IMG 3718 1Однією з послуг, які надає державна служба зайнятості безробітним, є допомога у започаткуванні ними власної справи. Люди, які йдуть у бізнес, прагнуть самореалізації, незалежності, розкриття своїх професійних здібностей і талантів, а також фінансової стабільності. Відважитися започаткувати власну справу – не просто. Треба спрогнозувати ситуацію, провести фінансові розрахунки, передбачити ймовірні ризики й врахувати труднощі, які доведеться щоденно долати.

 

Колишня безробітна Олешківської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості (раніше Цюрупинського районного центру зайнятості), Алла Завальська, через важку хворобу втратила роботу, але не впала у відчай, звернулася до центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи. Про те, наскільки важко знайти роботу особі з інвалідністю, говорити багато не доводиться. Ключове завдання служби зайнятості – надати дієву допомогу пошуковцям роботи з тим, аби вони якомога швидше повернулися до трудової діяльності. Від спеціалістів центру зайнятості Алла дізналася про можливість започаткувати власну справу за сприяння служби зайнятості. Над питанням, чим зайнятися, довго не думала, за професією вона технік – технолог швейного виробництва та має багаторічний досвід у цій справі. У квітні 2011 року розпочала Алла свою діяльність у невеликому приміщенні у сфері надання послуг з шиття гардин та ламбрекенів. Але на досягнутому не зупинилася. Сьогодні це магазин «Світ штор», у торговому центрі «Южный», з великим асортиментом тюлі, портьєр та фурнітури для різних видів тканин і стилів віконного оздоблення; крім цього вона надає послуги з дизайну та пошиття ламбрекенів. Алла завжди відкрита для нових ідей, вміє прислухатися до людей, відчувати їхні потреби. Працює вона в шторному бізнесі вже майже 8 років, і озираючись назад, з упевненістю може сказати, що є професіоналом своєї справи. Алла дорожить своєю репутацією і робить все для того, щоб клієнти залишилися задоволені її роботою і хотіли вернутись до неї знову! Вона готова надати відповідь на всі запитання про те, яку тканину краще підібрати для спальні, кухні або вітальні, який фасон прийнятний, а який ні в приміщенні, яку оздоблювальну фурнітуру краще вибрати. Допоможе підібрати тканини, які відповідають призначенням приміщення, зробить попередній розрахунок майбутніх витрат і кілька варіантів ескізів майбутніх вікон. До штор може підібрати і виготовить індивідуальне покривало для ліжка і незвичайні подушки, які надають родзинку спальній кімнаті. В магазині завжди людно, адже індивідуальний підхід до кожного клієнта, високоякісне обслуговування, вдала цінова політика – все це приваблює клієнтів. Алла гарантує, що в її магазині клієнти застраховані від некваліфікованих швачок, від неякісних тканин і неприємних наслідків, пов’язаних з цим.

Приклад підприємницької дія­льності Алли є доказом того, що можна жити і займатися улюбленою справою не дивлячись на обставини. Головний секрет успіху, який кожен з нас вже знає, але не завжди хоче собі в цьому зізнаватися - це ДІЯ. Всім безробітним, хто планує започаткувати власну справу, жінка радить: діяти, не боятися невдач, не боятися труднощів, а налаштовуватися на успіх своєї справи, тоді обов’язково він стане реальністю!

Довідково: загалом упродовж 17 років статус безробітного на підприємця мали можливість змінити багато клієнтів Олешківської районної філії Хе­рсонського обласного центру зайнятості (раніше Цюрупинського районного центру зайнятості). На сьогодні 66 з них успішно продовжують розпочату справу, надаючи послуги з аудиту, ремонту автомобілів та побутової техніки, ремонтно-будівельних послуг, у сфері рекламної діяльності та Інтернет маркетингу, косметологічних, перукарських, юридичних послуг, торгівлі та громадського харчування, виготовлення меблів під замовлення, ковальство, вирощуючи овочі, гриби, квіти, розводячи тварин тощо. Контакти зі службою зайнятості підтримують й надалі, хоча тепер як суб’єкти господарської діяльності. Їхній приклад яскраво засвідчує, що й на рідній землі можна добре господарювати, отримувати від праці задоволення та прибутки.

Провідний фахівець

Світлана Братішко