IMG 0125120 листопада під час засідання колегії облдержадміністрації очільник Херсонщини Андрій Гордєєв наголосив, що наступного року особисті селянські господарства області будуть отримувати державну підтримку.

За даними Департаменту агропромислового розвитку ОДА, по області налічується 164 тисячі осіб, які мають земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У лідерах – Білозерський, Голопристанський, Олешківський та Каховський. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Робота обласної влади та Департаменту агропромислового розвитку спрямована саме на допомогу одноосібним господарствам, які мають наміри розвиватися, але не мають достатніх можливостей, адже працюють у віддалених посушливих районах.

«Ми пропонуємо на наступний рік у кожному районі допомогти як мінімум одному (це залежить від роботи місцевої влади) особистому селянському господарству у встановленні обладнання, компенсації кредитних ставок і видачі кредитів за рахунок фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та інше. Це робитиметься для того, щоб ми на місці знаходили такі сім’ї, які мали б інструменти для організації сімейного бізнесу: молочарню, сироварню тощо», - наголосив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Відповідну програму допомоги доопрацює Департамент агропромислового розвитку, і в березні 2019 буде опубліковано правила подачі заявок для участі в ній.

«Таким чином ми зможемо максимально залучити місцевих виробників, створити робочі місця в області, а також пропонувати херсонцям та іноземцям крафтову продукцію: починаючи від маленьких виноробень і закінчуючи сирами», - підсумував Андрій Гордєєв.