ol piskuКабінет Міністрів України прийняв рішення «Про зміну меж території НПП «Олешківські піски» за рахунок включення особливо цінних територій.
Про це йдеться на сайті Мінекології та природних ресурсів України. За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, це черговий етап великого проекту по розширенню меж природно-заповідних територій.
«Це унікальний об’єкт природного значення. Саме він є найбільшим піщаним масивом в Європі. Територія представлена 13 типами оселищ, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження», - розповів Остап Семерак.
Саме тут знаходиться піщана дюна, а пагорби та розташовані між ними пониження, час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеличкі озера-оазиси. Неповторність цієї території і в особливому ландшафті. Тут гармонійно поєдналися піщані дюни, разом із степами та листяними гаями. Парк є об’єктом Смарагдової мережі і прийняте рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.
Відтепер до складу парку буде включено частину території Козачелагерської арени загальною площею 3650,7 гектарів.
Територія, яка увійшла до складу НПП «Олешківські піски» представляє собою унікальний для Європи ландшафт псамофітних різнотравно-дернинно-злакових степів, піщаних дюн (кучугур) та листяних гайків уміжкучугурних зниженнях. В його межах зосереджено 437 видів судинних рослин та 958 видів тварин. Такі унікальні властивості даної території сформувалися внаслідок специфічного поєднання природних компонентів і їх тривалого розвитку упродовж декількох тисячоліть.