negoiЗнову в соціальній мережі повідомляють, що Олешківський ліс нещадно вирубується. Так, нещодавно підприємець з Козачих Лагерів повідомляє, що якраз незаконну вирубку лісу контролює, за його словами, СБУ та прокуратура.

 

Журналісти видання «Херсонщина за день» неодноразово вивчали та розповідали читачам про вказане нагальне питання.

Кіпи звернень від місцевої влади, депутатів обласної ради так і залишилися нерозглянутими до пуття у Верховній Раді.

Ми поцікавилися на офіційному сайті Верховної Ради, які ж запити по проблематиці робив народний депутат з цього ж таки округу – Федір Негой.

Зрозуміло, що якраз його вибрали люди, аби він представляв їх інтереси у Верховній Раді.

І ось, як представляються інтереси народу, за офіційними матеріалами…

Розпочнемо коротко із присутності на засіданнях: із 548-ми засідань виявляється нардеп Негой був тільки на 409-ти, відсутнім на 139-ти. А от з початку 2019 року Федір Федорович із 41 засідання з’явився тільки на 16-ти.

І щодо запитів на «проблемні питання» - за всю каденцію за офіційною документацією нардеп Негой звернувся з 11 запитами до Кабміну, 6 – до керівників міністерств і відомств, і 5 – до Генпрокурора. Маємо припущення, що нардеп може і піклувався більше, але результати офіційні – прямо таки плачевні, як для громади…

Із останніх звернень, щоб розуміли жителі Олешківського району, Федір Федорович з групою інших депутатів просили швидку допомогу для жителів Золотниківської ОТГ, Тернопільської області. Зазначимо – це із тої невеликої кількості звернень за всю депутатську каденцію.

Тільки от чогось ніяка інша група народних депутатів на чолі з Федором Негоєм не стала відстоювати, наприклад, таке важливе питання – як збереження лісів Херсонщини.

Тож, із тої кількості запитів, де Негой Генпрокурора просить вивести і Путілова, і Гордєєва «на чисту воду» та «кинути за грати» аж ніяк не йде мова про ліс, все про бізнес-інтереси різних фірм…

Про ліс Федір Федорович таки зробив, аж один запит – на офіційному сайті Верховної Ради він датований 2017 роком.

В тому запиті Негой повідомляє Верховну Раду, що до нього звернувся керівник лісогосподарства в Херсонській області про те, що в умовах децентралізації влади концесія в лісовому господарстві буде негативно сприйнята як населенням так і органами місцевого самоврядування.

Негой попросив Уряд взяти порушене питання на особистий контроль і врахувати думку лісників, що лісогосподарські підприємства мають залишитися у державній власності і звідси, відповідно, і фінансуватися.

На що Негой отримав відповідь з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що наразі «опрацьовуються пропозиції від уповноважених органів управління щодо групування об’єктів державної власності»….

В той же час ліси Херсонщини перестали нормально фінансуватися ще в 2016 році через так звану «реформу».

В результаті «реформаторських» дій за ці роки Міністерство Мінагрополітики з Держлісагенством, Мінфіном так і не змогли скоординувати роботу.

В результаті практичної бездіяльності високопосадовців втрачено трудовий ресурс більше ніж 50%, спеціалісти лісогосподарської діяльності не змогли вижити без заробітної плати, що не виплачувалася роками. Мало того, фонд лісів практично не поповнюється, не обробляється від шкідників, горить гектарами та випилюється.

Сумна картина на фоні пустелі: і ось така робота однієї ланки - народного депутата Федора Негоя…

Тетяна Дергачева

Херсонщина за день