4744Чим ближче до новорічних свят, тим актуальнішим стає гасло «Збережи життя ялинці». Саме під такою назвою не лише по всій країні, а й у Національному природному парку «Олешківські піски» стартувала Всеукраїнська екологічна акція. Зберегти життя лісових красунь закликали фахівці Парку наймолодших мешканців міста – школярів Олешківської ЗОШ №2, з якими провели зустріч у приміщенні КЗ «Олешківський районний краєзнавчий музей».
Фахівці Парку розповіли малятам про флору і фауну рідного краю, про рукотворні ліси, які складаються зі сосни звичайної та сосни кримської. Зацікавилися учні й запропонованою вікториною, яка завершила цікаву лекцію-презентацію Парку.
Екологічний захід для юних природоохоронців упродовж майже двох годин виявився змістовним і захопливим. Він складався із багатьох завдань, які захопили жадібних до усього нового малят. Дитячі очі засвітилися вогниками зацікавлення, коли вони розглядали ендеміків нашого Парку – кандибки звичайного і сліпака піщаного, а ще й прослухали цікаву казочку про них, а потім відгадували загадки на природоохоронну тематику.
Насамкінець діти взяли участь у майстер-класі та з задоволенням виготовляли ялинкові прикраси, листівку із паперовою ялиночкою і малюночком звіряток, які мешкають в Олешківській пустелі. Фахівці запропонували дітям незвичайну гру – створити модель екосистеми, об'єднуючи всіх звіряток і пташок, яким потрібна ялинка, єдиним ланцюжком, а потім вирізати з цієї екосистеми ялинку і побачити, як загине уся екосистема. Діти були вражені та здивовані.
Наприкінці зустрічі діти пригадали веселі віршики про ялиночку, зайчика, лисичку, птахів та інших улюблених звіряток, яким необхідна увага і турбота людини. Із задоволенням познайомилися із життям нашого Парку і вчителі, які дуже щиро дякували за незвичайний і цікавий екологічний захід. Від учителів лунали весь час здивовані вигуки «А що це? А як це? А покажіть, а розкажіть…», так само, як і від їхніх вихованців. Тобто багато нового відкрили для себе і дорослі про діяльність Національного природного парку «Олешківські піски». Завдяки таким екологічним акціям зростає популярність унікального природного об'єкта Херсонської області.