ліакарУ Херсонській ОДА відбулося чергове засідання колегії. Головним питанням, яке розглянули члени колегії була обласна Програма профілактики онкологічних хвороб, яка діятиме на Херсонщині майбутні 5 років.  Доповідав директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко. Він поінформував, що станом на 01 січня 2019 року на обліку в обласному канцер - реєстрі перебуває 29659 хворих на рак. Щорічно у Херсонській області виявляється більше 4 тис. нових випадків і помирає від раку понад 2 тис. осіб, з них до 30% - особи працездатного віку.
Метою Програми є підвищення ефективності заходів з профілактики онкологічних захворювань, доступності медичної допомоги для онкологічних  хворих, зниження смертності, зменшення кількості первинних виходів на інвалідність внаслідок захворювання на рак, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих, шляхом підвищення ефективності заходів з профілактики, підвищення показника одужання, зменшення рівня дорічної летальності хворих на онкологічні захворювання.
Виконання обласної Програми здійснюється за рахунок коштів обласного, міських, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, інших джерел фінансування незаборонених законодавством.
Схвалення розпорядження обласної державної адміністрації «Про проект обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки»  забезпечить:
- підвищення рівня поінформованості населення щодо факторів ризику, які викликають онкологічні захворювання;
- покращення спеціалізованої комплексної діагностики та лікування онкологічних захворювань;
- зниження смертності від онкологічних захворювань; 
- зменшення рівня первинної інвалідності, зумовленої онкологічними захворюваннями у працездатному віці;
- збільшення середньої тривалості та якості життя онкологічних хворих.