DSC 6451 16 листопада у Херсоні відбулась прес-конференція організаторів та засновників проекту «Херсонщина обирає здоров’я».

 

Ініціатива, яку започаткували Благодійний Фонд Євгена Рищука, громадська організація «Спілка жінок Херсонщини», приватна медична клініка «Taurt-Medical», представники бізнесу та Херсонський обласний онкодиспансер покликана з профілактичною метою обстежити жінок у сільській місцевості на предмет онкозахворювань. Наразі виїзні прийоми відбуваються в Каланчацькому районі – вже обстежили мешканців трьох сіл.

Як розповів один з головних ініціаторів проекту заступник голови Херсонської ОДА, депутат обласної ради та голова Благодійного Фонду Євген Рищук, подібні ініціативи завжди відкриті для кожного бажаючого приєднатися.

- Минулого року під час фестивалю Івана Купала ми збирали благодійні кошти на храм у селі Ульянівка Скадовського району. Цьогоріч фестиваль був масштабнішим – до нас завітало понад 4 тисячі гостей. І з’явилась ідея щодо онкооглядів у селах. Завдяки підтримці всіх – лікарів і громадських організацій, волонтерів нам вдалося реалізувати все це. Зараз ми тільки на початку цього шляху, але у нас є мета і перешкод ми не бачимо, - зазначив Євген Миколайович. – Однак я чув вже відгуки про те, що наш проект – це, начебто, просто піар. Отож, всіх, хто так вважає, або ж просто має бажання приєднатися, незалежно від поглядів, я запрошую – ми відкриті для всіх. Поки що виїзди лікарів триватимуть стільки часу, скільки вистачить наших ресурсів. Якщо приєднаються більше учасників з бізнесу – у нас буде більше можливостей охопити людей в селі. Для них профілактика, медичні огляди, інформація, звичайне спілкування вже давно забуті слова. Давайте зробимо гарну справу разом!

Як зазначила головний лікар обласного онкодиспансеру Ірина Сокур, щодня в області встановлюють діагноз рак 12 пацієнтам. 5 осіб в області щодня помирають від цієї хвороби, така статистика існує через те, що виявляють захворювання на пізній стадії.

- Ми не їдемо до сільських мешканців з метою сказати: «У вас рак!». Навпаки – ми хочемо їх попередити, хочемо провести профілактичну роботу, хочемо роз’яснити по максимуму всю інформацію, - повідомила Ірина Володимирівна. – Ми будемо тільки раді, якщо під час прийому більшості людей скажуть: «Ви здорові!», або ж «У вас є проблема, та вона виліковна!». Наше завдання – попередити хворобу. За час оглядів у трьох селах, результати аналізів які отримала лабораторія нашого диспансеру, показали, що у двох жінок є підозра на рак шийки матки та молочних залоз. І це добре, це шанс вилікуватися. Вчасна діагностика – це завжди добре.

Наразі, за словами всіх учасників проекту «Херсонщина обирає здоров’я», основою програми є підвищення обізнаності жінок, стосовно онкопатологій та профілактика онкологічних захворювань у віддалених районах області. Саме виявлення онкопатологій, рання діагностика, консультація зі спеціалістом може зберегти не одне життя. Однак, за словами самих лікарів, у сільській місцевості пацієнтам не вистачає саме інформації.

- Наші гінекологи пояснювали вже дорослим жінкам, матерям з дітками звичайні і буденні для нас речі, - повідомив головний лікар медичного центру «Taurt-Medical» Олексій Герман. – Йдучи на прийом до таких лікарів пацієнтки соромляться щось запитати, не знають багато звичайної інформації, пов’язаної з контрацепцією, абортами, тощо. І це насправді велика проблема. Ми всі чудово розуміємо, що сімейний лікар чи терапевт у сільському ФАПі може й не пояснити якісь тонкощі, а для жінок це важливо. Це складова їхнього здоров’я. Впевнений – самі лікарі не впораються з такою профілактичною роботою, саме тому й треба в даному випадку підтримка всіх – волонтерів, громадськості, бізнесу, влади. Ми хотіли охопити профілактичними оглядами до 2 тисяч пацієнтів, на це вистачає тих коштів і ресурсів, які є в наявності. Однак цей проект треба продовжувати однозначно і доїхати до всіх сіл, побувати у найвіддаленіших кутках.

За інформацією ініціаторів проекту, наразі є плани до кінця 2018 року відвідати наступні населені пункти у Каланчацькому районі:

17 листопада – село Преображенка (збір мешканців у селах Каїрка, Макарівка, Ставки);

24 листопада – село Роздольне;

1 грудня – село Гаврилівка Друга;

8 грудня – села Максима Горького, Вербове, Бабенківка Друга;

15 грудня – села Хорли, Привілля, Приморське.

Вже з нового – 2019 року, з 20 січня проект запрацює і в селах Чаплинського району.