штормовеВраховуючи прогноз погоди на 10 і 11 січня: пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, сніг з переходом в дощ, місцями значні опади, ожеледь і налипання мокрого снігу. Рятувальники нагадують водіям правила безпечного дорожнього руху.
1. Перше і найважливіше правило. В умовах поганої погоди і обмеженої видимості – дотримуйтесь безпечного швидкісного режиму та дистанції. В даному випадку у водія буде можливість вчасно відреагувати на зміну дорожньої ситуації і при необхідності безпечно зупинитися перед перешкодою, так як в екстреній ситуації автомобіль значно легше контролювати саме при русі на невеликій швидкості.
2. Друге правило. Відразу після початку снігу чи дощу, в умовах ожеледі, потрібно бути особливо уважним і обережним, не перевищувати швидкість, не робити різких маневрів і гальмувань. Справа в тому, що в перші хвилини випадання опадів бруд, який знаходиться на дорозі, розмокає, в результаті чого проїжджа частина стає дуже слизькою.
3. Правило третє. Якщо сніг чи дощ настільки сильний, що ви втрачаєте з поля зору транспорт, який їде попереду, необхідно відмовитися від подальшого руху. В даному випадку рекомендується виїхати на узбіччя і зупинитися, обов’язково включивши при цьому аварійну світлову сигналізацію.
4. Четверте правило. Під час опадів, особливо з настанням темряви, водіям і пішоходам для підвищення безпеки рекомендується обов’язково виділити себе на дорозі. Водії повинні заздалегідь включити на своїх автомобілях габаритні вогні, ближнє світло фар або протитуманні фари. А пішоходи – по можливості використовувати світлий одяг і світлоповертальні елементи, які дозволять водіям їх побачити.
5. П’яте правило. В дощ видимість для водіїв погіршується – на мокрій дорозі вночі відбивається світло фар і дорожніх ліхтарів. Пішоходам дуже важливо брати до уваги цю особливість і несподівано не виходити на дорогу, починаючи йти по переходу, лише переконавшись, що всі транспортні засоби зупиняться.