IMG 0999До 80-річного ювілею Олешківського Центру дитячої та юнацької творчості.

 

Педагогічна місія позашкільних навчальних закладів є особливою – знайти способи переконати дитину, яка прийшла туди навчатися, що вона неповторна і талановита.

Олешківський Центр дитячої та юнацької творчості – територія дитинства, де живуть заповітні мрії, де щоденно приміщення наповнюються галасливими, талановитими, неперевершеними мешканцями. Напевно, в Олешках немає жодної родини, життя якої так чи інакше не пов’язане з Центром дитячої та юнацької творчості – з ЦДЮТ, як його називають усі, від малечі до старших поколінь.

2019 рік – ювілейний для Центра дитячої та юнацької творчості – однієї з найстаріших позашкільних установ не лише Херсонської облас­ті, а й України, адже закладу виповнюється 80 років. Протягом тривалого часу змінювалися назви й адреси нашого закладу, однак незмінним залишалося призначення ЦДЮТ – відкривати перед очима дитини шляхи саморозвитку, самовдосконалення, самореалізації, дарувати радість пізнання, спіл­кування, захоплення від твор­чості та улюбленої справи. Ти­сячі юних олешківчан навчилися змістовно проводити своє дозвілля, зробили перші кроки до майбутньої професії.

Сучасний ЦДЮТ – багатопрофільний позашкільний навчальний заклад, де навчаються 945 вихованців віком від 6 до 18 років, де не лише надзвичайно шануються традиції українського народу, а й, насамперед, створено простір успішної соціалізації дитини.

Вихованці Олешківського Центру дитячої та юнацької творчості – креативні, як того й вимагає сучасне суспільство. Вони зазвичай випереджають у розвитку однолітків, відрізняються темпами засвоєння та використання інформації. Участь у конкурсах , виставках, фестивалях, змаганнях всеукраїнських та міжнародних рівнів сприяє розширенню творчого простору вихованців, де вони отримують звання володарів гран-прі, лауреатів та стають дипломантами.

Досягнення ЦДЮТ сьогодні – це результат спільної роботи педагогів, дітей, їхніх батьків, що спирається на тісні зв’язки зі школами та громадськими організаціями.

В Центрі дитячої та юнацької творчості працюють народний хореографічний колектив «Фантазія» (керівник Тимошенко О.В.), 4 зразкові колективи: Музей бойової слави (керівник Бредіхіна В.М.), студії декоративно-прикладного мистецтва «Дизайн-асорті» (керівник Лятецька Т.В.), «Барвінок» (керівник Білоконь О.М.), хореографічний колектив «Улыбка» (керівники Худенко Д.Ю. та Токар Т.М.).

Заклад двічі проатестований як такий, що повністю забезпечує на високому рівні реалізацію державної політики в галузі освіти, виконання вимог чинного законодавства, завдань, визначених Національною доктриною розвитку освіти України.

Центр дитячої та юнацької творчості на 100% забезпечений педагогічними кадрами, всі мають вищу педагогічну та спеціальну освіту, 4 мають звання «керівник гуртка-методист», 8-нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України», 5 керівників гуртків – вчителі вищої категорії, 1 нагороджений нагрудним знаком «Софії Русової» та Почесною Грамотою Верховної ради України, 5 педагогічних працівників - випускники закладу.

Педагоги ЦДЮТ беруть активну учать у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності педагогічних працівників позашкільних закладів «Джерело творчості», є постійними переможцями обласних та всеукраїн­ських рівнів.

Вважаємо, педагог у сфері позашкілля – це янгол-охоронець творчої, духовної скарбнички вихованця, який прийшов у світ навчатися мистецтва бути вільним, впевненим, творчим, талановитим, розумним, добрим та гармонійним, а наш заклад – це той єдиний простір дитини, в який вона з радістю поринає за власним бажанням, творчим відчуттям. Тож, від бажання педагога, вміння розгледіти, зрозуміти, підтримати, надихнути і залежить подальший розвиток дитини як особистості. Керівник гуртка передає своїм вихованцям не просто знання, а своє ставлення до улюбленої справи, своє переконання і захопленість нею.

Тому, головне завдання, над яким працює педагогічний колектив ЦДЮТ постійно, щоденно – створити такі умови, щоб кожна дитина, яка переступила поріг нашого закладу, незважаючи на її соціальний статус, матеріальне становище, відчула себе особистістю, до якої ставляться з повагою і любов’ю.

Впевнені, усі позашкільні заклади ведуть облік своїх вихованців, за кожного з них вболівають і радіють. За 80 років не одне покоління юних олешківчан знайшли в ЦДЮТ свою улюблену справу, формували свій світогляд, визначились у професії, взяли у своє доросле життя незгасаючу іскру творчої наснаги. З 2003 року, коли згідно Закону України «Про позашкільну освіту» було започатковано видачу свідоцтв державного зразка, в закладі видано 229 свідоцтв про позашкільну освіту випускникам, які засвоїли програму від початкового до вищого рівнів навчання.

Ми пишаємося нашими ви­­пускниками, бо вони є особис­тості компетентні, які вільно орієнтуються в насиченому інфор­маційному потоці, конкурен­тоспроможні на ринку праці, здатні до постійного професійного зростання, соціальної та професійної мобільності.

Фінансування ЦДЮТ здійснюється з місцевого бюджету. Ми постійно відчуваємо турботу і підтримку з боку районної державної адміністрації та районної ради, особисто депутата Хе­рсонської обласної ради Рищука Є.М.

Тому, не випадково, навчально-матеріальна база нашого закладу є однією з найкращих в області .

ЦДЮТ і нині продовжує традиції, закладені 80 десятиліть тому, проте розуміємо, що повинні ще багато працювати для розвитку нашого закладу , вдосконалення та підвищення професійного рівня. Головне, що є мрії та бажання, а коли чогось прагнеш – воно неодмінно збудеться .

Вітаємо всіх вихованців , випускників ЦДЮ, батьків, друзів та партнерів закладу з ювілеєм! Зичимо всім міцного здоров’я, здійснення мрій, мирного неба над нашою рідною Україно!

 

Директор ЦДЮТ Л.В.Пацалова