3945Щорічно в Херсонській області виявляється понад чотири тисяч нових випадків захворювання на рак, а помирає від цієї хвороби понад дві тисячі херсонців. Станом на 1 січня 2019 року на обліку в обласному канцер-реєстрі перебуває 29 659 хворих на рак – це майже 3% від усієї кількості мешканців області. Це не просто страшні цифри, це одна з найбільших і медичних, і соціальних проблем в Україні та на Херсонщині зокрема. Захворюваність і смертність від раку постійно зростають через несприятливу екологічну ситуацію і значне постаріння населення області. Однією з причин високого рівня смертності є пізнє виявлення недуги.

 

Соціальна медична програма профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань "Херсонщина обирає здоров'я", яку запровадили в 2018 році Спілка жінок Херсонщини, Благодійний фонд Євгена Рищука, Медичний Центр "Taurt Medical" спільно з партнерами Тойота Центр "Херсон" і Херсонським онкодиспансером, покликана підвищити ефективність профілактичних заходів та допомогти мешканцям віддалених сіл, селищ і містечок отримати кваліфіковану лікарську допомогу, виявити патології на ранніх стадіях.

3931

Перші підсумки соціальної програми "Херсонщина обирає здоров'я", яка протягом жовтня 2018 – січня 2019 рр. охопила Каланчацький район, говорять про неабиякий успіх програми. Адже мобільним бригадам були раді у кожній громаді та кожному населеному пункті.

3932

3928

Завдяки професіоналізму лікарів Медичного Центру "Taurt-Medical", вмілій організації та активній волонтерській роботі Спілки жінок Херсонщини, фінансовій підтримці Херсонського обласного благодійного фонду Євгена Рищука та організації логістики Тойота Центр Херсон "Авто-Плаза" вдалося разом з Херсонським обласним онкодиспансером зробити немало.

3933

Зокрема усього за три місяці (з 27 жовтня 2018 р. по 26 січня 2019 р.) у рамках реалізації програми в Каланчацькому районі здійснено безоплатне обстеження мешканців з тих населених пунктів, в яких ще не проводилися онкоогляди обласним онкодиспансером. За цей час лікарів відвідали 354 дорослих і маленьких пацієнти, 28 жінок були направлені на дообстеження з підозрою на онкопатологію. Лікарями було виявлено 4 випадки онкологічних захворювань у жінок, 3 з них – на ранній стадії, а отже, ці жінки мають надію на швидке та повне одужання! Більше 30 дітей направлені на дообстеження за терапевтичними показаннями.

3929

Ці показники говорять про те, що соціальна програма "Херсонщина обирає здоров'я" - це програма, необхідність якої продиктована часом. Варто відзначити, що практично у кожному конкретному селі черга з батьків вишиковується, щоб їхня дитина була вчасно оглянута педіатром. Ще один значний блок роботи - це консультації батьків. Питання прикорму, правильного харчування та гігієни, повноцінного розвитку, щеплень, алергій та, навіть, травлення - усе це цікавить їх якнайбільше. І завдяки фаховим консультаціям педіатра кожен з батьків повертався додому з потрібною інформацією. На додачу - діти йшли з оглядів з пам'ятними подарунками від Благодійного фонду Євгена Рищука.

Особливу увагу приділяли лікарі жінкам Каланчацького району, адже дуже часто вони говорили, що останніми роками взагалі не проходили онкоогляд. А щодо роботи ФАПів - виявляється, є населені пункти, де взагалі немає фельдшера.

Тож найголовніше, що нам вдалося створити дружню атмосферу довіри та добра, нагади їм всім, що важливо турбуватися про власне здоров'я та здоров'я своїх рідних.

З лютого 2019 року програма "Херсонщина обирає здоров'я" розпочинає свою роботу в Чаплинському районі. Мобільні бригади лікарів з виявлення та попередження онкозахворювань у жінок та дівчат найближчим часом відвідають: 16.02 – с. Надеждівка, 19.02 – с. Долинське, 27.02 – с. Новонаталівка, 01.03 – с. Хрестівка.

У рамках цієї програми жінки та діти зможуть пройти безоплатне медичне обстеження у кваліфікованих лікарів з обласного центру. Лікарі-педіатри проводитимуть консультативний прийом, огляди дітей віком від 0 до 18 років. Акушери-гінекологи здійснюватимуть прийом (консультації, огляд, забір аналізів) пацієнток від 18 років. Періодично прийом вестиме лікар-ендокринолог. Прийом у лікаря та забір аналізів безоплатні!

Запис на прийом та обстеження мешканців здійснюється в сільському ФАПі або амбулаторії.

Джерело: Спілка жінок Херсонщиги

Фото: Альона Челак, Альона Мартиненко,
з особистих архівів волонтерів програми