долинськеСоціальна медична програма «Херсонщина обирає здоров'я» працювала в селі Долинське Чаплинського району. Про це інформують організатори проекту Благодійний Фонд Євгена Рищука та ГО «Спілка жінок Херсонщини».
Мобільна бригада лікарів, яка цього разу складалася з педіатра, гінеколога та ендокринолога (який приймав на своєму огляді і чоловіків) усього оглянули 60 пацієнтів.
Питання необхідності залучення саме ендикринолога в медогляди було не випадковим: у населеному пункті дуже багато людей скаржаться на проблеми з щитовидною залозою, але не мають можливості відвідувати лікаря в Чаплинці.
У ході огляду було виявлено три (!) випадки необхідності дообстеження пацієнтів (взяття пункції). І це усього з 14 прийнятих пацієнтів.
Педіатр у ході огляду своїх 19 маленьких пацієнтів була приємно вражена виконаною картою щеплень дітей. Стурбували дитячого лікаря висока ступінь самолікування, яка поширена з боку батьків. Особливо, зважаючи, що часто батьки «призначають» дітям сильні антибіотики без належної необхідності. Будьте уважними до малюків, довіряйте їхнє здоров'я професіоналам. Сумно констатувати той факт, що в Долинському дуже низька народжуваність. Зараз у ньому проживає усього 1 дитинка віком до 1 року.
Гінеколог Олексій Герман відзначив продуктивність виїзду в Долинське. З його 26 пацієнток двом необхідно провести оперативне лікування, у чотирьох виявлено патології. На жаль є і тривожний дзвіночок: три пацієнтки мають дообстежитися через передонкологічний стан.
Будьте уважні до себе, відвідуйте лікарів, турбуйтеся про власне здоров'я!