1470305688 6501Упродовж лютого-березня поточного року працівники управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі не підтвердили статус платника єдиного податку на 2019 рік дев’яти агропідприємствам Херсонщини.

 

Ще 66 підприємствам, які не надали повного переліку документів для набуття/підтвердження статусу на 2019 рік (податкова декларація та додатки «Відомості про наявність земельних ділянок» і «Розрахунок частки с/г товаровиробництва»), реєстрацію платника єдиного податку четвертої групи анульовано.

Такі результати опрацювання ревізорами податкової звітності аграріїв та даних інформаційних баз відомства. Перевірки проводилися на підставі вимог Податкового кодексу України, якими визначено умови обрання спрощеної системи оподаткування або отримання щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи. Головними критеріями для цього є визначення частки сільгосптоваровиробництва за попередній рік не менше 75-відсотків, надання у встановлений термін до контролюючих органів визначеного Податковим кодексом України переліку податкової звітності, а також відсутність податкового боргу станом на 1 січня звітного року.

Платники єдиного податку четвертої групи також мають врахувати можливість самостійної зміни групи на спрощеній системі оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування, які здійснюються з 1 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано відповідну заяву.

При цьому щодо податкових зобов’язань по єдиному податку четвертої групи необхідно буде здійснити перерахунок податкових зобов’язань і замість сплати податку у співвідношенні по кварталах 10 відс., 10 відс., 50 відс. та 30 відс. від річної суми, доведеться сплатити податок у розмірі 25 відс. річної суми за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі єдиного податку.

Повторно перейти на четверту групу платників єдиного податку можна буде не раніше ніж через два календарні роки після зміни групи платника єдиного податку або відмови від спрощеної системи оподаткування.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі