Nejmovirni prigodi hersonskih divchatДо Центру соціально-психологічної реабілітації у селі Степанівка під Херсоном нещодавно доправили двох дівчат одинадцяти і шістнадцяти років. У обох долі склалися нещасливо: молодша втратила матір, а батько десь повіявся, у старшої батьки зовсім не приділяли уваги доньці, тож на них подали до суду для позбавлення батьківських прав, а дитину забрали до «притулку». Попри помітну різницю у віці, дівчатка подружилися, і вдвох поїхали за направленням набиратися сил і здоров’я до дитячого санаторію у Новій Каховці. Там їм, щоправда, не сподобалося, і товаришки з оздоровниці просто втекли. Причому подалися не до своїх домівок, а знову до реабілітаційного центру у Степанівці – там їм здалося краще.

 

Грошей у обох не було ані копійчини, дороги вони не знали. Але діяли за принципом «Язик до Києва доведе». І зрештою, пізно ввечері знову опинилися у «притулку». Але не без пригод. Вихователі зауважили — з поведінкою дівчат було щось не так. Викликали бригаду «швидкої допомоги», і медики визначили: юні пацієнтки не хворі, а просто… знаходяться у стані алкогольного сп’яніння! Де вони надибали хмільне, не маючи грошей, і хто їм його продав чи пригостив ним, тепер доведеться з’ясовувати поліції.

Що ж до працівників Центру соціально-психологічної реабілітації, то до них жодних претензій немає, каже начальник обласної Служби у справах дітей Олена Міхєєва. Вони не стали приховувати витівки своїх вихованок, вчасно викликали «швидку», та повідомили про факт споювання неповнолітніх поліцію. Хоча подібних прикладів у нас – хоч греблю гати. У Херсоні, приміром, просто біля церкви на вулиці 49 Гвардійської дивізії підібрали 13-річного підлітка. Він був п’яний, як чіп – десь вина «надегустувався». А в  Олешках 15-річний хлопець втік з дому, і два дні тинявся рідним містом. Зрештою, його таки відшукала мати, але не тільки хмільного, та ще й «під наркотою» — марихуани покурив. Тутешнім вартовим порядку також доводиться тепер шукати, хто продав підлітку горілку, та ще й на додачу конопель відсипав.

Сергій Яновський

Новий день