земляНа Херсонщині 26 об’єднаних територіальних громад вже отримали у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Землевпорядна служба передає землі у комунальну власність ОТГ в максимально підготовленому вигляді, тобто з усіма визначеними параметрами та необхідними документами. Проте, з 94785,4767 га, котрі були передані ОТГ на Херсонщині, відповідне право власності зареєстровано лише на 49 954,2 га, тобто на 52% таких земель.

 

Рішення Уряду про передачу державних земель в комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання. Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснює моніторинг використання земель ОТГ та готове до втручання в разі зловживань та ухвалення на місцях рішень, які суперечать економічним та соціальним інтересам громад.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, станом на початок березня 2019 року ОТГ надали дозволи на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 1713,6 га та в оренду без проведення торгів – на 411,7 га. З них вже затверджено документацію на 64,8 га орендованих земель та передано у власність 274 га.

До переліку ділянок для продажу прав на них на земельних торгах включено 403 га земель сільськогосподарського призначення, але жодна з територіальних громад ще не проводила аукціони за цей період.

Довідково:

Кабінет Міністрів України 31.01.2018 прийняв розпорядження № 60-р «Питання призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад», яке запустило процес передачі сільськогосподарських земель державної власності у власність об'єднаних територіальних громад.

Згідно з новою редакцією статті 5 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» з 01.01.2019 районні державні адміністрації втратили право приймати рішення щодо виділення в натурі земельних ділянок за межами населених пунктів, а також позбавлені повноважень щодо розпорядження нерозподіленими і невитребуваними земельними ділянками. Відповідні права стосовно передачі в оренду нерозподілених земельних ділянок та невитребуваних часток (паїв) як в межах, так і за межами населених пунктів набули органи місцевого самоврядування.