справ, інвестори кудись зникають. Також є ідея зробити водний маршрут на Кінбурнську косу через линам, але знову ж таки ідея поки залишається ідеєю. Також Володимир Желуденко розповів про зради в контексті повсякденного життя в громаді, але це не заважає працювати надалі і добиватись позитивних результатів!