57484665 810164776016472 nКожного року від Великодня роблю річний звіт перед жителями Олешківського району, котрі делегували мене в обласну раду, бо то є моїм прямим обов’язком перед людьми.

 

Хто хоч раз зі мною спілкувався, помітив – я людина відкрита. Той факт, що я говорю те, про що думаю, відразу у вічі – серйозно «аукнувся» не тільки для мене, але й для всієї моєї родини.

Якщо ви хоч трохи спостерігали за моєю діяльністю, то явно стали свідками, як моя персона опинилася в центрі скандалу на рівні всієї України. За те, що я не дав вивозити пісок з району, і про це свідчать неодноразові мої заяви до прокуратури, як депутата обласної ради, за те, що я прагнув відстояти лісову галузь Херсонщини, коли лісовиків країна залишили без фінансування, за те, що прагнув, і це у мене виходило, до речі, заводити кошти в район з бюджету України, – отримав серйозний «піддих».

Спочатку політичні ділки на всю країну оголосили мене вбивцею Катерини Гандзюк, потім намагалися підтасувати факти – нічого не вийшло. Згодом скотилися до того, що ледь не зробили мене палієм лісу. І знову нічого не вийшло. Далі приїхали нівечити, підпалювати мій будинок, щоб залякати мене повністю.

За весь цей час на мою сім'ю було вилито стільки бруду, що інколи дійсно хотілося покинути всю цю роботу. Але в такі хвилини я думав: якщо з мене, успішної людини, можна зробити «вбивцю», «крадія», якщо поліція не реагує на виклики, коли палять твій дім, бо то політика, то як можна вижити в цій країні звичайній людині?!

І саме такі думки не тільки підтримували, але й змушували та додавали сили йти далі. А ще, звичайно, це ваша підтримка. Сотні людей не побоялися, відкрито підтримували мене і в соціальній мережі, і телефонними дзвінками, і зустрічами. І якраз вашу підтримку я і вважаю найвищою оцінкою у своїй діяльності!

Єдине, що їм вдалося – забрати посаду державного службовця. Але на це я дивлюся по-філософськи: якщо високопосадовцям я був не потрібен, як фахівець, то вони мали повне право замість мене призначити ту людину, котра би працювала краще за мене. А результат роботи завжди оцінять люди. Пройшли вибори – люди оцінили. Це все, що я можу відверто сказати з приводу цієї ситуації, додам лише одне – совість моя чиста, як перед людьми, так і перед Богом…

У центрі – ЛЮДИНА

«Є електорат, а є люди, котрі гідні того, щоб влада піклувалася про них щодня. У мене поняття «електорат» немає. Я працюю для людей щодня!»

59735471 445947129495470 n

Мене так привчили батьки, і вже іншим я не буду. Поважати ветеранів, людей старшого віку, допомагати тим, хто потребує допомоги – так мене навчили в родині, в школі.

Цього року до мене звернулися ветерани з проханням відновити пам’ятник на кладовищі у селі Праві Саги загиблим у 1941-1945 роках. Звичайно, я виконав прохання. Це не перший відновлений мною пам’ятник, цим я не хизуюся, просто своїм вчинком виховую своїх дітей, хочу подати приклад іншим. Адже найлегше – це сидіти на дивані і всіх критикувати. Я починаю з себе, свого прикладу.

Котрий рік підряд моя команда на 9 Травня вітає ветеранів, точно так само і цього року ми привітали ветеранів, завітали до домівок дружин, котрі вже похоронили своїх чоловіків.

Я та моя команда часті гості у соціальних закладах – Олешківський дитячий будинок-інтернат, обласна дитяча тублікарня та будинок-інтернат для жінок. Керівники та вихованці вказаних закладів знають, що допомагаю по можливості, і не залишаю без своєї уваги, як депутат та людина.

«Майбутнє держави – тільки в дитині»

Я, як депутат обласної ради, доклав максимум зусиль, аби Олешківський район став одним із футболізованих на Хе­рсонщині. У цьому питанні дуже гарно попрацювала вся команда депутатів різних рівнів, і я гордий за результат.

55488029 316170509084345 1n

Депутат не зобов’язаний і не повинен вкладати свої фінанси в проекти. Ви ж розумієте, що над цим питанням має працювати держава, бо це величезні фінансові витрати, і одна людина, навіть при великому бажанні допомогти всім – не зможе цього зробити. Депутат має зробити так, щоб державні фінансові потоки пішли саме на той округ, в те місто чи село, звідки його обирали. Наразі я тільки депутат обласної ради, але наводжу приклади, коли на моєму рівні вдалося тільки за останній рік зробити наступне (попередні роки мені також було про що звітувати)…

30 березня 2019 року відбулося відкриття сучасного футбольного майданчика на території Олешківської середньої загальноосвітньої школи №4. У минулому році звернувся до депутатів районної ради, до всіх місцевих жителів з пропозицією виділені державою кошти направити на співфінансування побудови спортивних майданчиків, щоб не розпорошувати, а спрямувати на школу, де дітям практично немає де займатися спортом. Не без перепон, але здоровий глузд переміг! У дітей є сучасний стадіон!

19 квітня в районному центрі в Олешківській гімназії №1 перерізано стрічку на сучасному міні-футбольному полі. У навчальному закладі здобувають освіту 758 учнів! У цій же гімназії було також реалізовано національний проект «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Нещодавно тут відбулося відкриття ресурсної кімнати та першої в Херсонській області медіатеки! На облаштування ресурсної кімнати було використано 700 тис. 391 грн. За кошти районного бюджету та залишки освітньої субвенції було придбано меблі, комп’ютерне обладнання. У результаті в такому центрі діти з особливостями психічного розвитку зможуть отримати допомогу на найвищому рівні.

Тут підкреслю, що завдяки тому, що ми використали свій шанс, стали учасниками загальнонаціонального проекту і на модернізацію цього навчального закладу витратили понад 4 млн. грн!!! Так було раніше впров.аджено програму по утепленню та модернізації гімназії №1. Наразі в такому ж проекті маємо втілити в життя ще два навчальних заклади – школа №2 та школа №4.

56340173 332680854054111 n

Підкреслюю, що завдяки конструктивній роботі депутатів різних ланок, на півдні України, а саме в Олешках, нарешті з’явився сучасний стадіон. Нещодавно на ньому вже пройшли футбольні змагання всеукраїнського рівня! Тож з гордістю можу говорити, що я зробив також свій внесок у будівниц­тво цього стадіону. Тим більше, що це був один із пунктів моєї передвиборчої програми, як депутата обласної ради. Я показав, що не будучи народним депутатом до району можна завести більше 20 млн. грн!

Нещодавно Олешківський Центр дитячої та юнацької творчості відсвяткував свій ювілей – 80 років з дня заснування.

Моя команда також є частим гостем центру, саме зі стін цього прекрасного закладу в мене виникла ідея проведення конкурсу «Кращий учень району» з підтримки найкращих учнів району. Цей конкурс вже має свою традицію, бо проходить четвертий рік, а діти прагнуть бути переможцями в ньому.

«Ми не їдемо жити в Європу! Ми будуємо Європу самі!»

Аби розвивати наше суспільство, використовую всі можливості. За моєї ініціативи організовували освітні зустрічі керівників місцевого самоврядування, ОСББ та ініціативних груп з координаторами Проекту Європейського Союзу та Програмою розвитку ООН. На заходах була презентована програма «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень». За моїм твердим переконанням, ніколи і ніяка влада не зможе змінити систему, поки громада не розпочне активно діяти. Більшість вирішення питань залежить від лідерів на місцях та від того, як вони вирішують проблеми громади. Я завжди намагаюся допомогти активним людям. І дуже часто буває так, що люди потребують знань та інформації. Таку інформацію ми і надаємо.

58382830 2158379074239713 n

Окрім того, прикладом європейського розвитку залишається моя дитяча мрія – клуб «Grand Prix», котрий я побудував задовго до того, як став депутатом, але який активно використовую для освітніх та благодійних акцій. Тільки в минулому році в клубі безкоштовно відпочило більше 5-ти тисяч дітей з різних районів нашої області. Це були діти різного віку, вихованці дитячих будинків-інтернатів, дитячі колективи.

Минулого літа на безоплатній основі в «Grand Prix» проживали разом з батьками більше 100 дітей, котрі стали учасниками відомого на всю Україну благодійного фестивалю «Чорноморські ігри»…

DSC 5467 1

На території «Grand Prix» проводяться численні фестивалі, що поступово стають візитівками всієї Херсонщини.

Проблема №1

Вся Україна потерпає від руйнації доріг. У мене дуже багато друзів серед народних депутатів. Одного разу я запитав одного з нардепів з Львівської області: «Чому фінансування від держави на ремонт доріг для Львівської області значно відрізняється від фінансування для Херсонської?» Тоді почув відповідь наступного характеру: «Якби ваші народні депутати змогли об’єднатися так, як наші – то і мали б такий результат». Не дивлячись на те, що Хе­рсонщина значно менше фінансувалася в цьому плані, мені, як депутату обласної ради, вдалося згуртувати спеціалістів у районі, аби були готові відповідні проекти. У результаті в 2018 році саме в Олешківському районі було найбільше відремонтовано доріг. Наприклад, 20 років мешканці Нової Маячки чекали на ремонт дороги, що зв’язує їх зі світом – 23 млн. грн. було виділено на ремонт цієї дороги, дорогу відремонтовано. Дуже багато заплановано і в цьому напрямку.

Уваги потребують і невеличкі села, через скудність бюджетів їм сьогодні найважче. Поки через ряд причин не скрізь в Олешківському районі створено ОТГ, одначе і це мені не завадило, наприклад, аби в Підстепному та Піщанівці минулого року з’явилося освітлення…

«Херсонщина обирає здоров’я»

З 2018 року Херсонщина посідає 4 місце в Україні за рівнем захворюваності на рак. В області 400 хворих на 100 тисяч населення. От і порахуйте, коли в області офіційно проживає 1 млн. 100 тисяч населення. Якщо захворювання виявляти на І-ІІ стадії, то хворобу можна подолати. Я, як депутат обласної ради, робив і роблю все, аби в області працювала Програма боротьби з онкозахворюваннями.

Від раку помер мій батько. Зараз ця хвороба знову переслідує мою сім’ю…

Я знаю, як це болить, повірте!

 MG 3431 1

Вдячний моїм партнерам: Спілці жінок Херсонщини, медичному центру «Taurt Medikal», партнерам Тойота Центр «Хе­рсон» і Херсонському онкодиспансеру за втілення у життя благодійного проекту «Херсонщина обирає здоров’я».

Ця команда допомагає жителям найвіддаленіших сіл Хе­рсонської області отримати кваліфіковану лікарську допомогу, виявити патології на ранніх стадіях. Ця програма охопила Чаплинський та Каланчацький райони, бо мешканці тих сіл найбільше потерпають від викидів «Титану». Маємо вже не одне врятоване життя, на ранніх стадіях діагностовано сотні пацієнтів. Плануємо таку програму провести в Олешківському районі цього року.

Від дверей до дверей – «Олешківський вісник»

Держава вже давно зняла з себе повноваження – інформувати людей, що, як на мене, це не зовсім правильно. Саме через програну інформаційну війну Україна втратила Крим…

В Олешківському районі третій рік поспіль ветерани, незахищені верстви населення, отримують безкоштовну виписку газети «Олешківський вісник».

За моїм особистим переконанням, інформація – це ключ до змін у нашому суспільстві. Саме цього я прагну. Цього року газета святкувала свій ювілей з розіграшами призів, а до редакції часто й густо звертаються читачі то з проблемами, то з вдячністю – значить працюємо в цьому напрямку недарма!

krshoshger7

dgrehsh1

Залучення інвестора до Херсонщини

Наразі частіше голови ОТГ розуміють, настільки важливо привабити інвестора, бо від того залежить добробут громади, і вже потім не потрібно сподіватись на бюджет країни. Такі громади вчаться заробляти значні кошти самостійно.

Минулого року в мої професійні обов’язки, як заступника голови Херсонської ОДА, входило залучення інвестицій. Нам вдалося завести інвестиції в сонячну енергетику і до Олешківського району. Наразі землі, котрі ніколи не використовувалися громадами, дають значний дохід, окрім того, у людей з’являються робочі місця.

Як приклад, зараз до бюджету Костогризівської сільради від СЕС надходить 320 тис. грн. на рік, тому там будують ще одну станцію, кошти вже до місцевого бюджету надходили. Так за рік громада отримала 548 тис. грн.

У Брилівці від сонячної енергетики громада отримує 228 тис. грн., у Виноградовому – 438 тис. грн. У Виноградовому планують збудувати ще одну СЕС, від ділянки в 7,43 га до бюджету ОТГ вже надійшло 84 тис. грн.

З’явилася сонячна енергетика і в Олешках, загальна сума доходу від якої становить більше 900 тис. грн.

Всі кошти, отримані громадами від СЕС, йдуть на розвиток соціальної сфери.

Підвівши підсумки року свого життя, хочу подякувати всім, хто разом зі мною розвиває Хе­рсонщину. Хто не пустою критикою, а розумінням, терпінням і вірою вселяє в мене всю ту енергію, котру я відпрацьовую 24 години на добу! Дякую дорослим і малим за те, що вірите в мене, що даєте можливість працювати для громади! Дякую, що завжди поруч!

 

Ваш Євген Рищук