45623303 369573607199087 3751856702757011456 n 1У Олешківському районі ветерани зібралися аби відсвяткувати 75 річницю визволення міста і району від фашистських загарбників. Ця подія відбулася далекого 4 листопада 1943 року. Пам'ять про ті часи ще живе у серцях ветеранів. Однак, сивочолим дідусям та бабусям завжди приємно дізнатися, що пам'ять живе і серед людей. Місцеві пам’ятають та шанують тих, хто здійснив великий подвиг – переміг фашизм на теренах України.

 

- Сьогодні ми вітаємо один одного та всіх земляків зі звільненням нашого міста Олешки. Ми невимовно щасливі, що сьогодні можемо під мирним небом зустрітися, піти покласти квіти до пам’ятників, поспілкуватися, - розповідає голова первинної ветеранської організації Правих і Лівих Сагів Валентина Біла. – Зараз на жаль нас об’єднує нова війна – на Сході країни. Взагалі, будь-яке горе чи військові дії – об’єднують людей, всі гуртуються, допомагають один одному. Я добре знаю, бо мій син теж воював на Сході…Я бажаю всім матерям, у яких зараз сини знаходяться в тій зоні, терпіння, віри у власні сили.

Стійкості та активності ветеранів можна лише позаздрити. Будь-який захід, фестиваль чи визначна подія в районі не обходяться без участі міської та районної організації ветеранів. Вони стійкі, терплячі та мужні, іноді їм не вистачає лише одного – підтримки та розуміння. І в Олешківському районі є людина, яка підтримує ветеранів та добре розуміє, наскільки важливо для них берегти пам'ять про історію поколінь. Наприклад, пам’ятник Герою Радянського Союзу Івану Івановичу Бойко у Правих Сагах допоміг реставрувати та облаштувати навколишню територію саме заступник голови Херсонської ОДА, депутат обласної ради Євген Рищук:

- Я взагалі то не місцевий, почав знайомство з селом ще в 2010 році. Їздив собі по вулиці Бойко, ніколи не знав, що тут є пам'ятник. І якось випадково я дізнався що Бойко це герой, місцевий житель, тут знаходиться його могила. Коли я побачив в якому стані цей пам'ятник, мені стало шкода нас, шкода місцевих. Тому, що ті, хто не пам'ятають минулого, не мають майбутнього. Ми зробили все, щоб у героя був достойний пам'ятник, поруч облаштували братську могилу. Тобто, зробили все задля того, щоб пам’ятати, яке тяжке було минуле. Адже, незважаючи на події сьогодення, – пам'ять про минуле завжди повинна бути поруч, – зазначає Євген Рищук.

Про вчинок Євгена Миколайовича знають і шанують його не лише ветерани, а й підростаюче покоління. Адже щороку, під час визначних дат, саме біля цього пам’ятника збираються учні різних шкіл Олешківського району.

- Кожного року на 9 травня і до Дня визволення міста ми з учнями та ветеранами об’їжджаємо пам'ятники, – говорить завідуюча музеєм бойової слави 87-мої Гвардійської стрілецької дивізії Валентина Миколаївна Бредіхіна. – Пам'ятник герою Радянського Союзу Бойку Івану Івановичу було встановлено з ініціативи жителів села Саги. І на той час, коли Євген Миколайович взявся його впорядковувати, пам’ятник вже був у неналежному стані. Звісно, що вдячні і ветерани, і місцеві, і школярі. Кожного разу учні в своїй розповіді згадують, що є небайдужі люди, які зберігають пам'ять про Другу світову війну, про тих, хто загинув, визволяючи Україну. Молодому поколінню ми хочемо побажати, щоб вони пам'ятали тих людей, які вигнали фашистів з території нашого міста і району. Щоб вони примножили славу тих, хто боровся з фашистами.

Власна інформація