55882431 329895714332697 7283176404051558400 n2 квітня голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий на прес-конференції підсумував спостереження КВУ за ходом президентських виборів.

 

Згідно оцінки КВУ, день голосування та підрахунок голосів відбувся у відповідності до вимог українського законодавства та міжнародних стандартів.

Але під час організації процесу голосування офіційними спостерігачам, за інформацією КВУ, було зафіксовано низку типових проблем та порушень: в роботі дільничних виборчих комісій, проведення агітації поза строками визначений Законом «Про вибори Президента України», проблеми зі списками виборців.

Також спікер підкреслив, на виборчих дільницях були зафіксовані порушення передвиборчої агітації. Наприклад, на виборчих дільницях спостерігачі від партії «Слуга народу» ходили з великими бейджами яскравого кольору компанії, що сприймалось як агітація та нагадування про самого кандидата, що є неприпустимим під час голосування.

«На наші зауваження від спостерігачів КВУ спостерігачі від Зеленського реагували досить адекватно – знімали бейджи», - розповідає Голова ХОО КВУ.

Також за словами Дементія Білого, значна кількість порушень були спричинені незнанням чинного законодавства з боку членів виборчих комісій:

«Такій ситуації сприяла часта ротація кадрів (в окремих випадках до 9 разів), а також відсутність достатньої кількості часу для ознайомлення нових членів виборчих комісій із особливостями виборчого законодавства. Так, в Нижніх Сірогозах, комісія прийняла протиправне рішення щодо проставлення штампу «вибув» навпроти прізвища одного з кандидатів, що призвело до псування бюлетенів та затримки початку голосування», – розповів Дементій Білий.

На прес-конференції також був озвучений цікавий випадок, що стався з одним із спостерігачів КВУ – Артемом Чайковським: виборчі дільниці виявилися неготовими до зустрічі зі спостерігачами. Артем, як спостерігач мав право бути присутнім при підрахунку голосів на виборчих дільницях. Тому він після 20:00 пішов до 24 школи (757 дільниця, 182 округ), але його не пустили:

«На мой стук по дверям и стеклам не было никакой реакции от комиссии. Вышел полицейский послал меня на три буквы. На мою просьбу пустить меня во внутрь школы, члены комиссии отвечали: «А где ты был раньше?».

В той же час, окрім комісії та поліцейських на виборчій дільниці був присутній юрист, але всі присутні заявили, що в Артема немає права бути присутнім при підрахунку голосів…

Частина порушень були спричинені неуважністю виборців. Зокрема, щодо проставлення підпису в списку для отримання бюлетеня. На частині дільниць виборці помилково розписувалися не за себе, що мало наслідком позбавлення виборчого права тих громадян, замість яких вони поставили підпис.

У день голосування КВУ відзначає проблеми зі списками виборців. Так, частина громадян не знайшли себе в списках виборців у день голосування, хоч заявляли, що отримали іменні запрошення. Перед другим туром органам ведення реєстру виборців спільно з виборчими комісіями варто з’ясувати, чому такі проблеми мали місце та напрацювати шляхи їх вирішення. А представникам правоохоронних органів варто здійснити перевірки на предмет дотримання Закону України «Про державний реєстр виборців».

Підрахунок голосів виборців, транспортування виборчої документації та встановлення підсумків голосування загалом відбулись без суттєвих порушень.

Не дивлячись на ряд порушень виборчих комісій, Дементій Білий стверджує, що ці порушення не носили системного характеру та не були такими, що могли суттєво вплинути на результати волевиявлення громадян. Лише в окремих випадках на дільницях були відсутні інформаційні плакати кандидатів. У всіх інших ситуаціях комісії виконували вимоги закону і надавали громадянам всю потрібну інформацію.

«В Херсонській області дійсно чесно та прозоро пройшли вибори у першому турі», - підкреслив Дементій Білий.

Центральний виборчий комітет оприлюднив результати обробки 100% протоколів першого туру голосування виборів Президента України по 186 округу Херсонської області.

Цей округ включає в себе місто Олешки, Гола Пристань, Голопристанський, Каланчацький, Олешківський, Скадовський райони, частину Чаплинського району.

Всього на вибори прийшли 95 295 виборців.

Їх голоси розподілилися наступним чином:

Володимир Зеленський — 38,94 % – 37 116;

Юрій Бойко – 16,45 % – 15 679;

Юлія Тимошенко – 11,44 % – 10 911;

Петро Порошенко – 10,50 % – 10 009;

Олег Ляшко – 6,78 % – 6 466;

Ігор Смешко – 4,00 % – 3 816;

Олександр Вілкул – 3,66% – 3 493;

Анатолій Гриценко – 3,56% – 3 397.

 

Власна інформація