гроші з бюджетуХерсонські аудитори дослідили шляхи та можливості для наповнення Лазурненського селищного бюджету на понад 8 млн грн.. Про це інформує прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області.
Фахівці управління провели державний фінансовий аудит виконання Лазурненського селищного бюджету за період з 1 січня 2015 по 1 липня 2018 року. За результатами аудиту виявлено факти неефективних управлінських дій, які призвели до недоотриманих доходів на суму майже 8,1 млн грн, до непродуктивних/зайвих витрат на суму 50,0 тис. грн, та розраховані резерви додаткових надходжень до бюджету на суму 385,8 тис. грн. Зокрема, державні аудитори встановили, що бюджетом недоотримано майже 4,2 млн грн надходжень від використання земельних ресурсів з через брак єдиного підходу до встановлення розмірів орендних ставок.
Використання земельних ділянок під приватними об’єктами нерухомості безоплатно та без правовстановлюючих документів завадило щорічному збільшенню доходів на суму 232,4 тис. грн. Лазурненська селищна рада не скористалася правом справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на території громади в межах населеного пункту, що не сприяло збільшенню надходжень до бюджету селища на суму 580,3 тис. грн.
Бездоговірне розміщення об’єктів зовнішньої реклами у Лазурному завадило збільшенню бюджетних надходжень селища на загальну суму 169,3 тис грн.
Не в повному обсязі здійснено роботу із залучення суб’єктів готельного господарства і подібних засобів тимчасового розміщення, що не дало змогу поповнити місцевий бюджет додатковими доходами від туристичного збору розрахунково на суму 194 тис. грн щорічно.
Ухилення замовників будівництва (реконструкції) об’єктів від повідомлення органу місцевого самоврядування про початок та завершення будівництва об’єктів не сприяло надходженню додаткових доходів на суму 882,8 тис. грн. Через затверджені селищною радою занижені ставки пайових внесків у відповідному Положенні не вдалося додатково залучити до селищного бюджету коштів від забудовників загалом на 1,2 млн грн.
Про результати державного фінансового аудиту поінформовано Херсонську обласну державну адміністрацію. Нагадаємо, що херсонські аудитори виявили порушень у Щасливцевській сільській раді майже на 430 тис. грн.