DSC 6424Сьогодні у Херсоні відбулась прес-конференція організаторів та засновників проекту «Херсонщина обирає здоров’я».
Ініціатива, яку започаткували Благодійний Фонд Євгена Рищука, ГО «Спілка жінок Херсонщини» та медичний центр «Taurt-Medical», бізнес та Херсонський обласний онкодиспансер має на меті з профілактичною метою обстежити жінок у сільській місцевості на предмет онкозахворювань. Наразі виїзні прийоми відбуваються в Каланчацькому районі – вже обстежили мешканців трьох сіл.
Як розповів один з головний ініціаторів проекту заступник голови Херсонської ОДА, депутат обласної ради та голова Благодійного Фонду Євген Рищук, подібні ініціативи завжди відкриті для кожного бажаючого приєднатися.
- Минулого року під час фестивалю Івана Купала ми збирали благодійні кошти на храм у селі Ульянівка Скадовського району. Цьогоріч фестиваль був масштабнішим – до нас завітало понад 4 тисячі гостей. І з’явилась ідея щодо онкооглядів у селах. Завдяки підтримці всіх – лікарів і громадських організацій, волонтерів нам вдалося реалізувати все це. Зараз ми тільки на початку цього шляху, але у нас є мета і перешкод ми не бачимо, - зазначив Євген Миколайович.Однак я чув вже відгуки про те, що наш проект – це, начебто, просто піар. Отож, всіх, хто так вважає, або ж просто має бажання приєднатися, незалежно від поглядів, я запрошую – ми відкриті для всіх. Поки що виїзди лікарів триватимуть стільки часу, скільки вистачить наших ресурсів. Якщо приєднаються більше учасників з бізнесу – у нас буде більше можливостей охопити людей в селі. Для них профілактика, медичні огляди, інформація, звичайне спілкування вже давно забуті слова. Давайте зробимо гарну справу разом!
Як зазначила головний лікар обласного онкодиспансеру Ірина Сокур, щодня в області встановлюють діагноз рак 12 пацієнтам. 5 осіб в області щодня помирають від цієї хвороби, така статистика існує через те, що виявляють захворювання на пізній стадії.
- Ми не їдемо до сільських мешканців з метою сказати: «У вас рак!». Навпаки – ми хочемо їх попередити, хочемо провести профілактичну роботу, хочемо роз’яснити по максимуму всю інформацію, - повідомила Ірина Володимирівна. – Ми будемо тільки раді, якщо під час прийому більшості людей скажуть: «Ви здорові!», або ж «У вас є проблема, та вона виліковна!». Наше завдання – попередити хворобу. За час оглядів у трьох селах, результати аналізів які отримала лабораторія нашого диспансеру, показали, що у двох жінок є підозра на рак шийки матки та молочних залоз. І це добре. Вчасна діагностика – це завжди добре.
DSC 6449