DSCF3424 11 березня 2019 року в Олешківському Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся виховний захід для учнів Олешківської гімназії «Герої не вмирають», присвячений пам’яті старшого інспектора, розвідника-кулеметника 3-ої роти Батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Миротворець» Набєгова Романа Валерійовича, який героїчно загинув під м. Іловайськ 29 серпня 2014 року.

 

Це була та зустріч, яка об’єднала і старше покоління, і зовсім юних хлопців та дівчат щирими почуттями добра, гордості за українських людей, співпереживання і болю за вій­ну, кожен день якої написаний кров’ю солдат і слізьми батьків. На цьому заході зустрілися погляди сотні школярів і однієї жінки, яка тихо, але впевнено промовила: «Я вірю в вас, діти! Я вірю в нашу молодь, я бачу ваші світлі очі і знаю, що ви по-справжньому любите Україну – так, як любив її мій син Роман».

DSCF3415

Мати Романа Набєгова Оксана Василівна на зустрічі із школярами представила два видання книги «Ни шагу назад», в яких зібрані поезії і автобіографічні розповіді її сина, записи з його особистого щоденника і спогади друзів та знайомих. І саме з цих збірок лунали вірші «Мне говорили», «Я за Україну», «Ивушка», «Утро», «Мгновение», які учні гімназії та вихованці ЦДЮТ читали так проникливо і щиро, що присутні слухали їх зі сльозами на очах. В ході теплої, майже родинної зустрічі діти дізналися цікаві факти зі шкільного життя та дитинства Романа Набєгова. У хлопця було широке коло захоплень: туризм, література, музика. Це справило враження на молодь. Образ спортсмена і лідера, члена шкільного парламента і юного музиканта, поета і солдата став для сьогоднішніх школярів прикладом українця з чіткою громадянською позицією і глибокими патріотичними почуттями. Фото і відеопрезентації наче наблизили всіх присутніх до багатогранної особистостості нашого земляка, який прожив хоча і коротке життя, та все ж залишив по собі слід як герой, українець з хоробрим серцем воїна і душею поета.

Всіх, хто віддав життя в боротьбі за мир і незалежнісь України, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання. А квіти, які принесли на зустріч школярі, ветерани праці, педагоги, Набєгова Оксана Василівна прийняла із вдячністю і поклала до фотографії, з якої дивився на неї її єдиний син.

Такі заходи потрібні: ветеранам і воїнам сьогодення, рідним і близьким загиблих солдатів, нашій молоді для розуміння цінності миру на Україні, і данину тим, хто загинув у цій жорстокій війні.

А пам’ять живе вічно, і герої не вмирають.

Дякуємо всім, хто долучився до нашого заходу!

 

Завідувач організаційно-масовим відділом Олешківського ЦДЮТ Богун Н.А.