IMG 9936У Херсонській області вкотре відбулася знакова подія для професійно-технічної освіти регіону. 31 жовтня на базі Олешківського професійного ліцею було відкрито просторий, обладнаний за сучасними вимогами, навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник».

 

Новостворений центр навчатиме учнів за вище згаданими професіями а також проводитиме стажування робітників підприємств швейного напряму, майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки навчальних закладів за галузевим спрямуванням з використанням інноваційних технологій. Заклад також надаватиме послуги з перепідготовки незайнятого населення, підвищення кваліфікації. Про це йдеться на сайті Херсонської ОДА.

З нагоди відкриття центру, вихованці навчального закладу підготували святковий концерт та демонстрацію колекції одягу власного виробництва.

Створення сприятливих умов для якісної підготовки робітничих кадрів у Херсонщині є пріоритетним для керівництва області, тому багато поважних гостей завітали на урочисте відкриття центру.

За словами заступника голови облдержадміністрації Євгена Рищука подія є, безперечно, знаковою для професійної освіти і для освітньої галузі області в цілому.

«Упевнений, що для Херсонщини відкриття такого центру є показовим. Адже підготовка кваліфікованих робітничих кадрів є одним з найважливіших чинників для економічного зростання. Щиро вітаю з відкриттям центру і впевнений, що завдяки йому багато молодих людей зможуть повноцінно реалізувати себе у житті», - наголосив Євген Рищук.

З вітальним словом до присутніх звернувся і директор Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький.

«Ми є унікальною областю в Україні тому, що ми перші серед всіх областей інвестуємо у підготовку фахівців, професіоналів робітничих спеціальностей. Нині кожен бізнесмен та виробничник постійно говорить про брак кадрів. Наразі Херсонщина демонструє, що ми готові готувати високопрофесійні кадри, які є конкурентоспроможними і готові працювати на сучасному обладнанні. Це стало можливим завдяки ініціативі очільника області Андрія Гордєєва та депутатського корпусу обласної ради. Сьогодні ми відкриваємо вже п’ятий навчально-практичний центр, а до кінця року плануємо відкрити ще сім», - підкреслив Євген Криницький.

До колективу та учнів Олешківського професійного ліцею звернувся голова правління ТОВ «Швейна фабрика «ВіД» Володимир Дармороз, який наголосив, що обладнання, яке зараз має центр, дозволяє створити умови, наближені до сучасного швейного виробництва.

В свою чергу, директор Олешківського професійного лі­цею Ольга Хайдарова зазначила, що створення такого центру дасть змогу підняти престиж професії «Швачка. Кравець. Закрійник» та готувати кваліфікованих робітників, які відповідатимуть вимогам роботодавців.

Після завершення святкового концерту Євген Криницький, директор професійного ліцею та голова правління ТОВ «Швейна фабрика «ВіД» урочисто перерізали червону стрічку та оглянули сучасне обладнання, на якому учні та майстри виробничого навчання провели майстер-клас.

Для створення центру навчальному закладу виділено субвенцію на суму 446 тис. грн., яку було спрямовано на придбання обладнання, матеріалів та устаткування.