IMG 2349 1Створення комунального підприємства – важливий крок для кожної громади. Бо саме по собі створення такого підприємства має за підґрунтя для господарювання на власній землі та для власної громади. Нелегким залишається питання і як встояти на ногах такому підприємству, коли мова йде про фінансування, але це вже рішення всієї громади. Нещодавно журналісти побували в Новій Маячці Олешківського району. В сільській раді нам радили познайомитися з комунальним підприємством громади. Це КП має свою історію, спочатку воно було створено в радгоспі, а з його розпадом було передано на баланс селищної ради.

 

Новомаячківське селищне ко­муна­льне підприємство «Сількомунгосп» працює не аби з якою місією – забір, очищення та постачання води Нової Маячки. Це питання особливо нагальне для всіх населених пунктів, бо, на жаль, в Херсонській області є села, в котрих відсутнє водопостачання.

Директор підприємства Толстий Валерій Васильович розповів, що на сьогоднішній день воду КП жителям Нової Маячки подає цілодобово.

«Вода відповідає усім санітарним вимогам, які існують в Україні», – підкреслює Валерій Васильович.

Зрозуміло, що для повноцінного функціонування підприємству потрібно заробляти гроші, аби відповідно функціонувати, тож комунальне підприємство окрім основного направлення, водо­постачання, також займається виробництвом залізобетонних пар­канів, плитки, пам'ятників, є в господарстві і пилорама.

На підприємстві працює 17 чоловік, їхнє офіціальне оформлення на роботу – першочергова справа для підприємства. Тож працівники отримують офіційну заробітну плату.

«Усі послуги по благоустрою селища та по водопостачанню ми виконуємо на 100%. У нас організовано централізований вивіз сміття. Кожного четверга по селу ми збираємо тверді побутові відходи. У нас є оформлене сміттєзвалище, туди й вивозимо тверді побутові відходи. З людьми укладено договори», – розповідає керівник господарства.

IMG 2330 1

Окрім того, підприємство має спеціальний цех, обладнаний камерою для сушіння. Працює цех цілу зиму, бо люди звертаються за послугами.

Також Валерій Васильович розповів, що господарство без техніки – не господарство, тому навіть у найскладніші часи техніку бережуть:

«У нас п’ять одиниць техніки, вся вона знаходиться в робочому стані. В зимовий період ми забезпечуємо очищення вулиць від снігу, у нас вся техніка обладнання спеціальними снігоочисними ножами. В позаминулому році ми працювала чотири дні у цілодобовому режимі, все селище було очищено від снігу. Школи працювали, хліб привозили. Навіть самим було приємно, що сподівання сельчан оправдали».

IMG 2325 1

IMG 2417 1

Нині по всій Україні важкувато з кадрами, так склалося, що українці, особливо ті, хто має робітничі професії, їдуть на заробітки. І так виходить, що спеціалістів віднайти дуже важко.

Своїх спеціалістів у Новій Маячці шанують – на КП «Сількомунгосп» колектив працює злагоджено:

«У нас всі тут давно працюють, всі справжні спеціалісти.

Слюсарі взагалі фахівці своєї справи. Якщо десь трапляються пориви, ми їх локалізуємо за 1-2 години. Ви ж розумієте, що мережі не нові, тож роботи вистачає всім. Нещодавно на вихідні у нас був порив, ми всі вийшли, та за 2-3 години ліквідували, відремонтували. Всі працювали. І люди залишилися задоволені».

Сам Толстий Валерій Васильович на підприємстві працює вже шість років, тож про всі злободенні питання знає все, розповідає і про плани на розвиток:

«У майбутньому хочемо і шлакоблоки і піноблоки випускати. Будівельні матеріали мають попит. Намагаємося себе зарекомендувати добре. Наразі вже маємо результати – всі хто до нас звертаються, ми зараз всі роботи виконуємо, по дереву, по бетону. Тож у нас є робота цілий день.

Багато людей приїжджає і замовляє забори і плитку. Приїжджають не тільки з Нової Маяч­ки, а їдуть люди і з району. На автомобільному ринку в Новій Маячці ми зробили вітрину. Тому стараємося підтримувати своє господарство самостійно, а не висмоктувати гроші з громади.

По бюджету ми самостійна організація: що заробили, те ми і отримали. Заробляємо собі на заробітну плату. Таким чином і на техніку, платимо податки. Намагаємось розвиватися».

Але складнощі таки є, робота не з простих . Керівник ділиться тим, що проблеми виникають щодня. Селище має 70 км трубопроводу, відповідно він вже відслужив мінімум 2 строки експлуатації:

«У системі 280 пожарних гідрантів та колонок. Всі вони були встановлені у 1961 році. На сьогоднішній день вони майже всі згнили. Це дуже серйозна проблема.

З гарного – це те, що ми цілодобово подаємо воду, та вода в нас відповідає всім вимогам.

Це питання на особливому контролі. Так минулого року робили аналізи води, то вода відповідала стандартам ДЕСТ. В цьому році також зробимо аналіз, думаю що нічого не змінилось. У нас відсутня водонапірна вежа, качаємо воду зі свердловини. Вода не застоюється, тож і якість гарна», – ділиться Валерій Васильович.

В селищній раді говорять, що не знають, як би обходилися без такого колективу, відмічають роботу працівників КП «Сількомунгосп» як високоякісну. Та й стверджують, що без працівників КП «Сількомунгосп» в Новій Маячці було б сутужно…

Спілкувалася Наталія Штихар