celoЖителі села Челбурда виносять щиру вдячність односельчанам – сім ‘ям Ходія, Демидова та Чабанова, які 14 листопада 2017 року організували та провели велике свято – «День села». Це був не просто будений день, 14 листопада 1796 року, було засновано село Челбурда, яке відносилось до Таврійської губернії Велико-Копанської волості, і саме в цей день 14 листопада 1990 р. в селі було закладено Храм Святих Безсрібреників і Чудотворців Косми і Доміана. Ось чому ці родини вирішили започаткувати свято – «День села» 14 листопада. Самі, без підтримки сільської ради. Коли повідомили про це нашу громаду, усі люди з радістю підтримали їх пропозицію. Не відмовився ніхто. Здавали кошти для приготування козацького кулішу, святкового феєрверку та вокально-інструментального ансамблю. Було запрошено народний фольклорний колектив Раденського сільського будинку культури «Золоте гроно».

На це свято зійшлися усі жителі – від старого до малого. Приїхали гості з навколишніх сіл.

Свято розпочалося з Гімну України, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого в АТО Героя України Голоти Юрія Анатолійовича. Учні Челбурдівської школи розповіли історію створення села.

З‘ясувалось, що село було створене на основі хутора Чалбурда (слово похідне від тюркського «чал» – сіра, «бурда» – грязь). Після розгрому Олешківської Січі частина козаків, які перебували у зимівниках, оселилися на хуторі.

У селі було організовано дві артілі: «Пролетарка» та ім. Ворошилова.

У 1950-х роках обидва господарства злили в одне – ім. Леніна.

11 вересня 1941 року село було окуповане німецькими військами. Звільнили населений пункт 4 листопада 1943 року.

У 1959 році створюється радгосп «Радянський», куди входить і колгосп ім. Леніна, а село Пролетарка стає відділком № 1 радгоспу.

У 2016 році в рамках декомунізації село було перейменоване на Челбурда.

Ці відомості зібрав колишній директор Пролетарської школи Пулінець Михайло Михайлович.

Пам’ятними подарунками привітали найстаршу жительку нашого села – Паролову Віру Андріївну, наймолодшу – Сандецьку Анастасію, не забули і про іменинників – Гурину Анастасію та Поліщука Романа.

Все було дуже добре продумано і організовано: для дітей – атракціони, для дорослих – конкурси.

Такого свята наше село ще не бачило. У жителів старшого покоління на очах бриніли сльози радості і гордості, що наше село не забуте і не загублене на карті великої України. І це все завдяки нашим організаторам – Демидову Анатолію Олександровичу, Демидовій Світлані Анатоліївні, Ходію Івану Івановичу, Ходій Людмилі Дмитрівні, Чабанову Олексію Леонідовичу та Чабановій Ірині Миколаївні. Низький уклін вам від усієї нашої громади.

 

Від імені громади села Валентина Ратушна, Оксана Ярош, Галина Голота, Наталія Мельниченко, Наталія Калініна.