20190122 132046 1Кожен свідомий українець повинен знати та відзначати національні свята нашої країни, адже це історія нашої Вітчизни, без якої б не було ані теперішнього, ані майбутнього. Історія України велика і дивовижна. В ній багато війн, подвигів, поразок і перемог.

 

День Соборності, свято яке ми відзначаємо з 1999 року, це українська мрія про єдність, свободу і незалежність.

Колектив та читачі КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека» активно долучились до святкування Дня Соборності України та 100-річного ювілею підписання Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою.

До цієї значної події в рамках обласного бібліомарафону «Мова єднання» бібліотекарі читальної зали КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека» підготували та провели годину єднання «Соборна! Вільна! Кольорова!» для учнів Олешківського професійного ліцею.

Під час заходу юнаки дізналися про історичні події, які передували проголошенню Акта злуки, подивились відео-екскурс в історію «Соборна сила України», взяли участь у майстер-класі з виготовлення патріотичних браслетів «Фенічка єднання» та прослухали вірші сучасних україн­ських поетів, присвячених Соборності біля книжкової виставки «Україна – соборна держава».

Але головний сюрприз чекав на учнів попереду, адже наостанок ведучі запропонували гостям заходу зіграти в гру – туристичний електронний пазл «Перлини України», підготовлену бібліотекарями.

Учні досить швидко впорались із складанням туристичного пазлу, висловивши бажання побувати у таких чарівних куточках України, як Софіївський парк, Кам’яне село, Долина нарцисів, Києво-Печерська Лавра, Актівський каньйон.

Цього ж дня для учнів 7-А класу Олешківської гімназії пройшов історичний нарис «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг».

Зустріч пройшла на високій патріотичній ноті. Долучившись до поетично-патріотичних передзвонів, діти зачитали вірші про Україну та приєдналися до ланцюга єдності, одягнувши патріотичні браслети.

А 22 січня зі 100-річчям соборності України працівники бібліотеки привітали олешківчан патріотичною книжковою виставкою «Україна – соборна держава!», на якій були представлені найцікавіші енциклопедичні та довідкові видання для дорослих та дітей з фондів районної книгозбірні, що містять докладну інформацію про проголошення Акту Злуки.

Виставка викликала цікавість як дітей, так і дорослих та юнацтва. Особливу увагу привертав «Національний атлас України», який містить 875 карт нашої Батьківщини.

Цей день у бібліотеці був справді святковим і урочистим. Усі, хто відвідав районну книгозбірню у цей день долучилися до акції єднання. З особливою гордістю та радістю це робили найменші читачі, вони – наша надія і від того, чи проросте посіяне нами зерно любові до Батьківщини, залежить майбутнє неньки – України.

КЗ «Олешківська

центральна

районна бібліотека»