21686248 118562988812494 1862712331297321059 nПерспективами розвитку Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олешківської районної ради є впровадження інноваційних форм роботи по забезпеченню надання усіх видів соціа­льних послуг на основі індивідуального та комплектного підходів до кожного підопічного, та розширення співпраці з громадськими організаціями з метою надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам похилого віку.

Олешківський районний територіальний центр займає 5 місце серед територіальних центрів Херсонської області.

Основним та головним показником роботи територіального центру є відділення соціальної допомоги вдома, яке займається вчасним виявленням, забезпеченням та наданням соціальних послуг одиноким, малозабезпеченим громадянам по­­хи­­лого віку та особам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, що потребують особливої уваги та допомоги, на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного підопічного.

В місті Олешки на обслуговуванні значиться 157 чол., в районі, а це 12 сільських центрів – 906 чол. Обслуговує це відділення 55 соціальних робітників та 14 соціальних працівників району. За цей час соціа­льними працівниками району, що працюють при сільських та селищних радах було охоплено населення – 16582 чол., а саме оформлення субсидій – 2456, соціальних допомог – 1718, видача талонів на пільговий проїзд (15275 шт.) отримали 4196 чол., надано консультацій та роз’яснень для 4935 чоловік.

З метою утворення комплексу антистресової допомоги, працівниками постійно удосконалюється система виявлення одиноких непрацездатних громадян, незахищених верств населення, що потребують соціальної допомоги, які максимально забезпечуються соціальним обслуговуванням, проводяться акти обстеження матеріально-побутових умов проживання, надається посильна допомога. За результатами перевірок соціальними робітниками міста оформлено документи до органів місцевого самоврядування на отримання матеріальної допомоги 63 чол., за результатами розгляду яких на даний час 61 чол. отримали за рахунок коштів районного та обласного бюджетів матеріальної допомоги на суму 58950 грн.; за сприянням міської ради ветеранів 7 чол. отримали продуктові набори, 8 чол. матеріальної допомоги на суму 1600 грн. Районним Товариством Червоного Хреста надано 2 продуктових набори.

Відділення денного перебування надає такі види послуг: психологічні, інформаційні, соціально-побутові, соціа­льно-педагогічні та медичні.

Активно веде свою роботу «Університет третього віку», яку забезпечує відділення денного перебування. Це не є університетом у традиційному розумінні цього слова. Це освітня організація для людей пенсійного віку, що об’єднує осіб у групи, відповідно до інтересів, та дає можливість, з одного боку, поділитися власним досвідом, знаннями та вміннями, а з іншого – навчитися від інших учасників та доповнити свій досвід.

Також з 2015 року в територіальному центрі надається нова інноваційна соціальна послуга – екстрене та кризове втручання, що дає змогу в найкоротші строки виявляти одиноких та бездомних громадян для надання їм всебічної допомоги, з початку року було виявлено 15 осіб – що потребують допомоги з різних питань. Для розширення сфери надання соціальних послуг в територіальному центрі введено новітній вид послуг «Соціальне таксі», послугами якого протягом дев’яти місяців скористалося 19 осіб. Послуги «соціального таксі» надаються одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, інвалідам, які значно втратили рухову активність.

Територіальним центром зіб­рано, опрацьовано та направлено до Департаменту соціального захисту населення пакети документів для подальшого отримання путівок до будинків-інтернатів області усіх типів для 26 чоловік.

В ході тісної співпраці з рай­онним УСЗН, соціальними працівниками та соціальними робітниками постійно проводиться робота щодо обстеження матеріально-побутових умов проживання учасників АТО та їх сімей, осіб, переселених із зони проведення АТО та тимчасово окупованих територій, ведеться вчасна та якісна робота щодо надання допомоги з оформлення пільг, субсидій та монетизації залишків субсидії.

Новомаячківське відділення стаціонарного догляду для постійного проживання було відкрито в 2005 році для обслуговування не менш як 10 одиноких громадян, до якого на постійне проживання, повне державне утримання безоплатно приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди та хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці). На теперішній час на повному державному забезпеченні перебуває 15 чол., з них 2 інваліди. У відділенні стаціонарного догляду громадяни, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, цілодобовим медичним обслуговуванням; медикаментами відповідно до медичного висновку; комунально-побутовим обслуговуванням.

З метою надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями терцентр безкоштовно надає у тимчасове користування інвалідам та особам з обмеженими фізичними можливостями наявні технічні засоби реабілітації,а саме інвалідні коляски, допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому. З початку 2017 року видано 5 колясок.

Створення системи соціальних послуг особам, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, відповідно до потреб різних груп населення, є важливою умовою становлення України як правової та соціальної держави.

Таким чином питання щодо посилення роботи територіального центру в напрямку підвищення соціального захисту, покращення якості надання соціальних послуг, охоплення опікою та надання допомоги кожному громадянину знаходиться на постійному контро­лі територіального центру.