опалБуквально з минулого тижня майже всі ЗМІ, в тому числі і херсонські поширюють інформацію про зрив опалювального сезону. Найгостріше ця проблема, згідно офіційної інформації, постала у містах Херсон, Сміла, Кривий Ріг, Шепетівка та Кам'янське.
Головна проблема – чому люди не змогли отримати тепло склалася через заборгованість за природний газ та нараховані штрафні санкції НАК «Нафтогаз України». Державне підприємство, користуючись своїм монопольним становищем, обмежує підприємствам теплоенергетики на місцях постачання природного газу. Борги виникли через  заборгованість держави з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання, яка нині складає 14 млрд грн. Про це повідомляє Асоціація міст України. 
Зіграло роль і несвоєчасне відшкодування державою коштів за надані пільги та субсидії в окремі пікові періоди у 2016-2018 роках сягало 30 млрд грн. В той же час, громади роками перебувають в судових тяжбах з приватними підприємствами, які неспроможні сплатити за рахунками НАК «Нафтогаз України».
І якщо на підприємствах теплоенергетики комунальної власності питання заборгованості вдається поступово вирішити завдяки реструктуризації боргу спільними зусиллями з громадами, то на теплопостачальних підприємствах державної власності, на які органи місцевого самоврядування не мають жодного впливу, ситуація складається вкрай небезпечна. Мова йде про державні ТЕЦ в Херсоні, Кам’янському, Кривому Розі, Сєвєродонецьку.
Асоціація міст України пропонує чіткий алгоритм дій з вирішення кризової ситуації з теплопостачанням в українських містах:
- передбачити в проекті Держбюджету на 2019 рік кошти для забезпечення своєчасних  та у повному обсязі розрахунків з підприємствами теплопостачання за надані пільги та субсидії, а також погашення заборгованості з різниці в тарифах;
- вжити заходів для погашення кредиторської заборгованості підприємств теплопостачання та ТЕЦ з державною часткою власності і після цього передати такі підприємства  безоплатно у власність територіальних громад;
- реструктурувати борги комунальних підприємств за спожитий природний газ, списавши нараховані штрафні санкції та пені.