5b7295e46a58cЗ 1 січня 2019 року всі навчальні заклади Олешківського району стануть окремими юридичними особами – набудуть статусу розпорядників коштів. Відповідне розпорядження підписала голова райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб.
Такі дії керівника виконавчої влади - невідкладна реакція на кризову ситуацію, що склалася в системі бюджетних закупівель сфери освіти району. За словами голови РДА, на сьогоднішній день у школи та позашкільні установи закуплена від сили третина необхідних меблів, кухонного приладдя, дидактичних матеріалів та комп’ютерної техніки. Хоча кошти на це були спрямовані ще півроку тому.
Крім цього, доводиться констатувати абсолютне фіаско в питанні забезпечення системи освіти району твердим паливом. Опалювальний сезон стартував, а торги на покупку вугілля не проведені.
Усі зазначені провали - сфера відповідальності районного центру по обслуговуванню установ і закладів освіти та особисто його керівника Миколи Литвиненка. Саме його фахівці за договорами зі школами, ДЮСШ, центрами творчості та іншими юрособами проводять всі бухгалтерські операції з купівлі того чи іншого інвентарю, нарахування зарплати педагогам та інше.
Таким чином, керівники освітніх установ повинні внести зміни до статутів, скласти штатні розписи з урахуванням ставки бухгалтера і в найкоротші терміни самостійно сформувати бюджетні запити на наступний рік. У свою чергу, в райдержадміністрації зобов’язалися опрацювати програму дій з кожним директором окремо і проводити щотижневі наради з питань, що у них виникнуть. «Директорам навчальних закладів надані всі необхідні повноваження для отримання можливості самостійного розпорядження фінансовими коштами», – прокоментувала нововведення Олена Кравченко-Скалозуб.
Андрій Соков