91f5eecbc1ff49797ebe24f668b4e2ea9b59efbaЗ 28 листопада в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану терміном на 30 днів. У переліку – Одеська, Миколаївська, Хе­рсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24-ох, передбачених у документі. Більшість – стосуються Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ та МВС.

 

Зокрема, підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. У режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонна служба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах україн­ців.

Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив, що його принципова позиція – зробити воєнний стан мінімально помітним для цивільного населення.

Петро Порошенко також зая­вив, що підстави для запровадження ВС більш, ніж серйозні – загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії.

На відміну від 2014-2015 рр. (тоді введення особливого режиму було неможливим) стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і Угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС.

У Херсонській ОДА відбувся брифінг, щодо введення військового стану на території країни. Керівництво області, правоохоронці та представники військового комісаріату розповіли, що це означає для мешканців області.

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв розповів, що причини для паніки зовсім немає. За його словами, введення воєнного стану стосується більше мобілізованої роботи правоохоронців та військових. Поки що ж обмеження стосуються перетину пунктів пропуску на адмінкордоні громадян Росії.

– Президент України наголосив, що військовий стан вводиться на місяць, аби не було паніки через вибори чи маніпулювання передвиборчими питаннями. Військовий стан вводиться, згідно заяви Президента, виключно на місяць. Наше завдання – проінформувати громадськість, зробити так, аби громадяни мали повний доступ до відкритих даних. Наразі немає жодних приводів для паніки, – наголосив Андрій Анатолійович.

Голова обласної ради Владислав Мангер підкреслив, що під час воєнного стану, всі комунальні підприємства готові працювати в посиленому режимі. Окрім того, голова обласної ради звернувся до депутатів обласної ради з проханням працювати згуртовано.

Заступник начальника Го­ловного управління Національної поліції у Херсонській області, начальник кримінальної поліції Микола Цап повідомив:

- Усі підрозділи поліції Хе­рсонщини переведено на посилений режим несення служби для забезпечення публічного порядку та захисту громадян.

Військовий комісар Хе­рсонського обласного військового комісаріату, полковник Ігор Буднік розповів:

- Питання щодо повної або часткової мобілізації на території Херсонської області не стоїть. Збройні сили України мають достатньо сил і засобів для того аби стримати агресію нашого північного сусіда.

Жодних обмежень на зняття депозитів, операцій з обміну валют, поїздок за кордон для українських громадян не буде - заявив Президент України.

Президент Петро Порошенко наголошує, що після запровадження воєнного стану не будуть застосовуватися жодні обмеження конституційних прав і свобод громадян нашої держави.

«Головне, якщо не буде відкритого вторгнення Росії за межами операції Об’єднаних сил на сході і незаконно анексованого Криму, я наголошую, і це моя принципова позиція – ніяких обмежень конституційних прав і свобод не відбудеться», - сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам, що відбулося 27 листопада.

«Проводьте концерти, ходіть у банки. Не треба бігти до крамниць і скупати сірники та сіль... Ніяких обмежень на зняття депозитів, операцій з обміну валют, поїздок за кордон для українських громадян не буде», - підкреслив Петро Порошенко, додавши, що доручив Голові Національного банку провести відповідну роз’яснювальну роботу з банками.

«Для російських громадян ці обмеження будуть введені. І я думаю, що це цілком виправдано. Бо нам створити через відповідний безвізовий режим тут, в середині, доповнення до п’ятої колони, яка й так тут працює – є абсолютно безвідповідально», - у той же час додав Президент.

Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли і захопили три українські кораблі в районі Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків отримали поранення. Влада нашої країни розцінила це як черговий акт збройної агресії Російської Федерації проти України. У зв'язку з цим Рада національної безпеки і оборони України запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан.

 

За матеріалами сайту Херсонської ОДА