photo 2018 11 02 09 41 181 та 2 листопада у Херсонській області на державному полігоні «Ягорлик» відбулися бойові стрільби зенітних ракетних підрозділів ЗРК С-300ПС, С-300ПТ Бук-М1, контрольні льотні випробування ракет до ЗРК С-125М1 та державні випробування модернізованого ЗРК Оса-АКМ.

Як повідомляє прес-служба Херсонської облдержадміністрації, бойові стрільби відбулися у повітряному просторі України, над відкритим морем, з суворим дотриманням усіх норм міжнародного права.

До проведення заходу залучили екіпаж військової авіації, підрозділи зенітних ракетних, радіотехнічних військ, військ зв’язку та безпілотна авіація Повітряних Сил Збройних Сил України, а також підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України.

1 листопада контролювали перебіг випробувань Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Начальник Генерального штабу ЗСУ — Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко та командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов.

Організатори стрільб поставили за мету набути бойовий досвід із застосування зенітних ракетних систем, перевірку якості відновлених боєзапасів. Також у рамках проведення випробувань бойові обслуги підрозділів відпрацьовують практичні завдання з бойовими (та імітованими) пусками зенітних керованих ракет по повітряним цілям-безпілотним літальним апаратам.

Під час навчань Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наголосив, що випробування покликані посилити обороноздатність нашої держави.

«Система ППО України до 2014 року зазнала найбільших втрат та свідомого послідовного руйнування, тому її відновлення є однією з найбільш актуальних проблем сектору безпеки і оборони нашої держави та одним з важливих пріоритетів, визначених РНБО України», - зазначив О. Турчинов, додавши, що українські військові під час проведення бойових стрільб продемонстрували високу майстерність і професіоналізм, ефективно знищуючи повітряні цілі на різній дальності, а модернізовані зенітно-ракетні комплекси підтвердили заявлені тактико-технічні характеристики.

Начальник прес-центру – прес-секретар Командування Повітряних Сил Збройних Сил України Юрій Ігнат розповів, що полігон на Херсонщині став гідною альтернативою кримському:

«Повітряні сили при нагоді намагаються щороку проводити такі випробування, щоб навчити екіпажі працювати в бойо­вих умовах. Раніше ми мали полігон в анексованому Криму, він мав назву «Чауда». Повітряним силам довелося здійснити велику роботу, щоб у Херсонській області створити полігон для випробування зенітних систем. Адже його інфраструктура дуже серйозна і потребує великих коштів. На «Ягорлику» випробовували не лише зенітно-ракетні установки, а й вітчизняний ракетний комплекс «Вільха». Сьогоднішні пуски пройшли успішно».

Наприкінці військових навчань з протиповітряної оборони представники РНБО, Генштабу ЗСУ та ЗСУ подякували усім військовим та керівництву Хе­рсонської області, зокрема голові облдержадміністрації Андрію Гордєєву, за злагоджену роботу під час організації та проведення таких масштабних заходів.